P<fc DEZE C&WEEK ■P Vanaf vandaag: nieuws-podcast De PZC Deze Week 2 Wat is dé 'must have' voor in de kledingkast deze zomer? Drinken we bubbels of een mocktail en hoe blijven we gezond? Zeeuwse experts doen een voorspelling. Rolf Bosboom en Noortje de Kroo, de ma kers van De PZC Deze Week. foto lex de meester VLISSINGEN De podcast licht elke week een belangrijk verhaal uit het aanbod van de PZC, waarbij de verslaggevers vertellen hoe het verhaal tot stand is gekomen en hoe zij het onderwerp hebben aangepakt. In een gesprek van een minuut oftwintig wor den zware en lichte on derwerpen nog eens extra toegelicht. Het eerste onder werp van De PZC Deze Week bestaat direct uit twee afleveringen. Noortje de Kroo blikt met verslaggevers Bob Maes en Eldridge Pentury terug op de zaak-Ichelle, die het Zeeuwse nieuws van vorig jaar beheerste. Precies een jaar gele den, begin januari 2021, werd bekend dat Ichelle van de Velde uit Oost burg al enkele weken spoorloos verdwenen was. Meteen daarna kwamen zoekacties op gang, die toen nog niets opleverden. Na enkele weken werd Sandra H. uit Aar denburg aangehouden en al snel daarna werd bekendgemaakt dat zij ervan werd verdacht Ichelle te hebben ver moord. Enkele dagen later werd het lichaam van Ichelle gevonden in het kanaal bij Retran- chement. De rechts zaak tegen Sandra H. staat gepland voor april dit jaar. Elke zaterdag In twee afleveringen loopt Noortje de Kroo samen met Bob Maes en Eldridge Pentury nog eens na hoe alles zich vorig jaar af speelde. De eerste afle vering is vandaag vanaf 10.00 uur te beluisteren op alle gebruikelijke podcast-kanalen. De volgende afleve ringen van De PZC Deze Week zullen ook steeds op zaterdag vanaf 10.00 uur te be luisteren zijn. PZC.NL Opleiding meedenker TRENDS: WAT IS HOT IN 2022? SLUIS Sjaak Quaak nu eenpitter De kleding gaat het komend jaar veranderen. ,,Het wordt allemaal wat gekleder", zegt José Dekker van De Boulevard in Haamstede. ,,De mode voor de komende tijd is min der bloot en vooral minder strak, minder ingesnoerd. Wat meer naar het Franse modebeeld of de Mari ne-look." Met andere woorden: we gaan ons weer netter aankleden. Weg met die vormeloze shirts of flodderige korte broek. Daarvoor in de plaats komt de blouse met mooie In ton sur ton-setjes ga je volgens de laatste trend gekleed details op een bermuda of broek met uitlopende pijpen in een nette stof. Ook de jurken en rokken blij ven het modebeeld bepalen. Wat terugkomt is de kenmerkende Bre tonse streep in truien en shirts. ,,En we zien veel dunne breisels. Truien die je losjes over de schouder draagt en aan kan trekken als het kouder wordt." De kleuren zijn dit jaar overdui delijk minder sprekend. Lichte kleuren als grijs, roze en lichtblauw voeren de boventoon. ,,De kleuren zitten tegen pastel aan", zegt Dek ker. En wie helemaal volgens de laatste trend gekleed wil gaan moet investeren in ton sur ton setjes. Ber muda's, rokken of lange broeken met daarbij in dezelfde tint een blouse. ,,Dicht of los gedragen met een eenvoudig shirtje er onder." Grote tegels met daarop plantenbakken Grote tegels, van wel een meter bij een meter en daarop plantenbak ken met bijvoorbeeld een winter harde palm. Dat staat ook het ko mende jaar nog wel bovenaan het tuinwensenlijstje, denkt Hans Leutscher van Life en Garden in Renesse. ,,Strak en onderhoudsvrij, al houd ik zelf meer van groen." In de wereld van de tuininrichting veranderen trends niet ieder jaar. Al een paar jaar kiezen mensen voor verharding van de tuin, ziet hij. De sfeer komt van accessoires. ,,Een overkapping, waterfontein, sfeer- haard, schilderijen met natuurbeel den en luxe tuinmeubelen", vertelt hij. ,,Het groen sneeuwt een beetje onder." Maar Leutscher ziet ook verande ring. De insectenhotels verkopen goed. En er zijn mensen die de te gels uit de tuin halen om plaats