'EN DAN EVEN DANSEN TUSSEN HET PUBLIEK' Joost van Bellen 'Van één slok naar twee flessen' 'Alsof ik een luxedingetje ben' 'Slapen is het lekkerste wat er is' 'Facebook is een wespennest' 'Potverdomme, wat een mooi vak had ik' Een slok wijn wordt al snel een hele fles en zijn libido is ook niet meer wat het geweest is. En dan heeft de dj ook nog schimmel op een teennagel: 'Op vakantie doe ik er nagellak op. ETEN DRINKEN 'Ik word wakker en drink drie koffie met zoetjes, eet twee stuks fruit, yoghurt met honing en vitamine D, vanwege mijn gebrek aan zonlicht. Dat is de afgelopen twee jaar wel veranderd, maar toch. Dan twee boterhammen omdat ik citalopram inneem - een pil tegen angstaanvallen en depressies. Het geeft me rust maar ik wil het aftouwen. Bijwerkingen zijn: geen maat weten te houden, en mijn libido is niet meer wat het geweest is. Mijn drinkpatroon is een gevecht, een slok wijn ontaardt soms in twee flessen, maar ik drink ook weleens een paar dagen niet. Het is reden om uitnodigingen af te slaan, omdat ik weet dat ik het niet bij jus d'orange houd. Drugs doe ik niet meer. Zoals mijn vriend Bas Kosters zegt: drugs waren leuk tot we zelf niet meer leuk waren. Zo is het maar net.' BEWEGEN 'Vijf dagen per week tienduizend stappen, soms twintig duizend. Ik heb mijn personal trainer afgezegd omdat ik hem niet meer kon betalen, maar dat vond hij onzin. We renden als vanouds langs de Amstel, maar dat is na de zoveelste lockdown weer gestopt. Omdat al mijn werk werd afgezegd, kon ik werken aan mijn boek Nachtdier. Als dj die mensen wil laten dansen was ik straftaar, voelde ik me in een hoekje gedrukt. Alsof ik een luxedingetje ben. Op de demonstratie van nachtclubs in 2020 zag ik alleen mensen die in het nachtleven werkten, niet die er gebruik van maakten. Op de tweede editie van Unmute Us was het drukker, maar dat is ook al weer lang geleden.' SLAPEN 'Voor corona uitbrak had ik geen enkel dag- en nachtritme. Vanaf donderdagavond werkte ik 's nachts, maandag was mijn zondag en dinsdag stond ik om negen uur 's ochtends op. Op zich gaat slapen goed. Wel heb ik last van tinnitus, oorsuizen. Met elke avond een lichte dosis diazepam gaat het goed, maar daardoor heb ik die drie koffie nodig om wakker te worden. Slapen vind ik sowieso het lekkerste wat er is. Als ik vier uur slaap ben ik een zombie. De avond erop haal ik dat wel weer in.' SCHERMTIJD 'Facebook en Twitter had ik afgezworen, maar voor de promotie van Nachtdier maakte ik mijn rentree. Ik ben op mijn qui-vive: het kan daar snel een wespennest worden. Instagram is visueel, inspirerend en ik kan er soms hard om lachen. Het afgelopen jaar werd ik een soort van nieuwsverslaafd: apps van buitenlandse en Nederlandse kranten. Mijn schermtijd is drie tot zes uur op mijn telefoon, twee tot drie uur per dag op de laptop, tijdens het schrijven wel twaalf uur.' ONTSPANNEN 'Series kijken, wandelen, koken, lezen. Mindfulness via Headspace, maar ik kan het ook zonder die app. Dan wandel ik en voel ik de wind mijn gezicht strelen en mijn voeten de grond raken. Ook ontspannend: de sterren van de hemel draaien, handen in de lucht, blije gezichten en dan even tussen het publiek dansen. Potverdomme, denk ik dan, wat een mooi vak had ik!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 127