3 uit blik Wordt het mét ofzonder alcohol dit jaar? Beide, denkt Erikjan Vos van Proost in Zierikzee. ,,Maar een echt groeiende trend is het alcoholvrije drankje. De alcoholvrije mocktails zoals gin/tonic, mojito en de bit ters. Ook worden er steeds meer wijnen en alcoholvrij gedistilleerd aangeboden." En ook de verantwoorde dranken zoals vegan wijnen en fairtrade- dranken zullen het komende jaar een trend blijven, denkt hij. En, op merkelijk genoeg, bier in blik. ,,Blik is de nieuwe fles. De brouwerijen schieten als paddenstoelen uit de grond. Alleen al in Zeeland hebben we zeker negen actieve brouwe rijen die allemaal bezig zijn met Mensen experimenteren thuis steeds meer met allerlei cocktails speciaalbier. En hier komen dan de kleine (thuis)brouwers nog bij die ook allemaal hun eigen smaak heb ben." Bij de alcoholhoudende dranken verwacht Vos geen spectaculaire veranderingen. ,,Al een aantal jaren is de gin/toniccocktail een hype en dat zal ook dit jaar onveranderd doorgaan", verwacht hij ,,Niet al leen de frisse London Dry, maar ook de zoetere Old Tom of de gela gerde gins. Mensen zijn steeds meer thuis aan het experimenteren met het maken van uiteenlopende cocktails. Dit geldt zeker voor de leeftijdscategorie 20 tot 40 jaar en doordat mensen veel thuis zijn is de vraag naar basisproducten als sha kers en dergelijke groot." PC ZATERDAG 8 JANUARI 2022 José Dekker: ,,De kleuren worden dit voorjaar licht. Tegen pastel aan." foto melita lanting Personal trainer Rico de Putter: ,,Veel mensen hebben coronastress en dan kan sport een uitlaatklep zijn.'' foto johan van der heijden Tegels zijn onverminderd populair in de tuin. Hans Leutscher ziet ook dat de groep mensen die kiest voor wat meer groen groeiende is. foto marieke mandemaker - Erikjan Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 31