p Een kamer i van glas, een 1 sauna bij I de rivier VALL NOORWEGEN EEN VERLATEN GRAVELWEG daalt af naar de rivier Valldosta en eindigt op het erf van Juvet Landskapshotell, een boerderij uit 1870, zo'n typisch Noorse hoeve van rood geschilderd hout. En dan moet het mooiste nog komen: de kamers tussen de besneeuwde bomen. Zeven strak vormgegeven kubussen op palen, twee boomhutten en een lodge. De landschapskamers zijn sensationeel. De voor- en zijkant zijn helemaal van glas. Ga op bed liggen of zak in de luie stoel en dompel je onder in de Scandi navische bergwereld van rotsen, berken bomen en ruisend rivierwater. Na het ontbijt in de boerderij wandel je zo de Noorse wildernis in. Je kunt tochten maken op sneeuwschoenen en toppen beklimmen op toerski's. De Sunnmore Alpen stralen rust uit. De toppen gaan tot 1700 meter hoog en beginnen vaak op zeeniveau. Dat betekent pittig klimmen en lange afdalingen, altijd met uitzicht op een van de florden. Het skigebied van Stranda bereik je met de ferry die het beroemde Geirangerflord oversteekt. Vanaf het water zijn de bergen rondom extra imposant. Met zeven liften en achttien pistes is het in Stranda heerlijk skiën. Terug in Juvet Landskapshotell wacht de wellness in het Badehuset aan de oevers van de rivier. De sauna heeft een vijftien meter brede glazen fagade. Langzaam begin je te dampen terwijl je buiten het ijs door de rivier ziet drijven. juvet.com f KIJK 1 voor de laatste reisinformatie op i wintersport.nl 26

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 106