Alcoholvrij wordt echt de trend' ij Uitvaartbranche: Uitstel regelen kost onnodig veel tijd JOL SvPO Kapelle Schooljaar 2022 - 2023 Herstart profvoetbal Angst voor omikronvariant verdringt voorpret Een nieuw jaar, nieuwe trends. Wat is er hot in 2022? Zeeuwse experts BI geven hun voorspellingen. Zoals Erikjan Vos van W— Proost. „Alcoholvrije en I verantwoorde drankjes zijn een echte trend." paftboet- van Uitvaartondernemers zijn in de coronacrisis veel tijd kwijt aan het regelen van uitstel voor begrafenissen en crematies die niet binnen de wettelijke termijn van zes dagen kunnen plaatsvinden. Ze pleiten voor versoepeling van de regels. In de maand december van het af gelopen jaar, waarin veel meer mensen overleden dan in een nor maal jaar het geval zou zijn, haalde een aanzienlijk deel van de uitvaar ten de wettelijke limiet van zes da gen na overlijden niet. Bij uitvaart verzorger Dela gold dat voor onge veer een kwart van de begrafenis sen en crematies. Uitstel kan nodig zijn omdat cre matoria volgepland zijn, omdat na bestaanden zelf corona hebben, in quarantaine zitten of wegens reis beperkingen vastzitten in het bui tenland. Voor het uitstel moet de uitvaartverzorger goedkeuring krijgen van de burgemeester, na raadpleging van een arts. ,,We moe ten contact zoeken met een huis arts of een ic-arts, en het voelt in deze drukke tijden best vervelend om hen lastig te vallen", zegt woordvoerder Martijn van de Kool wijk van Dela. Artsen moeten aangeven of het lichaam van een overledene de lan gere periode tot de uitvaart kan doorstaan. ,,Het antwoord is altijd ja'', zegt Van de Koolwijk. Bij Dela zouden ze graag zien dat alle ge meenten een tijdelijke ontheffing geven voor de verplichting. ,,Dan hoef je de zorg niet te belasten en bespaar je uitvaartondernemers veel werk." Monuta, een andere uitvaartver zorger, vindt ook dat het gemakke lijker moet worden geregeld, zegt woordvoerder Naomi Samson: „Gemeenten geven altijd gehoor Het voelt in deze drukke tijd vervelend om artsen hiervoor lastig te vallen aan ons verzoek. Bovendien is er al zo veel administratie voor nabe staanden. Laat hen vooral goed af scheid nemen.'' Ook Pieter van Tiel, huisarts in Uden, spreekt van een overbodige administratieve handeling. ,,Mis- schien moeten we deze pandemie aangrijpen om toch eens naar deze wet te kijken.'' Herkenning De Branchevereniging Gecertifi ceerde Nederlandse Uitvaartonder nemingen (BGNU) herkent het sig naal. Er wordt door de BGNU in Den Haag druk gelobbyd om de ad ministratieve procedure eenvoudi ger te maken, zegt directeur Heidi van Haastert. Enkele gemeenten, zoals Nijme gen en Oosterhout (Noord-Bra bant), hebben de regels al tijdelijk versoepeld. Een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigt dat gemeenten dat in speciale situaties altijd kunnen doen. ,,Maar dat is maatwerk. Een generieke landelijke maatregel gaat er niet komen." www.svpo.nl Nieuwsmedia C P18 n ZEELAND2 FOTO MARIEKE MANDEMAKER leven mei 1 lort£coVU I i stap voor s ;tcst7*« ^i^dvöóm®ieof Overwwaentode»: stippen' 'Versoepel tijdslimiet om te begraven in coronatjjd' Chris van Mersbergen Sandra Bats Eindhoven - Martijn van de Koolwijk, Dela C P4 Aanmelden kan nu Reserveer tijdig zaterdag 8 januari 2022 Weeroverzicht lange termijn: 7°c P27 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €4,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1