Het regent sterren voor landschapscamping in Vrouwenpolder Nieuw Hof te Zandeplein komt in zicht Riool in Westdorpe en Oude Vaart wordt schoongespoten 7 Vijf sterren van de ANWB voor landschapscamping Hofstede Elzenoord van Kees Mesu. foto lex de meester Landschapscamping Hofstede Elzenoord bij Vrouwenpolder is een van de zeven Nederlandse kleine campings met vijf sterren. Eigenaar Kees Mesu laat met enige trots de brief zien van de ANWB waarin hij gefeliciteerd wordt. Ook minicamping Boogaard in Zoutelande mag nu als enige andere Zeeuwse kleine camping die vijf sterren voeren. Emile Calon Vrouwenpolder Eigenaar Kees Mesu van land schapscamping Hofstede Elzen oord is verguld met de erkenning van de ANWB. Maar tegelijkertijd geeft hij aan dat hij nog verder wil gaan om zijn bedrijf zo aantrekke lijk mogelijk te maken. Zo wil hij een oude drinkput voor het vee ge schikt maken als natuurlijke zwem vijver. ,,Met moderne filtersyste men is dat goed te doen." Boomhutten En hij droomt ook van boomhutten die hij kan aanbieden aan zijn gas ten. „Mensen zoeken beleving. Stel dat je hier één of een paar boom hutten zou hebben. Dat zou toch prachtig zijn om die te kunnen ver huren. Daar praten die gasten jaren later nog over." Op de deur naast de receptie van Elzenoord staat nog een ANWB-bordje uit 2021 met 3,5 ster ren. ,,Maar de bond heeft nu ook de categorie kleine campings geïntro duceerd. Die 3,5 hoort bij de oude telling toen er nog geen onder scheid werd gemaakt tussen grote en kleine campings. Toen was het voor ons met zestig eenheden on mogelijk om meer sterren te krij gen. Want er werd bij die oude tel ling ook gekeken of er een zwem bad en een restaurant was. Voor kleine campings is dat niet te doen. Wij hebben andere sterke punten zoals rust, ruimte en hygiëne. Daar wordt nu bij ons extra op gelet", al dus Mesu. Trouw Mesu weet nog goed dat hij en zijn ouders in 1990 begonnen met een minicamping waar maximaal vijf eenheden mochten staan. Via een aantal tussenstappen is het nu een landschapscamping met zestig eenheden. Hij vertelt dat hij nog steeds gasten krijgt die in 1990 voor het eerst bij hun stonden. En veel van hen zijn Elzenoord trouw ge bleven. ,,We verwelkomen nu al in een aantal gevallen de derde gene ratie. Vaak zeggen ze als ze hier ar riveren, het voelt als thuiskomen. Een groter compliment kun je toch niet krijgen." De eigenaar van landschapscam ping Hofstede Elzenoord geeft ook aan dat het belangrijk is om de gas ten een eigen plek te geven. ,,We hebben hier kilometers aan heggen zodat elke standplaats afgeschermd is." Snelle en onbeperkte wifi is vol gens hem ook belangrijk. ,,En de gasten kunnen kiezen welk ener- Een paar boomhutten, dat zou toch prachtig zijn - Kees Mesu, eigenaar Hofstede Elzenoord giepakket ze willen. Ze betalen voor het eigen gebruik." Dat zijn bedrijf een van de wei nige is met vijf sterren had hij niet helemaal verwacht. ,,Want er is niet alleen gekeken naar wat we aanbie den. We hebben ook te maken ge had met een mystery guest die alles controleerde. Die stond plotseling hier op de stoep en dan moet alles kloppen. Van de ontvangst in het kantoor tot en met het sanitair. Maar dat is dus gelukt." Energieneutraal Hij geeft ook aan dat het bedrijf nu zo goed als energieneutraal is. Deze zomer heeft hij nog flink wat zon nepanelen laten leggen zodat hij nu nauwelijks nog energie moet inko- pen. Het