Sentiment kantelt: ook kritiek op organisatie in zaak-Djokovic Blessure en matchpoints 23 tor gewerkt. Nog voordat hij ge land was, stond iedereen op scherp'', reconstrueerde politiek journalist Paul Sakkal van de krant The Age in een podcast. Zo kon het gebeuren dat twee anderen op dezelfde gronden - een recente besmetting - wél on gevaccineerd het land binnen kwamen, maar Djokovic niet. De Tsjechische dubbelspeelster Re- nata Voracova had zelfs al aan een voorbereidingstoernooi meege daan, voordat haar visum gisteren alsnog werd ingetrokken en ze bij Djokovic in het quarantainehotel belandde. Een official verliet gis teren zelfhet land. Zij glipten er in eerste instantie doorheen, terwijl de papieren voor Djokovic met een vergrootglas werden bekeken. Dat was volgens journalist Sak- kal overigens zo gebeurd. Djoko- vic had volgens hem summier be wijs voor zijn recente coronabe smetting: één doktersverklaring. ,,Het is zeer onzeker ofhij bijvoor beeld een PCR-testuitslag van een laboratorium kon overleggen.'' Het lijkt zijn kansen in de rechts zaak van komende maandag niet te vergroten. Nederlanders MORGEN VROUWEN 13.15 UUR, MANNEN 15.00 UUR TV NPO 1 Vos: ,,Ik denk dat we een beetje op elkaar lijken inderdaad. Gewoon ergens voor gaan en als het niet lukt even flink balen, snel relative ren en op naar de volgende. Het kan helaas niet altijd goed gaan.'' Van Empel: ,,De dingen die ik wil bereiken, zijn niet echt gebaseerd op een voorbeeld. Ik probeer mijn leerpunten vooral uit de wedstrijd te halen en die mee te nemen naar de volgende cross. Natuurlijk vraag ik af en toe advies aan de een of de ander, maar het is voor mij toch meer zelf de dingen ontdek ken. Van je fouten leren. In de koers zie ik ook anderen fouten maken, die ik dan weer probeer te voorkomen.'' Vos: ,,Je ogen open houden, dat is een kwaliteit die ik terugzie bij Fem. Dat je heel erg snel leert en dingen oppikt door rond te kijken. Dat je continu blijft leren van het geen je om je heen ziet. Als je dat snel kunt oppakken, noemen ze dat denk ik talent.'' Nick Kyrgios is onder tennissers met afstand de meest uitgespro ken criticaster van Novak Djoko- vic. Dat juist de Australiër gisteren de noodzaak voelde om die andere bad boy openlijk te steunen, was dus opvallend. 'Kijk, ik geloof in actie ondernemen. Ik ben ook ge vaccineerd om anderen en de ge zondheid van mijn moeder te be schermen', twitterde Kyrgios. 'Maar de manier waarop we met Novaks situatie omgaan is slecht, heel slecht. Dit is een van onze grote kampioenen en ook gewoon een mens. Doe het beter.' Zijn standpunt paste in de toch al kantelende opinie in deze kwes tie. Via Australische media wordt beetje bij beetje duidelijk wat er is misgegaan rond Djokovic. De pij len richten zich steeds meer op Tennis Australia, de tennisbond en organisator van de Australian Open. Die lijkt, bewust of onbe wust, spelers verkeerd te hebben voorgelicht over de mogelijkhe den om na een recente coronabe smetting ongevaccineerd te kun nen deelnemen aan het grand slam. In een brief van 7 december is spelers uitgelegd hoe die proce dure zou werken. Terwijl Tennis Australia toen al van de federale overheid had gehoord dat een be smetting binnen het laatste half jaar niet voldoende zou zijn om in aanmerking te komen voor vrij stelling van de vaccinatieplicht. Zo vreemd was het dus niet dat Djokovic dinsdag het vliegtuig nam naar Melbourne, ervan uit gaande dat zijn visum in kannen en kruiken was. Dat hij er voor vertrek een post aan wijdde op In- stagram, was wellicht minder slim. Het wekte woede bij de Aus tralische bevolking, media en po litiek. ,,Dat