Het regent sterren voor landschapscamping in Vrouwenpolder Crowdfunding geslaagd: er komt een tovertoren in bos van Westenschouwen Na Renesse krijgt nu ook Burgh-Haamstede laadplein 6 Vijf sterren van de ANWB voor landschapscamping Hofstede Elzenoord van Kees Mesu. foto lex de meester Landschapscamping Hofstede Elzenoord bij Vrouwenpolder is een van de zeven Nederlandse kleine campings met vijf sterren. Eigenaar Kees Mesu laat met enige trots de brief zien van de ANWB waarin hij gefeliciteerd wordt. Ook minicamping Boogaard in Zoutelande mag nu als enige andere Zeeuwse kleine camping die vijf sterren voeren. Emile Calon Vrouwenpolder Eigenaar Kees Mesu van land schapscamping Hofstede Elzen oord is verguld met de erkenning van de ANWB. Maar tegelijkertijd geeft hij aan dat hij nog verder wil gaan om zijn bedrijf zo aantrekke lijk mogelijk te maken. Zo wil hij een oude drinkput voor het vee ge schikt maken als natuurlijke zwem vijver. ,,Met moderne filtersyste men is dat goed te doen." Boomhutten En hij droomt ook van boomhutten die hij kan aanbieden aan zijn gas ten. ,,Mensen zoeken beleving. Stel dat je hier één of een paar boom hutten zou hebben. Dat zou toch prachtig zijn om die te kunnen ver huren. Daar praten die gasten jaren later nog over." Op de deur naast de receptie van Elzenoord staat nog een ANWB-bordje uit 2021 met 3,5 ster ren. ,,Maar de bond heeft nu ook de categorie kleine campings geïntro duceerd. Die 3,5 hoort bij de oude telling toen er nog geen onder scheid werd gemaakt tussen grote en kleine campings. Toen was het voor ons met zestig eenheden on mogelijk om meer sterren te krij gen. Want er werd bij die oude tel ling ook gekeken of er een zwem bad en een restaurant was. Voor kleine campings is dat niet te doen. Wij hebben andere sterke punten zoals rust, ruimte en hygiëne. Daar wordt nu bij ons extra op gelet", al dus Mesu. Trouw Mesu weet nog goed dat hij en zijn ouders in 1990 begonnen met een minicamping waar maximaal vijf eenheden mochten staan. Via een aantal tussenstappen is het nu een landschapscamping met zestig eenheden. Hij vertelt dat hij nog steeds gasten krijgt die in 1990 voor het eerst bij hun stonden. En veel van hen zijn Elzenoord trouw ge bleven. ,,We verwelkomen nu al in een aantal gevallen de derde gene ratie. Vaak zeggen ze als ze hier ar riveren, het voelt als thuiskomen. Een groter compliment kun je toch niet krijgen." De eigenaar van landschapscam ping Hofstede Elzenoord geeft ook aan dat het belangrijk is om de gas ten een eigen plek te geven. ,,We hebben hier kilometers aan heggen zodat elke standplaats afgeschermd is." Snelle en onbeperkte wifi is vol gens hem ook belangrijk. ,,En de gasten kunnen kiezen welk ener- Een paar boomhutten, dat zou toch prachtig zijn - Kees Mesu, eigenaar Hofstede Elzenoord giepakket ze willen. Ze betalen voor het eigen gebruik." Dat zijn bedrijf een van de wei nige is met vijf sterren had hij niet helemaal verwacht. ,,Want er is niet alleen gekeken naar wat we aanbie den. We hebben ook te maken ge had met een mystery guest die alles controleerde. Die stond plotseling hier op de stoep en dan moet alles kloppen. Van de ontvangst in het kantoor tot en met het sanitair. Maar dat is dus gelukt." Energieneutraal Hij geeft ook aan dat het bedrijf nu zo goed als energieneutraal is. Deze zomer heeft hij nog flink wat zon nepanelen laten leggen zodat hij nu nauwelijks nog energie moet inko- pen. Het liefst zou hij ook nog een kleine windmolen plaatsen om nog meer energie op te wekken, maar dat staat de gemeente nog niet toe. Privé-sanitair Hij merkt ook dat zijn gasten pri- vé-sanitair belangrijk vinden. In een van de loodsen heeft hij vier privé-cabines staan. Maar op het terrein nog meer privé-sanitair aanleggen is nog niet toegestaan. ,,Terwijl je toch ziet, mede door de coronacrisis, dat onze gasten daar steeds meer om vragen." Kees Mesu hoopt dan ook dat in de nabije toekomst hij en zijn colle ga's daar wel toestemming voor krijgen. ,,Want er is veel vraag naar." WESTENSCHOUWEN Staatsbosbeheer heeft via crowdfunding geld binnenge haald voor een nieuw speeltoe stel in de Boswachterij bij Wes- tenschouwen. Via donaties via de site Buitenfonds.nl is 14.479 euro opgehaald. Dat is iets lager dan het streefbe drag van 16.900 euro, maar wel vol doende om de tovertoren aan te schaffen. Het toestel is volgens bos wachter Digna Mielard avontuur lijk. ,,Het bestaat uit meerdere ele menten, zoals een glijbaan en een soort klimwand." Naar verwach- ting arriveert het toestel aan het be gin van de zomer. ,,De levertijd is enorm lang, omdat hout op dit mo ment schaars is", verklaart Mielard. ,,Daarom dachten wij toen het geld binnen was: laten we de tovertoren maar gelijk bestellen. Er lopen nog wel wat donaties binnen, dus die kunnen we gebruiken voor de kos ten voor plaatsing." Er staan toch genoeg bomen in het bos, dus voldoende hout, zou je kunnen zeggen, maar zo werkt het niet volgens Mielard. ,,We kunnen niet zomaar bomen in het bos kap pen. Bovendien staan er veel naald bomen in de Boswachterij en dat hout is sowieso ongeschikt, want dat is veel te zacht. Wij gebruiken alleen hout dat voorzien is van een fsc-keurmerk en uit productie- bossen komt." Dat Staatsbosbeheer een inzame ling hield voor een nieuw speeltoe stel komt volgens Mielard doordat de natuurbeheerder alleen geld uit het Rijk krijgt voor natuur. Speel toestellen horen daar niet bij. Het oude speeltoestel bij de Boswachte- rij is versleten. ,,Het is nog wel goedgekeurd, maar het ziet er niet meer uit." - Valeska Nastaly BURGH-HAAMSTEDE Eigenaren van elektrische auto's kunnen binnenkort met een ge rust hart afreizen naar Burgh-Haamstede. AgriSnellaad legt bij strandovergang de Ro tonde bij Westenschouwen een laadplein aan. Nog voor pasen moeten de laadpalen er staan. Er kunnen 20 auto's tegelijk worden opgeladen. Vorig jaar maart werden inwoners en bezoekers van Renesse al op hun wenken bediend. Daar werd het tweede Zeeuwse laadplein, goed voor 24 elektrische auto's, op het transferium geopend. Voor strandbezoekers die van ver ko- men is zo'n voorziening ideaal. Ze kunnen een dagje strand pak ken of het bos in en dan met een gevulde accu richting huiswaarts. Maar ook voor eigen bewoners, fo renzen en gasten die langer blij ven, is een ruim laadaanbod pret tig. Zeeland is een uitdagende re gio voor laadinfrastructuur, schetst manager fuel charge Roel Clement van CZAV. Het is een relatief dunbevolkt ge bied waar het in de zomermaan den bommetjevol zit met toeris ten. - Esme Soesman VRIJDAG 7 JANUARI 2022 SD Elzenoord zit in de top

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 49