nationale vacaturebank Maar twee mannen naar WK 22 N/ tS«£ VELDRIJDEN NK IN RUCPHEN De dertigers tegen de tieners. Alle kans dat het NK cross voor vrouwen daar morgen op uitdraait. Aan de vooravond van die titelstrijd een gesprek met Marianne Vos (de oudste) en Fem van Empel (de jongste). Net als op de weg delen de Nederlandse vrou wen ook in het veld rijden de lakens uit. Maar waar het op de weg nog speuren is naar de opvol gers van de dertigers, heeft de ge vestigde orde in de cross de han den meer dan vol aan een opruk kend legertje tieners. Op het NK in Rucphen zijn er morgen in een en dezelfde kampi oensrace weliswaar twee titels te winnen (voor elite en beloften), maar het jonkie dat alle 'oudjes' voor kan blijven, mag ook gewoon de andere rood-wit-blauwe trui aantrekken. Zo zijn de regels en zo gaat de strijd gestreden worden tussen de favorieten in het kamp van de routiniers Lucinda Brand (32), Marianne Vos (34) en Denise Betsema (bijna 29) en dat van de drie tieners Fem van Empel, Puck Pieterse en Shirin van Anrooij (al len 19). Marianne Vos: ,,Nog niet zo heel goed. We komen elkaar alleen in de wedstrijden tegen. Fem heeft daarin een enorme opmars ge maakt. Vrijwel niet te stoppen. Nou, dan leer je elkaar wel een beetje kennen.'' Fem van Empel: ,,Ik ken Marianne van jongs af aan van de wedstrij den waar ik naar ging kijken. Ze heeft laten zien wat er haalbaar is.'' Van Empel: ,,Toen was ik dus 3!'' Vos: ,,Hanka was voor mij een voorbeeld, iemand waar ik te genop keek, maar ik liet me daar toen in de koers niet door afleiden. Ik wilde haar verslaan. Achteraf voelt het wel gek om je voorbeeld te kloppen, maar tijdens die sprint denk je daar niet aan.'' Vos: „Natuurlijk weet je dat, maar op dat moment ben je niet zo met leeftijd bezig. Misschien dat Fem dat kan beamen, maar je bent al leen bezig met zo goed mogelijk presteren.'' Van Empel: ,,Zo zie ik het ook, ja. In het begin vond ik het wel mooi om tussen de grote dames te rij den. Als dat goed gaat, denk je wel even: waar ben ik mee bezig? Maar dan in de goede zin dus. Omdat het mooi is wat je doet. Niet omdat ik denk van: wow, ik rijd hier te gen Marianne Vos.'' Vos: ,,Dat denk ik wel. Ik krijg trouwens andere reacties dan Fem. Select gezelschap Bij mij is het meer van: 'Nou, jij gaat al lang mee. Is het niet een keer mooi geweest?' Als ik iets over leeftijd moet zeggen, is dat het juist mooi is dat je onafhanke lijk van leeftijd tegen elkaar kunt strijden. Fem rijdt haar eigen koers en is er niet van onder de indruk tegen wie of in wat voor wedstrijd ze koerst. Gewoon uitgaan van je eigen kracht.'' Vos: ,,Ik denk dat je in het veldrij den op relatief jonge leeftijd kunt aanhaken. Het is explosief, het gaat om behendigheid, een beetje lef en je zit niet uren op de fiets. Al leen op sommige stukken is in houd in het veld een voordeel.'' Van Empel: ,,Ik zie onze leeftijd juist meer als een voordeel. Ik ben gewoon met mijn sport bezig en denk niet: ik ben pas 19, zal ik het vandaag wat rustiger aan doen? Nee, juist niet. Hetzelfde met de vraag waarom meiden dit leuk vinden om te doen, vanwege de kou en de modder. Mensen moet niet zo zeuren.'' Van Empel: ,,Ik kan alleen maar zeggen dat wanneer ik een doel voor ogen heb, ik er ook voor ga. Als het niet lukt, is het jammer. Maar ik moet wel het gevoel heb ben dat ik er alles voor gedaan heb. Het is zuur als iets door materiaal- pech niet lukt, maar zoiets hoort er in deze sport ook bij.'' Je vindt je nieuwe baan op nationalevacaturebank.nl Ik ben die ZORGVULDIGE STYLIST die jullie team komt versterken. wie je ook bent, ZATERDAG 8 JANUARI 2022 PC 'Leeftijd, daar zijn wij niet mee bezig' Ad Pertijs Babyloniënbroek/ Sint-Michielsgestel Hoe goed kennen de oudste en de jongste van dit gezelschap elkaar? In 2006 werd Marianne op haar 18de wereldkampioen veldrijden. Ze klopte toen de bijna 32-jarige Hanka Kupfernagel in de sprint. In 2006 was je veruit de jongste in de top 10. Is leeftijd meer iets van de buiten wereld dan van jezelf? Bondscoach Gerben de Knegt heeft slechts twee mannen geselecteerd voor de WK veldrijden, op 29 en 30 januari in het Ameri kaanse Fayetteville. Bij de vrouwen vaardigt Ne derland acht rensters af. Bij de mannen doen alleen Lars van der Haar en Corné van Kessel mee. Titelhouder Ma- thieu van der Poel maakte eerder deze week vanwege rugproblemen al een einde aan zijn crossseizoen. De vrouwenselectie bestaat uit regerend wereldkampi oene Lucinda Brand, Denise Betsema, Annemarie Worst, Marianne Vos, Yara Kastelijn, Inge van der Heijden, Ceylin del Carmen Alvarado en Ma- non Bakker. Toch valt het op dat nu drie Ne derlandse tieners in het veldrijden makkelijker de aansluiting vinden met de wereldtop dan op de weg. Zien jullie bij elkaar ook dezelfde sportbeleving?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22