O 'Novak wist van de gevolgen' c Serviër krijgt ook bijval bij poging Australië 20 Kort Wapenaar weg bij Willem II Harald Wapenaar (foto, links) is niet langer keeperstrainer bij Willem II. De eredivisio- nist meldt dat de oud-doelman van onder meer Vitesse en FC Utrecht vanwege „een onoverkomelijk verschil van inzicht over visie en werkwijze" zijn werkzaamheden in Tilburg heeft beëindigd. Wapenaar was 5,5 jaar in dienst van Willem II. „Juist in het belang van de club waar ik een mooie tijd gehad heb, nemen we het besluit dat het beter is dat onze samenwerking eindigt", zegt Wapenaar. Japanner is weer de beste De Japanse skispringer Ryoyu Kobayashi heeft voor de tweede keer in zijn carrière de Vierschansentournee op zijn naam ge schreven. De Aziaat won het befaamde toernooi niet met een 'grand slam' met alle vier de zeges, zoals in 2019. De laatste wed strijd in Bischofshofen werd gewonnen door de Oostenrijker Daniel Huber. Locadia naar de Bundesliga Jürgen Locadia (foto) kan zijn voetbalcarri ère weer een impuls geven in de Bundes liga. De 28-jarige spits verruilt Brighton Hove Albion voor VfL Bochum, de nummer 12 van de hoogste Duitse competitie. Loca- dia kwam bij Brighton amper aan spelen toe. De oud-speler van PSV ondertekende een contract tot het einde van het seizoen bij Bochum. Flitsen Positieve test 'Auba' Wiegman bij laatste drie Novak Djokovic kampt al zijn hele tenniscarrière met een imagoprobleem. Dat hij zich nu dagenlang laat opsluiten in de hoop alsnog ongevaccineerd Australië binnen te komen, zal niet helpen in de beeldvorming. „Maar voor anderen is hij juist de held.'' Zijn fans staan buiten het hotel. Ze zingen een Servisch liedje, branden een kaarsje en hebben spandoeken gemaakt. Vanuit zijn kamer vormt Novak Djokovic met zijn handen een hartje. Tot maandag zit hij hier vast, in afwachting van zijn rechts zaak. Maar of hij het land nu alsnog in mag om zijn tiende Australian Open-titel (en het record van 21 grandslamtitels) na te jagen of dat hij rechtsomkeert moet maken, zijn reputatie lijkt door de affaire in Australië hoe dan ook een nieuwe buts op te lopen. ,,Nou, dat is maar net aan wie je het vraagt", zegt imagodeskundige Zabeth van Veen. ,,De niet-gevacci- neerden vinden Djokovic een held. Dat was al zo en nu waarschijnlijk alleen nog maar meer. Het andere kamp vindt dat hij een voorbeeld functie heeft, maar in hun ogen zijn verantwoordelijkheid niet neemt. Die tweedeling is typisch voor de wereld van nu.'' Stel dat hij Australian Open alsnog mag spelen, wint hij alles in drie sets Die laatste groep is het grootst. Van Veen: ,,Die willen hiervan afen vinden dat Dj okovic zich moet aan passen. Bovendien: als er regels gel den in een land, dan moet je ook één lijn trekken. ,,Maar je kunt het ook anders zien. Djokovic heeft principes en strijdt daarvoor. Hij draagt nie mand op om iets te doen, maar wordt wel belemmerd om zijn werk te doen.'' Oud-tennisser en commentator John van Lottum ziet het ook niet zwart-wit. ,,Natuurlijk voelt dit niet helemaal lekker. Zeker als je weet in wat voor harde lockdowns Australië lange tijd heeft gezeten. Djokovic neemt nu het standpunt in dat hij ongevaccineerd de wereld over wil kunnen reizen, dat hij geen consequenties hoeft te dragen voor zijn keuzes. Tja, dan kun je achter aan in de rij aansluiten. Dit is na tuurlijk een brede, maatschappe lijke discussie.'' Maar het is ook Djokovic' goed recht om deze strijd te voeren, zegt Van Lottum. ,,We kennen niet alle details, hij hoeft zijn medische ge gevens ook niet te delen. Hij vindt dat hij in zijn recht staat en het is ook wel weer knap dat hij daarvoor blijft vechten. We lezen ook dat een paar andere spelers op dezelfde gronden wél zijn