Janssen doet oproep aan collega's: 'Laat je vaccineren' PEC biedt uitkomst Nauwelijks nog contact 'Niet boven de wet' Coronabesmettingen hielden Feyenoord en PSV thuis en deden Ajax halsoverkop terugkeren uit Portugal. Geplande oefenduels gingen niet door. Hoe staat het er nu, een week voor de hervatting van de eredivisie, voor bij de topclubs? Toen er een streep ging door de oefen wedstrijd van Feyenoord in Marbella te gen Club Brugge, werd alles op alles ge zet om toch nog een tegenstander te strikken. Met succes: hekkensluiter PEC Zwolle speelt vandaag in de Kuip een be sloten oefenwedstrijd tegen de nummer 3 van de eredivi sie. Trainer Arne Slot wil zijn elftal heel graag nog een maal aan het werk zien voor de herstart volgende week thuis tegen Vitesse. De chaotische voorbereiding op de tweede helft van het seizoen hoeft niet voor onoverkomelijke problemen te zorgen, denken ze in Rotterdam. Dat Feyenoord niet als nog naar Malaga vloog om vandaag tegen Club Brugge te spelen, had vooral met besmettingen bij de Belgen te ma ken. Op trainingscomplex 1908 laat de medische staf van Feyenoord de spelers al heel de week dagelijks testen, in de hoop een bubbel te creëren die het virus buiten houdt. Mede omdat veel spelers inmiddels ook een boosterprik hebben gekregen, denkt de club tegen Vitesse gewoon over een sterke selectie te kunnen beschikken. Of Gernot Trauner (foto) dan ook weer fit is, is afwach ten. De Oostenrijkse verdediger raakte kort voor de win terstop geblesseerd en trainde aanvankelijk apart van de groep. Slot hoopt dat technisch directeur Frank Arnesen nog toeslaat op de transfermarkt, waarbij het aantrekken van een linkermiddenvelder de meeste prioriteit geniet. In plaats van oefenen onder een warm zonnetje in Spanje speelt PSV vandaag in het eigen Philips Stadion een wed strijd tegen Teutonia Ottensen. Het duel met de club uit de Regionalliga Nord, het vierde niveau in Duitsland, hoeft niet op de hoogste intensiteit te worden afgewerkt en dat vindt heel PSV wel prima. Er ontbreekt een aantal spelers door coronabesmet tingen en gisteren kwam er ook nog het nieuws bij dat centrale verdediger André Ramalho (foto) er een paar maanden uit ligt. De Braziliaan heeft een enkeloperatie moeten ondergaan en dat betekent dat PSV zich oriënteert op de transfermarkt. De wedstrijd tegen Teutonia wordt zonder publiek en pers gespeeld, omdat PSV het aantal contacten met de bui tenwereld zoveel mogelijk wil beperken. Ook op trai ningscomplex De Herdgang heerst een nog strenger re gime dan voorheen en worden zo min mogelijk contact momenten gepland. PSV is niet bezorgd dat er komende week onvoldoende spelers beschikbaar zijn voor het duel met FC Groningen, maar wil wel voorkomen dat corona nog verder in de selectie ingrijpt. Voor de ploeg staat dan in acht dagen nogal wat op het spel, met ook nog de beker wedstrijd tegen Telstar en vooral de topper tegen Ajax. Het goede nieuws voor de Eindhovenaren is dat de van Heer enveen overgekomen Joey Veerman direct inzetbaar is en meteen zijn rol op het middenveld kan opeisen. Ajax hoopt de komende dagen nog een oefenduel af te werken. De wedstrijd te gen Hajduk Split, gepland voor morgen in de Algarve, werd immers gecanceld toen de club vier besmettingen constateerde. Ajax brak woensdag het trainingskamp in Zuid-Portugal af en vloog met 59 selectie spelers en stafleden halsoverkop terug naar Amsterdam. Of een week voor de competitiehervatting tegen FC Utrecht nog een serieuze sparringpartner te vinden is, valt echter te bezien. Trainer