Arsenal in geheel witte shirts verdringt gebruikelijke voorpret bij herstart Roest sleurt ploeg naar goud op achtervolging Na zeven jaar weer een ritzege voor Terranova 19 6 JANUARI Terranova (foto) boekte in 2015 vier etappezeges in de Dakar Rally, maar daarna wilde het niet meer lukken voor de Argentijn. Hij was gisteren in het Saudische zand ruim een mi nuut sneller dan de Zweed Mat- tias Ekström. Bernhard ten Brinke eindigde op de zesde plaats, met ruim vier minuten achterstand op Terranova. Klassementsleider Nasser Al-Attiyah kwam welis waar niet verder dan de tiende plaats in de daguitslag, maar hij zag zijn concurrent Sébas- tien Loeb veel tijd ver spelen. De Fransman zakte naar de derde plek in het klassement met nu ruim 50 minuten achterstand op Al-At- tiyah. De broers Tom en Tim Co- ronel zijn in het klassement de beste Nederlanders, op plek 16. PROGRAMMA clubs. Misschien speel je in heel ja nuari nooit met jouw ideale elf. En ontbreekt er telkens een pak spelers bij de trainingen. Een vraag wordt ook: wie is het slimst of sluwst in het halen van voordeeltjes via de mazen van de wet? Ajax vloog besmette spelers met een privéjet naar huis vanuit de Algarve. Vitesse liet positieve ge vallen juist achter in datzelfde land en moet nu maar afwachten wan neer zij na een negatieve PCR-test kunnen terugkeren in Nederland. Alle clubs testen hun personeel, maar daar is geen verplichting voor. Wie veel test, voorkomt uitbraken. Maar even niet testen kan ervoor zorgen dat speler X bij die ene be langrijke wedstrijd tegen een con current toch beschikbaar is. Bij de ene club zal de clubarts een beslis sende stem hebben in het terug- keerprotocol van spelers na een po sitieve test. Bij een andere club weegt dat oordeel mogelijk minder mee. En stel: er blijven steeds genoeg spelers over om de bal in januari te laten rollen, dan is het ook te hopen dat de arbitrage gezond blijft. Vier besmette arbiters in één weekeinde kan ook een verschil maken. Oké, bij elk duel staat er nu al standaard een scheidsrechter stand-by. Maar de omikron-variant laat zich voor lopig helemaal nergens door leiden. Kijk daarvoor maar naar het buiten land. Roest uitte de voorbije dagen zijn onvrede over het feit dat hij in China niet mag starten op de 1500 meter. Die startplek gaat naar Marcel Bosker, omdat die mee moet naar de Spelen als onderdeel van de achtervolgingsploeg en daarom ook op een individueel onderdeel moet starten. Roest toonde zich gisteren dan ook getergd. Hij reed in de laatste twee ronden de achtervolgings- ploeg, met ook Bosker en Sven Kramer, naar een nieuw baanre cord van 3.37,97. Daarmee werd de tijd van de Noren, de regerend olympisch kampioenen op dit on derdeel, verbeterd. ,,Je wilt het ge doe gewoon van je af schaatsen en dat is gelukt'', zei Roest achteraf. ,,Je wilt altijd wat laten zien, maar nu misschien wel wat meer.'' De manier waarop het trio de winst na de finish vierde, sprak boekdelen. Toch had dat volgens Kramer niet per se te maken met de discussie van de voorbije week. ,,Het belangrijkste was dat we een goede generale voor Peking wil den neerleggen. We waren vooral blij met de tijd. Nu is het zaak dat we het ook daar nog een keer doen.'' Voor Nederland was het de derde keer dat het het goud ver overde bij de EK. Irene Schouten toonde op de 3000 meter opnieuw haar over macht. Haar tijd van 3.56,62 was ruim