I m 4 Help een leventje redden: waar is de gewonde vos? 2 - r..w>'t AtWi^ De Dierenbescherming deelde de foto van de vos op Instagram nadat de dierenambulance op de melding over de vos was afgegaan. Volgens de vrouw die de mel ding deed, zat het beestje vast in hulst struiken. Ter plekke bleek dat een lang stuk ijzerdraad de reden was dat het dier in de struiken vast zat. De vos kon geen kant meer op. Bang Terwijl de ambulance broeders te rade gingen over de beste aanpak, knipte degene die de melding maakte de vos los. Ze was bang dat de vos zou worden ge dood. Ondanks haar goede bedoelingen heeft dit volgens de dierenbe scherming levensbe dreigende gevolgen voor de vos. Om te overleven moet hij namelijk worden ver lost van het stuk ijzer draad. Haken De draad snijdt in de poot van het dier waar door hij gewond raakt, maar dat is niet het enige probleem. Zolang de draad om zijn poot zit, zal hij overal achter blijven haken. Bovendien zal de vos door de verminderde beweeglijkheid niet in staat zijn prooien te vangen om in leven te blijven, aldus de die renambulance. Woordvoerder Saskia Thijssen namens de Dierenambulance Zee land legt uit: ,,Wilde dieren zoeken de veilig heid op door weg te kruipen of zich ergens in een hol in de grond te verstoppen. Ze komen niet meer snel te voorschijn. Vandaar onze oproep naar de vos uit te kijken. We hopen hem zo toch te vinden." Oproep Heb jij de vos ergens ge zien? Neem dan contact op met de meldkamer van Dierenambulance Zeeland. PZC.NL Erop uit in de winter 'ZANDSUPPLETIE HARD NODIG' Bij Bravis zien 2414 baby's het levenslicht Nieuwe verlichting 'Ik werk op het schoonste strand van Nederland' staat op de jas van Frank van Halst (33). Maar de exploitant van Strandpaviljoen de Banjaard zag woensdag een deel van dat Noord-Bevelandse strand verdwijnen. Hij filmde het geweld van de golven en hij maakt zich zorgen. VRIJDAG 7 JANUARI 2022 PC Deze vos heeft last van een stuk ijzerdraad om zijn poot. foto dierenambulance zeeland CLINGE Wie heeft deze vos gezien in de buurt van Clinge? Als hij niet op tijd wordt ge vonden, gaat hij vol gens Dierenambu lance Zeeland vrijwel zeker een langzame en pijnlijke dood te gemoet. Het dier heeft namelijk een flink stuk ijzerdraad aan een van zijn poten hangen. - Janneke Koster H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Ik houd me niet bezig met mijn koopkracht (1803 reacties) MIDDELBURG Kinderen spelen steeds minder in de buitenlucht. In de winter is dit gemiddeld slechts 8 uur per week. In de zo mer is dit gemid deld 17 uur per week. IVN Natuuredu- catie en kinder- opvangorganisa- tie Humankind willen met de campagne 'Hartje Winter' het tij proberen te keren. In Zeel and doen 143 kinderopvanglo- caties mee aan het buitenspeel- programma dat loopt van 10 tot 28 januari. Bergen op Zoom Maar liefst 2414 baby's zagen in 2021 bij Bravis Moeder Kind centrum in Ber gen op Zoom het levenslicht. Bijna 200 meer dan een jaar eer der. Dat aantal is inclusief de poli klinische ge boortes. De drukste maand voor het Moeder Kindcentrum was september. In 2020 werden er 2244 baby's geboren, het jaar daarvoor 2227. Eens Oneens HULST De gemeente Hulst vervangt volgende week de verlichting in de Dubbele Poort. De poort is daarom van maandag 10 tot en met vrijdag 14 januari afgeslo ten voor het ver keer dat het centrum in wil. Die weggebrui kers worden om geleid via de Graauwse Poort. Snakken naar zand na afslag Banjaardstrand door harde wind Nieuwe stelling: Ik verwacht veel van het nieuwe kabinet Achter Frank van Halst is te zien hoeveel zand is weggeslagen van strand en duin. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30