Hij was verdorie al zes uur weg en het begon te schemeren H Oud-minister Rita Verdonk keert terug in de politiek gratis 1 m producten FEIN Activeer meer aanbiedingen in Mijn Bonus Box. Dat is het UtkkBCA van Albert Heijn 6 LINDA AKKERMANS IPROTE alpro gratis 19 alpro Alpro gratis up naar buiten jullie, ga daar maar spelen'', had ik 's ochtends rond de klok van tien tegen onze zoon van 9 en zijn vriendje gezegd. En daar gingen ze. Jassen aan, fietsen mee, op avontuur. Zelf liep ik naar boven waar ik al dagen aan een stuk bakken vol Lego in elkaar aan het zetten ben met de jongste. Op mijn knieën speurend naar dat éne blokje tussen al die duizenden steentjes was ik de oudste snel vergeten. Ineens was het al één uur. Geen kind. Twee uur. Geen kind. Drie uur. Geen kind. Maar ik maakte me geen zorgen. Ik ben dan ook geen curlingmoeder wier bloedje een ei gen telefoon ofgps-tracker heeft. Lekker laten doen die kinderen, ze lopen niet in zeven sloten tegelijk. Wij speelden vroeger ook hele middagen verstoppertje, bouwden hutten en vergaten de tijd. Maar het werd vier uur. Was hij verdorie toch al zes uur weg. Half vijf, Vlijmen kleurde langzaam donker. Toch maar wat moeders appen: hebben jullie die van ons gezien? Geen antwoord. Half zes. Pikkedonker en nóg geen kind. Zes uur. De bel. Ik snelde naar de deur. Daar stond een doorweekt ventje. Met bakken zand in zijn blonde haren. Een jas vol modder. Het geel op zijn schoenen pik zwart. Een rode blos op zijn wan gen, handen als ijsklonten en glunderende ogen. ,,Ik heb négen Ze hadden van sommige mensen gratis geld gehad, lief hè? euro vijftig, mama!'' Een heel verhaal. Over 'gemeen temannen' die ze geholpen had den. Vijftig cent per ingezamelde kerstboom was de beloofde belo ning. Bij alle huizen had hij samen met twee vriendjes aangebeld, maar bijna iedereen had een 'neppe boom' en bij anderen hingen de ballen er nog in. Soms kregen ze wél een boom mee. Wat zei hij: wel zés-en-véér-tig keer! Wat een gesjouw. Moest ik zijn handen eens zien joh, allemaal wondjes van de priknaalden. En ze hadden van sommige mensen gratis geld gehad, lief hè? Terwijl ik voor mijn hongerige kerstbomenkereltje soep op warmde - geen Unox, maar in gedachten neuriede ik wel het deuntje - klonk vanaf boven de stem van de jongste: ,,Mama, kom je nou eindelijk weer met mij met de Lego spelen?'' Vooraf zag ik een beetje op tegen drie weken kerstvakantie voor de kinderen terwijl er geen bal te doen is, want alles is immers dicht. Hoe hou je ze bezig? Maandag gaan de scholen geluk kig weer open, maar wat had ik me vergist. ,,Rita spreekt net als wij de taal van gewone mensen in de straat en lost graag problemen op'', zegt de partijleider van Hart voor den Haag trots. Verdonk voelt zich vereerd dat de lokale politi cus haar ge vraagd heeft, ook met het vooruit zicht op een wet- houderspost in de hofstad. ,,Ik heb nu niks om handen en zet me bestuurlijk nog graag in voor Hart voor Den Haag.'' Verdonk stapt in op een moment dat de lokale par tij en haar partijleider al ruim twee jaar onder vuur liggen. Nog altijd verdenkt het Openbaar Mi nisterie De Mos ervan een crimi nele organisatie te hebben ge vormd met lokale ondernemers. Als gulle donateurs van de partij zouden zij vergunningen, ge heime informatie en invloed op het gemeentebeleid hebben ge kregen. De politicus ontkent de beschuldigingen ten stelligste. Hoe ernstig ook, de vermeende corruptieaffaire heeft Rita Ver donk niet weerhouden van een politieke alliantie met De Mos: ,,We hebben er samen goed over gesproken'', zegt ze desgevraagd. „Het is ook vrij eenvoudig: In Nederland ben je onschuldig tot het tegendeel is bewezen.'' Ver donk maakte be gin deze eeuw naam als minis ter van Vreem delingenzaken (2003-2006). Haar strenge beleid maakte van haar zowel een populair als een zwaar bekritiseerd politicus. In 2006 verloor ze een interne machtsstrijd binnen de VVD. melkunie Melkunie protein en Lindahls melkunie [ICOIATE UHDAHg KVARG melkunie \jNDA HLs KVARG drinks VRIJDAG 7 JANUARI 2022 GO Rita Verdonk (66) keert terug in de politiek. De voormalige minister van Vreemdelingenza ken en Integratie sluit zich in aanloop naar de lokale verkie zingen in maart aan bij de lo kale partij Hart voor Den Haag. De partij van Richard de Mos presenteert haar op z'n Ameri kaans: als running mate. Lex de Jonge Den Haag Richard de Mos en Rita Verdonk. foto groep de mos STRACCIATELLa VANILLESMAAK 35* «55 SU MR* UNDAHjs KVARG 1- Alle varianten Bijv. Melkunie Protein chocoladepudding lactosevrlj 2 bekers a 200 gram De actieprijzen variëren van 0.99-3.69 Nëstlë. 0.8% FAT YOGURT Nëstlë. HO SUGARS Nog geen Mijn Bonus Box? Scan de QR-code of download de AH app en klik op 'Mijn Bonus Box'. Deze aanbieding geldt in week 1, maandag 3 t/m zondag 9 januari 2022. De AH Bonus-aanbiedingen zijn alleen geldig met een AH Bonuskaart. Voor 2e gratis geldt: per combinatie kan de prijs verschillen. Je krijgt 50% korting op de totaalprijs. Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6