Erik ten Hag (foto) en zijn opgeschrikte selectie hervatten gisterochtend in elk geval de training op De Toekomst. Daar ging een nieuwe testronde aan vooraf. Of daarbij nieuwe coronagevallen zijn geconstateerd, maakt de club niet bekend. Net zoals Ajax niet reageert op de kritiek van Hugo de Jonge. Over het feit dat de club de vier positief geteste personeelsleden met een privéjet huiswaarts liet keren, waar een isolement in Portugal als richtlijn geldt, zei de demissionair minister: „Sporters staan niet boven de wet.'' En: ,,Ajax is erop aangesproken." De nummer 2 van de ranglijst hoopt vanzelfsprekend de komende week weer iedereen aan boord te hebben, om 'compleet' (topscorer Sébastien Haller en keeper Andre Onana ontbreken vanwege deelname aan de Afrika Cup) te zijn voor het beladen uitduel met FC Utrecht en vervolgens de kraker tegen koploper PSV. De verdediger roept zijn ongevacci neerde collega's nu op alsnog een prik te laten zetten. ,,We willen al lemaal dat het virus zo snel moge lijk de wereld uit is", zegt Janssen. ,,Dan vind ik ook dat je je verant woordelijkheid moet nemen. Mooi dat onze club die heeft genomen." Janssen en zijn collega's van FC Utrecht en Jong FC Utrecht ontvin gen donderdag collectiefhun boos- terprik. En die zogenaamde boos tercampagne kwam op een treffend moment. Niet alleen omdat ze ook in de Galgenwaard gebukt gaan on der het virus. Zo konden de oefen duels met Willem II (gisteren) en Heerenveen (vandaag) niet door gaan 'om alle risico op coronabe smettingen te vermijden', zo meldde de club. Vooral het feit dat de booster campagne vrijwel samenviel met de uitkomsten van een VVCS-en- quête maakte het interessant. Van de 157 door de spelersvakbond on dervraagde profs gaf75 procent aan zich te hebben laten vaccineren te gen het coronavirus. Daarmee ligt de vaccinatiegraad onder Neder landse profs een stuk lager dan in omringende landen. En dus een stuk lager dan bij FC Utrecht. ,,Ik ga voetballers heus niet lopen zeggen wat ze wel of niet moeten doen, iedereen mag zijn eigen keuze maken", stelt Janssen. ,,Maar ik vind wel dat je als profvoetballer een bepaalde voorbeeldfunctie hebt naar de maatschappij. En die voorbeeldfunctie mogen we ook wel pakken, vind ik. Iedere wed strijd dat je in een leeg stadion moet spelen, betekent een financieel drama voor de clubs. Voor de fans is het al net zo'n drama dat ze niet naar het stadion kunnen om hun club aan te moedigen. Het voetbal is tenslotte vooral voor hen bedoeld. Wat is dan het probleem, vraag ik me af, om een prikje in je arm te la ten zetten? Je helpt elkaar om uit deze crisis te komen." Janssen wijst ook op de midden stand en evenementensector, die al lange tijd lijden onder de lock- down-beperkingen, en de Vandaar zijn oproep aan zijn collega's: laat je vaccineren. ,,Vaccineren is dé ma nier om ervoor te zorgen dat de maatschappij weer open kan, dat we vrijer kunnen leven. Daar zitten we na twee jaar van beperkingen toch allemaal op te wachten?" - Dennis van Bergen GO ZATERDAG 8 JANUARI 2022 Ondertussen bij de top 3 - Mikos Gouka - Rik Elfrink - Johan Inan FC UTRECHT Willem Janssen: ,,Neem je ver antwoordelijkheid." FOTO PRO SHOTS In vergelijking met omringende landen, blijken profvoetballers in Nederland een stuk minder ge neigd om zich te laten vaccine ren tegen het coronavirus. On geveer 75 procent van de profs is geprikt, leert een enquête van de VVCS. Onder hen Willem Janssen en het gros van zijn ploeggenoten bij FC Utrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21