Audax STOP DE LOCKDOWN VOOR DE LECTUURSECTOR Boeken, kranten en tijdschriften zijn essentieel voor onze samenleving Advertentie Open brief Geachte (demissionair) minister-president Mark Rutte, Met deze open brief willen we een noodkreet laten horen namens alle betrokkenen in de lectuur- sector, met het oog op de beslissing die u met uw kabinet gaat nemen over versoepeling of verlenging van de huidige lockdown. Dit met alle respect voor de noodzakelijkheid van maatregelen om het coronavirus te bestrijden. In België, Duitsland en Frankrijk worden kranten, tijdschriften en boeken wel als essentieel beschouwd. In Nederland is dit helaas niet zo. Een verdere verlenging van de lockdown is funest voor winkels die lectuur verkopen. Bij velen is de druk op overleving al ongekend hoog. U leest vast ook dagelijks de berichtgeving hierover in de verschillende media. Er is druk bij de uitgeverijen en zeker de kleinere. Evenals druk bij partijen zoals Audax, die zorgen voor de dagelijkse logistiek en distributie van vele titels, groot en klein, om het aanbod pluriform en breed beschikbaar te houden. Een gevarieerd medialandschap is van enorm belang voor de vrije journalistiek én het vrije woord. Het draagt bij aan een goed functionerende democratie. Door het sluiten van de lectuurhandel komt het aanbieden van een breed en gevarieerd titelaanbod in gevaar. De huidige lockdown zorgt nu al voor een structurele verplaatsing van de verkoop naar sectoren die een beperkt aanbod hebben en waar alleen commercieel interessante titels aangeboden worden. De gevolgen voor veel en vooral kleine titels en uitgeverijen zijn binnenkort onomkeerbaar. Wij, Audax, doen een dringend beroep op u en ons kabinet om de verkooppunten van kranten, tijdschriften en boeken als essentieel te beschouwen. Zodat ze hun deuren weer - op een verantwoorde manier - kunnen openen. We pleiten niet alleen voor onze 1.700 medewerkers en al onze aangesloten Bruna-, AKO- en ReadShop- en andere lectuurwinkels (zo'n 3.000 verkooppunten), maar ook voor onze leveranciers en onze klanten. Om nog maar niet te spreken over de gevolgen voor al onze collega's, uitgeverijen, drukkerijen, logistieke dienstverleners, distributeurs en schrijvers. Help ons. Nu! Steun de lectuursector en haar algemeen belang voor een gezonde samenleving. Hubert de Leeuw Algemeen directeur Audax Groep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 12