O Q. 14 Kort Kerkhove uitgeschakeld In de tweede ronde van het WTA-toernooi van Melbourne kwam tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove er niet aan te pas. De dertigjarige Zierikzeese werd met 6-3 en 6-0 uitgeschakeld door de Zwitserse Vikto- rija Golubic. In het dubbelspel werd de Zeeuwse samen met Rodionova in de kwartfinale uitgeschakeld door het duo Pera/Siniakova: 7-6 4-6 5-10. Talenten naar Oranje O19 Twee talenten van Groene Ster Vlissingen hebben een uitnodiging voor Oranje onder 19 ontvangen. Hicham Bouzambou en Hamza Zariouh mogen zich op zondag 16 januari op de KNVB Campus in Zeist mel den. KNVB-coach Hjalmar Hoekema heeft 20 spelers uitgenodigd, die kans maken op deelname aan het EK-kwalificatietoernooi. Voor Bouzambou en Zariouh (beiden 18) is het de eerste uitnodiging voor een natio nale selectie. Roelse trainer Bevelanders Pieter Roelse wordt komend seizoen de nieuwe trainer van zaterdag derdeklasser Bevelanders. Roelse maakt de stap van De Meeuwen 2, uitkomend in de reserve eer ste klasse, naar het hoofdtrainerschap bij Bevelanders. ,,De passie en ambitie van Pieter sluiten erg goed aan bij Bevelan ders'', meldt het bestuur van Bevelanders. Voormalig goaltjesdief Peter Willemse zal als zijn rechterhand gaan functioneren. Willemse is momenteel assistent-trainer bij SSV'65. MZVC verder met Nelen Bij MZVC zal Jacco Nelen in het seizoen 2022/2023 opnieuw voor de groep staan als hoofdtrainer. De oud-doelman volgde af gelopen zomer Stéphane Cépèro op bij de Middelburgse zaterdagclub, die halver wege het seizoen de zevende plek bezet in de vierde klasse A. Quote van de dag 'Van Anrooij (19) heeft laten zien in de veldritten al op gelijke voet te staan met de wereldtop' Deltacross uitgesteld Vaderen Van Dijkes VOETBAL TRAINER VERLENGT CONTRACT MET DRIE JAAR Marc de Kunder staat ook de komende drie jaar als hoofdtrainer voor de groep in Spui. Bezieling is zijn sleutel voor succes. ,,Ik ben geen gewone trainer, dat weet iedereen." Een coronabesmetting, het overlij den van zijn vader en de weer abrupte onderbreking van het voet balseizoen: 2021 is voor Marc de Kunder (55) een regelrecht ramp jaar. Zijn ei kon hij de eerste maan den van het jaar kwijt in een nieuwe hobby, waarmee hij menigeen de wenkbrauwen deed fronsen. Maar met het voetbal is hij nog lang niet klaar, zo verlengde hij onlangs zijn contract bij zaterdag-vierdeklasser Spui met maar liefst drie seizoenen. ,,Deze zomer werd hij ziek. Kanker. Voor de tweede keer. Toen is het snel gegaan, op 29 augustus is mijn vader overleden." Het gemis is nog duidelijk hoorbaar bij De Kunder, wiens pa vrijwel iedere wedstrijd aanwezig was. ,,Dat was vroeger al zo, al gaf hij nooit kritiek op mijn spel ofwat dan ook. In tegenstelling tot m'n moeder, goh." Moeder De Kunder trainde vijf tien jaar lang de F'jes bij Terneu- zense Boys, vader De Kunder toonde zich vooral buiten het veld hulpvaardig. De Spui-trainer doet een aardige anekdote uit de doeken. ,,Dendermonde - waar de broer van Jean-Marie Pfaff toen trainer was - nam me ooit voor tienduizend gul den over van Sluiskil. Wekelijks reed ik vijfhonderd kilometer naar België en dat had ik na een jaar wel gezien. Hoek wilde me toen hebben maar het moest dan écht een flink bedrag neertellen - meer dan der tigduizend gulden - en dat gingen ze niet doen. Toen ben ik samen met m'n vader naar een Belgisch café gereden, waar hij mij zelfzoge- naamd vrijkocht bij Dendermonde. Voor precies dertigduizend gulden, maar wel met het geld van Hoek... Je kunt al raden waar ik even later dus voetbalde." Nieuwe hobby Gaat het over voetbal dan is de vro lijkheid gelukkig snel weer terug bij De Kunder. Maar vanwege CO- VID-19 moest er natuurlijk een an dere uitlaatklep worden gezocht, en die vond de sluwe maar slome spits van weleer in het hardlopen. ,,Ie- dereen lachte ermee: 'Kunder zie je door heel Terneuzen rennen.' Twintig kilometer per week, dat was voor mij heel wat. Ik dronk ook een half jaar geen druppel alcohol, dat konden de mensen ook niet ge loven. M'n pilsje drink ik na de trai ning of wedstrijd, thuis drink ik niet." Op 9 maart van dit jaar treft co rona hem, in milde vorm. Maar nog v altijd ondervindt hij de naweeën ervan. ,,Geur en smaak heb ik nog steeds niet. In de kantine ben ik normaal echt een Amstel-drinker, maar nu zetten ze ook lachend een Jupiler ofHeineken voor m'n neus." Zijn energielevel van voor zijn be smetting heeft hij ook nog niet te rug, het hardlopen staat tegen zijn zin in weer op een lager pitje. „Ge lukkig zijn er de drie kleinkinderen die echt wel heel belangrijk voor me zijn. Ik heb één kleinzoon van twee, met wie ik veel voetbal. Z'n vader is bokser dus als hij bij ons is geef ik die kleine altijd snel een bal", vertelt een lachende De Kun- der. Nieuwe doelman Stad en land belde hij af tijdens de coronabreak van begin 2021. Op zoek naar een nieuwe doelman, op social media werd er door huidig middenmoter Spui zelfs een adver tentie geplaatst. ,,Die zoektocht is geslaagd en nu hebben we samen met Zeelandia Middelburg zelfs de minste tegendoelpunten van heel Zeeland, vijf stuks." VRIJDAG 7 JANUARI 2022 GO TENNIS ZAALVOETBAL VOETBAL VOETBAL - Cyclingnews.com ATLETIEK De Deltacross die gepland stond voor 15 ja nuari wordt voorlopig door geschoven naar 12 februari. Dat hebben de coör dinatoren van de VZA-crosscom- petitie deze week besloten. De overige drie crossen, Schel- desportcross (29 januari), Gre- velingencross (5 februari) en Kustcross (26 februari) blijven vooralsnog staan zoals ge pland. WIELRENNEN Het team van Jumbo-Visma wordt dinsdag vanuit Alicante gepresenteerd voor het nieuwe wielerseizoen. Daarbij zitten drie Zeeuwen. De broers Tim en Mick van Dijke, zijn vanuit de opleidings- ploeg doorge stroomd. Milan Vader is één van de nieuwelingen, samen met Ro han Dennis, Tosh van der Sande, Tiesj Benoot en Christophe Laporte. O 5> a> Bezieling houdt Juriën Dam Spui fp Marc de Kunder in de dug out van Spui. Rfsseeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42