liefst zou hij ook nog een kleine windmolen plaatsen om nog meer energie op te wekken, maar dat staat de gemeente nog niet toe. Privé-sanitair Hij merkt ook dat zijn gasten pri- vé-sanitair belangrijk vinden. In een van de loodsen heeft hij vier privé-cabines staan. Maar op het terrein nog meer privé-sanitair aanleggen is nog niet toegestaan. „Terwijl je toch ziet, mede door de coronacrisis, dat onze gasten daar steeds meer om vragen." Kees Mesu hoopt dan ook dat in de nabije toekomst hij en zijn colle ga's daar wel toestemming voor krijgen. ,,Want er is veel vraag naar." KLOOSTERZANDE TERNEUZEN Nieuwbouw in Kloosterzande en een nieuw centrum komen weer een stap dichterbij. De bo demvervuiling op het Hof te Zandeplein is al voor een groot deel opgeruimd. Half november werd begonnen met het saneren van het plein in hartje Kloosterzande. Daar ging een heleboel aan vooraf, de ge meente Hulst kocht de locatie al in 2018 met het doel om er nieuw bouw te realiseren en Klooster- zande een nieuw centrum te ge ven. Op de plek van het voorma lige landbouwmechanisatiebedrijf Weemaes stond vroeger een tank- station. Na het slopen van de oude gebouwen zou er daarom eerst ge saneerd worden, maar de vervui ling bleek groter dan gedacht. Er bleken ook nog twee olieputten onder de vloer van de bedrijfsge bouwen te zitten en asbest. Afge lopen juli gaf de Hulster raad ak koord voor het uittrekken van een extra halfmiljoen om alles grondig op te ruimen. Er is de afgelopen tijd al een groot gedeelte opgeruimd en maandag gaat het werk verder. Dan wordt de vervuiling in de Pre sident Rooseveltstraat aangepakt en het openbare gedeelte van het Hof te Zandeplein. Na het verwij deren van de vervuiling en ver- vangen van de riolering in de Pre sident Rooseveltstraat, wordt er opnieuw bestraat. Als laatste wordt het wegdek op het Hof te Zandeplein ook ver nieuwd. Dat gebeurt in de periode van 24 januari tot en met 10 febru ari. Dan is het plein tijdelijk ook dicht voor verkeer. Wanneer de af sluiting exact is, wordt later nog bekendgemaakt door de gemeente Hulst. Uiteindelijk komen er op het plein 23 levensloopbestendige huizen van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen te staan. Een volgende fase is sloop van onder meer de brandweerkazerne. - Sophie Stockman De gemeente Terneuzen laat vanaf maandag de riolering in Westdorpe en de wijk Oude Vaart inspecteren en schoonmaken. Be woners kunnen daar enige over last van ondervinden. Elk jaar moet een aantal riolen worden schoongemaakt. Dat ge beurt met een speciale spoelwa- gen, die water onder hoge druk door de buizen spuit en het met het losgewoelde vuil weer op zuigt. Daarna rijdt een mobiele, op afstand bestuurbare camera door het riool om te kijken of dat er nog goed bij ligt. De klus begint maandag en duurt volgens de planning tot en met vrijdag 18 maart. Tijdens de werkzaamheden kan het zijn dat er stank ontstaat in de huizen die zijn aangesloten op het bewuste stuk riool. Als dit ge beurt, kan de bewoner het beste nadat het werk klaar is, even de kranen opendraaien. Ook waarschuwt de gemeente dat door overdruk in de rioolbui zen wat rioolwater kan terugstro men naar de huizen. Dit is tijde lijk, maar het is wel zo verstandig om het toiletdeksel dicht te hou den zolang het werk bezig is. vW,\ë VL VRIJDAG 7 JANUARI 2022 Elzenoord zit in de top

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 51