drie seconden sneller dan die van Antoinette de Jong, de we reldkampioene op deze afstand: 3.59,79. De Italiaanse Francesca Lollobrigida deed een vermetele poging om met Schouten mee te gaan, maar moest tevreden zijn met het brons. dag met PEC Zwolle-Willem II. Dit weekeinde proberen clubs nog te oefenen, maar het is impro visatie troef. PSV, de winterkampi oen, spart vandaag met Teutonia Ottensen, een Duitse vierdeklasser. In zo'n potje zal trainer Roger Schmidt geen nieuwe inzichten opdoen over hoe hij het gemis van Ibrahim Sangaré het beste kan op vangen. De belangrijke middenvel der ontbreekt bij PSV de hele maand januari, omdat hij de Afrika Cup speelt met Ivoorkust. Vergrootglas Nummer 2 Ajax mist om diezelfde reden spits Sébastien Haller, maar in Amsterdam hebben ze eerst wat anders aan hun hoofd: ze zullen al les moeten doen om meer omikron- besmettingen te voorkomen, na een uitbraak deze week tijdens het trainingskamp in Portugal. Ajax ligt daarbij extra onder het vergrootglas na een schimmige omgang met re gels voor het laten reizen van be smette spelers vanuit het buiten land. En voor nummer 3 Feyenoord is er vandaag geen oefenduel met Club Brugge. Ook weer uit angst en voorzorg in relatie tot corona. Flexibiliteit wordt hét sleutel woord voor de trainers van alle GO ZATERDAG 8 JANUARI 2022 TEGEN JEUGDGEWELD De spelers van Arsenal dragen morgen in de bekerwedstrijd tegen Nottingham Forest een volledig wit tenue. De Gunners ruilen hun vaste rode shirt een malig om voor een wit exem plaar, om aandacht te vragen voor de strijd tegen jeugdge- weld en het gebruik van mes sen. Op het shirt staat de tekst 'No More Red. Volgens Arsenal vonden in een jaar tijd meer dan 10.000 ge weldsdelicten met messen plaats in Londen. De Engelse hoofdstad telde afgelopen jaar ook het hoogste aantal moor den op tieners, veelal als ge volg van messteken. De witte shirts, waarin spon sor- en clubuitingen in een iets andere tint wit zijn gedrukt, ko men niet in de verkoop. Ze gaan naar organisaties die zich voor hetzelfde doel inzetten. „Ons witte shirt is niet te koop, niet voor de winst'', aldus de club. EK AFSTANDEN DAKAR RALLY Voor het eerst in zeven jaar heeft de Argentijnse coureur Orlando Terranova weer een etappe gewonnen in de Dakar Rally. De 42-jarige Terranova schreef bij de auto's de zesde rit op zijn naam. bibbermaand Speelronde 19 Vrijdag 14 januari 20.00 uur PEC Zwolle - Willem II Zaterdag 15 januari 18.45 uur NEC - Heracles 20.00 uur FC Twente - Heerenveen 20.00 uur Feyenoord - Vitesse 21.00 uur Go Ahead Eagles - RKC Zondag 16 januari 12.15 uur FC Utrecht - Ajax 14.30 uur FC Groningen - PSV 14.30 uur Cambuur - Sparta 16.45 uur Fortuna Sittard - AZ Speelronde 20 Zaterdag 22 januari 18.45 uur Vitesse - FC Groningen 20.00 uur AZ - Cambuur 20.00 uur Heerenveen - PEC Zwolle 21.00 uur Willem II - FC Twente Zondag 23 januari 12.15 uur NEC - Feyenoord 14.30 uur PSV - Ajax 14.30 uur Heracles - Go Ahead E. 16.45 uur Sparta - FC Utrecht 20.00 uur RKC - Fortuna Sittard De meest besproken schaatser van de afgelopen week liet gis teren op de eerste dag van de EK afstanden in Heerenveen zien hoe belangrijk hij is voor de Nederlandse equipe voor de Spelen in Peking. Patrick Roest sleurde de achtervolgings- ploeg naar het goud. Patrick Roest voert de ach- tervolgingsploeg aan. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 19