heeft als een katalysa- Lewandowski kan titel prolongeren Oranje op gravel tegen Canada Bos wint weer en verstevigt leiding Spanje in finale van ATP Cup PC ZATERDAG 8 JANUARI 2022 Servische fans voeren actie v vak Djokovic verblijft. foto ap het quarantainehotel waar No- Twee Nederlanders in de kwartfinale van een ATP-toer- nooi, dat was heel lang gele den. Maar Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp beleefden een zware dag bij het voorbereidingstoernooi in Melbourne. Griekspoor keek uit naar de partij tegen zijn idool Rafael Nadal, maar moest zich met een voetblessure terugtrek ken. Van de Zandschulp speelde wel, tegen Grigor Di- mitrov. In de beslissende derde set miste hij op 5-3 op eigen service twee match points, werd gebroken, en liet dat op 5-5 na een heerlijke game van achttien minuten nogmaals gebeuren: 7-6, 0-6, 5-7. ,,Een moeilijk verlies, maar van dit soort partijen kan je leren.'' Nu steeds meer details rond de visumkwestie van Novak Djokovic duidelijk worden, ver andert ook het sentiment. Er is zelfs steun uit onverwachte hoek. Of het hem helpt, is de vraag. Rik Spekenbrink Melbourne Wie zijn de voorbeelden van een tiener op de fiets? G Marianne Vos (links) en Fem van Empel komen elkaar morgen weer tegen op het NK in het Bra bantse Rucphen. FOTO'S BELGA VOETBAL Robert Lewandowski maakt nog kans om voor de tweede keer op rij wereldvoetballer van het jaar te worden. De Poolse spits (33) van Bayern München was vorig jaar voor het eerst de beste in die FIFA-verkiezing. Nu krijgt Lewandowski nog con currentie van Paris Saint-Ger- main-aanvaller Lionel Messi (34) en de Egyptenaar Mohamed Sa- lah (29) van Liverpool. De uitrei king is op 17 januari. Ook France Football reikt jaarlijks een prijs uit voor beste voetballer, de Gouden Bal. Die ging in 2021 naar Messi. De Argentijn won met zijn land de Copa América. Robert Lewandowski. foto dpa Bij de vrouwen maakt Vivianne Miedema geen kans meer op de prijs. Daar zijn de laatste drie ge nomineerden voor wereldvoetbal ster van het jaar de Barcelo- na-speelsters Jennifer Hermoso en Alexia Putellas en de Australi sche Sam Kerr van Chelsea. TENNIS Het Nederlandse Da vis Cup-team neemt het begin maart in Den Haag op tegen Canada. In Sportcam- pus Zuiderpark wordt een indoor gravelbaan aangelegd. Canada heeft met Denis Shapovalov en Félix Auger-Aliassime twee spelers in huis die zich vertrouwd voelen op snelle banen. De Nederlandse bond koos Sportcampus Zuiderpark in 2017 ook als locatie voor het duel met Tsjechië. SKELETON Kimberley Bos (foto) heeft voor de tweede keer deze winter een wereldbekerwedstrijd gewonnen, ditmaal in Winterberg. Volgende week kan Bos in het Zwitserse Sankt Mo- ritz de eindoverwin ning in het klassement binnenslepen. VOETBAL Mendy op borg vrijgelaten Manchester City verdediger Benjamin Mendy, die is aange klaagd voor zeven verkrachtingen, is op borgtocht vrijgelaten door een rechtbank in het noordwesten van Engeland. Dat ge beurde onder strenge voorwaarden, waaron der het moeten inle veren van zijn pas poort. De 27-jarige Mendy zat in voorlo pige hechtenis sinds eind augustus. Het proces zal pas in juni plaatsvinden. TENNIS Spanje heeft zich ver zekerd van een plek in de eindstrijd van het landentoernooi om de ATP Cup in Sydney. Roberto Bautista Agut haalde tegen Hubert Hurkacz het tweede en beslissende punt binnen: 7-6 (6) 2-6 7-6 (5). Spanje neemt het in de finale op tegen de winnaar van de ontmoeting tussen Canada en Rusland. Die landen treffen el kaar vandaag, waarna het toernooi morgen- wordt afgesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23