te maken voor struiken en bloemen. En dat juicht hij toe. „Vroeger zaten de egels onder de heggen bij de mensen, nu zitten ze in de bosjes van de gemeente en zijn ze weg uit de tuinen." En zijn er ook nog ty pisch Zeeuwse trends? ,,In Haam stede en Renesse op de zandgrond zie je dat veel eigenaren van chalets kiezen voor veel grassen en palen. Makkelijk in onderhoud en zo creë ren ze een beach-sfeertje dat er in de winter ook nog leuk uitziet." Mentaal en fysiek fit worden en zo de coronastress de baas blijven. Dat zal voor veel mensen belangrijk zijn het komende jaar, denkt personal trainer Rico de Putter uit Goes. ,,Veel mensen ervaren coronastress al zijn ze zichzelfdaar niet altijd be wust van." Of de wens voor men tale en fysieke fitheid echt een nieuwe trend is, dat is de vraag. Maar het is volgens De Putter wel duidelijk dat door corona steeds meer mensen nadenken over ge zonder eten, mentale balans en meer bewegen. ,,Je ziet dat mensen er meer voor willen doen", zegt De Putter. Hij verwacht dat meer men sen zich bij de sportscholen en trai ners zullen aanmelden zodra het weer kan. Nu zitten de deuren nog Veel mensen ervaren coronastress, al zijn ze zich daar niet altijd bewust van op slot vanwege de lockdown. En hoe je dan mentaal en fysiek fit kan worden? Dat is heel wisse lend en persoonlijk, legt De Putter uit. ,,Maar fitness, crossfit, boot- camp of naar een personal trainer gaan zijn wel de sporten die ook het komende jaar de boventoon zullen voeren. Alleen wanneer dat kan is de vraag en daar worstelt de fitness branche mee. ,,Maar iedereen doet wel iets om de klanten toch te voor zien van een beweegprogramma", vertelt hij. En dat zorgt soms voor creatieve - en nieuwe - oplossingen. ,,Wij hebben zelf een plattegrond met nummers gemaakt waar ze bij ieder nummer een oefening moeten doen. Die lopen de mensen twee aan twee af", vertelt De Putter. ,,Een soort speurtocht voor volwas senen dus", lacht hij. Anderen kie zen voor onlinelessen en een-op- eenles in de buitenlucht mag ook nog steeds. ZATERDAG 8 JANUARI 2022 PC De PZC begint van daag met de weke lijkse podcast De PZC Deze Week. De makers, Noortje de Kroo en Rolf Bos boom, gaan om beur ten in gesprek met verslaggevers van deze krant. - Arjen Nijmeijer H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Ik verwacht veel van het nieuwe ka binet (2505 reacties) KRUININGEN In maart begint de gemeente Reimerswaal met het opleiden van 'meeden kers'. Dat zijn in woners die vrij willig anderen helpen met het doen van belas tingaangifte, het aanvragen van kwijtschelding bij Sabewa, en het invullen van formulie ren. De training bestaat uit vijf dagdelen. Infor matie: Naomi de Smit of Judith Schrijver via 14 0113. Aanmel den: in@reimers- waal.nl Raadslid Sjaak Quaak heeft zich afgescheiden van het CDA. Tot aan de verkiezin gen gaat hij ver der als Lijst Quaak. Eerder had Quaak al aangekondigd na 26 jaar het CDA te verlaten. De inwoner van Sluis voelde al aankomen dat er door zijn andere stemgedrag geen plek voor hem op de CDA-kieslijst zou zijn, vertelde hij. Quaak doet met de nieuwe partij Sluis Lokaal mee aan de verkiezin gen. Eens Oneens Nieuwe stelling: Ik stap ook over op alcoholvrije drankjes ZIERIKZEE Nog 325 uur afval rapen Nog 325 uur te gaan in een weekend, dat moet lukken, denken ze bij het natuur- en mili- eueducatiecen- trum Schou- wen-Duiveland. Er kunnen nog mensen mee doen. Doel: tij dens de kerstva kantie 500 uur afval inzamelen. Er meldden zich al 60 deelne mers aan. Minder bloot, de tegeltuin, meer bewegen en bier uit blik Melita Lanting Vlissingen Netter en minder bloot - José Dekker Gemak en onderhoudsvrij, dat blijft de trend - Hans Leutscher Werken aan je fitheid (als het weer kan) - Rico de Putter Alcoholvrije mocktails en bier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30