Trudie mag in het buurhuis op zaterdag Geen trampoline, wel wafels en donuts 5 c Middelburgse van alle kanten gesteund na woningbrand Nieuwe indeling PZC Een week na de brand die haar huis verwoestte, heeft Trudie Bouman weer een nieuwe woning. En wel pal naast haar oude. Ze kreeg de woning van haar vorig jaar overleden buurvrouw toegewezen. Emile Calon Middelburg De Middelburgse leeft nog steeds in een soort roes. ,,Ik verwacht dat straks het echte besefwel komt van wat er allemaal gebeurd is." Tijdens nieuwjaarsnacht werd ze gewekt door gebonk op haar deur en geroep omdat haar dak in brand stond. Hoogstwaarschijnlijk is het isola tiemateriaal onder de pannen gaan branden door een vuurwerkbom. ,,Ik heb die knal wel gehoord maar besefte toen niet dat het op ons dak was." Ze is dan ook vreselijk blij dat een overbuurvrouw na die knal poolshoogte nam, de beginnende brand zag en actie ondernam. Die bovenverdieping van haar woning is zo goed als verwoest. De kamers beneden hebben rook en waterschade. ,,Maar gelukkig heb ik nog wel al mijn papieren", zegt ze en wijst op een kast die zwart ziet van de rook maar waarvan de in houd bewaard is gebleven. Vrijgevigheid bestaat De afgelopen dagen merkte het ge zin dat vrijgevigheid bestaat. ,,Als ik alles aan zou nemen wat is aange boden, dan kan ik drie huizen in- richten." En ze vertelt ook dat dank zij een crowdfundactie, opgezet door haar collega Rob Dreesens van Pearle Opticiens, er inmiddels ruim Ik hoop dat het snel weer een rustpunt wordt voor ons gezin - Trudie Bouman, slachtoffer van woningbrand vierduizend euro beschikbaar is voor het gezin. ,,Daar komen ook nog enkele honderden euro's bij die via mijn werk zijn opgehaald. Daar staat een potj e op de toonbank en er zijn heel wat mensen persoonlijk langs geweest om daar wat in te doen." Van dat geld gaat ze onder meer een koelkast en een bed ko pen. En ze vertelt dat de komende dagen het huis stukje bij beetje ge vuld wordt met meubels die ze krijgt van familieleden, vrienden en bekenden. ,,Dankzij mijn werk als opticien kennen veel mensen mij en velen van hen willen hel pen." Het waren hectische dagen, zo blikt ze terug af de afgelopen week. ,,Er moet zoveel geregeld worden." Ze hoopt dan ook dat ze zich snel kan settelen in haar nieuwe huis. ,,En ik hoop dat dat huis snel weer een rustpunt wordt voor ons gezin. Want dat mis ik nu toch het meest, een eigen plekje voor ons samen." De PZC is op zaterdag, met ingang van vandaag, iets anders ingedeeld dan u als lezer gewend bent. Vanzelfsprekend vindt u de vertrouwde editiepagina's (Walcheren, Bevelan- den-Tholen of Schou- wen-Duiveland) terug. Maar anders dan voorheen kunt u nu, naast de verha len uit uw eigen regio, ook de verhalen van andere edi ties lezen. Dat is mogelijk omdat we drie zaterdagedi ties, die eerder afzonderlijk werden gedrukt, samen voegen. Bezorging Die samenvoeging heeft nog een voordeel. Net als alle andere krantentitels in het land, kampt de PZC met een nijpend tekort aan bezorgers. Het samenvoe gen van edities levert tijd winst op in het drukproces waardoor onze kranten in de nacht van vrijdag op za terdag veel eerder op de de pots liggen. Daardoor heb ben onze bezorgers meer tijd om in alle vroegte meer kranten rond te brengen en te zorgen dat bij onze abon nees zaterdagochtend de PZC in de bus valt. - Hoofdredactie PZC VLISSINGEN Trampoline springen of laserga- men mag nog even niet. Bijzon dere wafels moeten de belang stelling vasthouden voor het Dock Family Entertainment Cen ter in Vlissingen. Een potje airhockey, poolen of 'un real' bowlen' op een baan die er uit ziet als een piano zit er niet in. Trampoline springen, lasergamen en van de skyrider naar beneden roetsjen ook niet. En de kans dat de lockdown volgende week van de baan is, acht bedrijfsleider Lisa Kroon van het entertainment cen ter klein. ,,Geen spelletjes, geen trampolines en een gesloten restau rant. Om het bedrijf in de belang- stelling te houden, hebben we een drive thru op poten gezet. Niet met gewone snacks, maar met bijzon dere wafels en donuts." Vakantie-uitje De drive thru ging vorige week open en is nog niet bij iedereen be kend. Kroon: ,,We bereiken klanten vooral via Instagram, het medium voor de jeugd." Brenda Schuil uit Westkapelle bevestigt de woorden van Kroon. Zij reed woensdagmid dag met Vera, Tigo en Hugo door de drive thru, omdat haar kinderen haar op het bestaan van het wafelaf- haalpunt wezen. ,,Het is vakantie en er is helemaal niets te doen. Dan hier maar eens hier heen hè" verklaart Schuil. Tigo kiest een wafel met oreo's en chocoladesaus. Broer en zus gaan liever voor appelcrunch en een an dere zoete variant. Ook moeder gaat voor de bijl. Lachend: ,,Nu we er toch zijn." Vlissingse Anouk Blommaert weerstaat de verleiding, maar wil dochter Loïs een wafel met kinder- bueno en flink wat slagroom en M&M's niet onthouden. De drive thru is zo lang de lockdown duurt van woensdag tot en met zondag open tot 20.00 uur. Van woensdag tot en met vrijdag vanaf 14.00 uur, zaterdag en zondag vanafi2.00 uur. - René Hoonhorst Trudie Bouman met links het oude en rechts het nieuwe huis. foto lex de meester Ynanco des Calles brengt een wafel, die Anouk aanpakt voor Loïs, op de achtergrond steltspringer Martijn de Bondt. foto lex de meester PM ZATERDAG 8 JANUARI 2022 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 33