LOON' 'DIT IS MIJN VERDIENDE BY De Liefde was dertien toen ze werd opgenomen. En ik op het bankje voor de kliniek Karina ontmoette, die er kwam voor haar suïcidale zus. Een depressief familielid trekt een wissel op het hele gezin. Karina en ik konden onze verhalen bij elkaar kwijt. Ik keek steeds meer uit naar mijn bezoekjes aan Joyce. Als de kinderen niet mee waren, hield ik die zo kort mogelijk om zo lang mogelijk met Karina te kunnen kletsen. In die tijd realiseerde ik me voor het eerst hoezeer ik mezelf had weggecijferd in mijn huwelijk. Karina en ik kregen een affaire en gingen daarmee door toen Joyce weer thuis mocht wonen, aan de beterende hand inmiddels. Twee jaar hielden we dat vol. Karina wilde met mij aan een toekomst bouwen, ik durfde Joyce niet te verlaten - ze was nog zo fragiel. Ik koos voor loyaliteit. En zo verloor ik in één klap mijn grote liefde én mijn huwelijk, want daar was door alle ontwikkelingen niets meer van over. Ruim een jaar leefden Joyce en ik langs elkaar heen. We deden beleefd tegen elkaar, maar zonder gevoel. Uiteindelijk stelde Joyce voor dat ik mijn koffers pakte. En nu woon ik alweer een jaar in een vakantie huisje. Tussen andere gescheiden vaders die hun tijd uitzitten tot er een huis beschikbaar komt op deze overspannen markt. Om het weekend komen mijn kinderen. Karina heeft nu haar eigen gezin, Joyce is sterker dan ooit. Ik ben berooid. Mijn verdiende loon, denk ik op zwaarmoedige momenten. Gelukkig is er een zwembad op mijn vakantiepark.' 'We trouwden veel te jong, ik was 23, amper droog achter de oren. Joyce naderde de 28 en wilde dolgraag kinderen. Ik had mijn papiertje van de universiteit, zij een eigen boekhoud- bedrijf dat meer omzette dan we op konden. Door mijn roze bril zag het eruit als een droom. En zo hield ik op mijn 24ste mijn eerstgeborene tegen mijn borst. Later kregen we nog drie kinderen. Joyce werkte, ik werd huisman. We hadden het allemaal, dacht ik. De baan, de auto, huisje, boompje, beestje. Gezondheid. Tot de dag waarop het Joyce allemaal te veel werd. Sinds de geboorte van onze kinderen werd ze geplaagd door flashbacks uit haar verleden. Die waren donkerder dan je durft aan te horen als nieuwbakken vader. Joyce vluchtte in haar werk en sloot zich af. Tot op een dag het licht uitging. Een depressie, oordeelde de huisarts. Ik nam haar werk over, maar voor de zorg van onze kinderen had Joyce geen kracht. En zo ploeterden we van kinderdagverblijf naar oppasmoeder, van diepvries- naar magnetron maaltijd en van psycholoog naar psychiater - tot ook die laatste ondanks medicatie geen ambulante behandeling meer zag voor Joyce. Ik had nog nooit gewerkt, ineens was ik kost winner én mantelzorger. Joyce kon niets anders dan in bed liggen of in haar badjas uit het keukenraam staren. Onze oudste zoon Nadat zijn vrouw was opgenomen, ontmoette Koen (43) op het bankje voor de psychiatrische kliniek de liefde van zijn leven. 'En nu zit ik tussen andere gescheiden vaders op een vakantiepark.' MEZZA 45 De echte namen van Koen, Joyce en Karina zijn bij de redactie bekend. Ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 125