toegelaten. Dat is apart." Van Lottum, tegenwoordig ook werkzaam in de marketing, denkt niet dat deze rel Djokovic sponsors gaat kosten. ,,Je mag je eigen me ning hebben. Zolang hij niet écht iets doet wat niet mag, zelfeen me dische uitzondering fabriceren bij voorbeeld, zal dat niet zo snel ge beuren. Maar dat dit tot reputatie schade lijdt, is duidelijk. Ik vind het overigens niet helemaal terecht dat zijn reputatie al niet zo goed is. Hij had vorig jaar dat demonstratie- toernooi in de Balkan, zeker, daar ging het mis. Maar bijvoorbeeld die bal die hij op de US Open wegsloeg (en waarmee hij een vrouwelijke lijnrechter in het gezicht raakte, ge volgd door een diskwalificatie, red.), dat gebeurde vanuit een spor tieve emotie. Dat incident wordt hem wel heel zwaar aangerekend. Vanuit sentiment vind ik Roger Fe- derer ook de grootste tennisser aller Reactie Griekspoor tijden, maar qua prestaties is dat Djokovic. Ik heb ontzettend veel respect voor hem.'' Van Veen denkt ook niet dat zijn partners Djokovic nu zullen verla ten. ,,Dat hij tegen vaccinaties is, is al bijna twee jaar bekend. En als sponsor iemand meteen laten val len, is ook niet erg loyaal. Dat doet het imago van een merk ook geen goed. Alleen: stel dat een bedrijfzelf alle werknemers verplicht om zich te laten vaccineren, dan kan deze kwestie er wel voor zorgen dat een contract stilletjes niet wordt ver lengd. Maar het is duidelijk dat Djokovic zich om geldzaken geen zorgen hoeft te maken.'' En om zijn populariteit zal hij dat ook niet doen, denkt Van Lottum. ,,Hij is op zijn best als de hele we reld tegen hem is. Stel dat hij de Australian Open alsnog mag spe len, dan wint hij alle partijen in drie sets.'' Quote van de dag 'Begrijpelijk. Zij lezen ook het nieuws, met een record in Nederland aan besmettingen.' VOETBAL SKIËN VOETBAL De Nederlandse handballers hebben hun eerste van twee oefenwedstrijden te gen Zweden verloren. Het duel ging lang gelijk op, maar in de slotfase bleek het gast land net iets sterker: 34-30. AC Milan blijft in de Serie A de voornaam ste uitdager van koploper Internazionale. De nummer 2 won met 3-1 van AS Roma. Milan komt door de zege op 45 punten, één min der dan Inter, dat een duel tegoed heeft. VRIJDAG 7 JANUARI 2022 GO VOETBAL Arsenal-aanval- ler Pierre-Eme- rick Aubamey- ang (foto) is bij aankomst in Ka meroen, waar hij met Gabon deel neemt aan de Afrika Cup, posi tief getest op corona. Het zelfde geldt voor collega-internati onal Mario Le- mina en assis tent-coach Ani- cet Yala. Het testresultaat kan mogelijk beteke nen dat Gabon het moet doen zonder aanvoer der Aubamey- ang. VOETBAL Sarina Wiegman (foto) hoort bij de laatste drie genomineerden voor de FIFA- prijs van beste trainer van een vrouwenvoetbal team van afgelo pen jaar. De oud-bondscoach van de voetbal sters van Oranje won de prijs al twee keer. De huidige coach van het Engelse vrouwenteam heeft nu concur rentie van FC Barcelona-coach Lluis Cortés en Emma Hayes van Chelsea. Imagozorgen? Rik Spekenbrink Melbourne - John van Lottum In Melbourne ging het gisteren op de radio maar over één ding: Novak Djokovic. Dat hoorde ook Tallon Griekspoor. De Nederlan der heeft een duidelijke mening over de soap rond de nummer 1 van de wereld. ,,Hij wist wat de gevolgen zouden zijn van niet vaccineren'', zegt Griekspoor. ,,Regels zijn regels. Als ik de keuze had gehad, had ik me waarschijnlijk ook niet laten vac cineren. Maar dan zou ik mijn ei gen job in de weg zitten.'' Griekspoor noemt het 'pittig' en 'heftig' dat het 'Djoko' aanvanke lijk leek te lukken om met een medische vrijstelling toch naar Melbourne af te reizen. „Austra lische families zitten soms al een jaar te wachten om terug naar huis te kunnen. Dat hij dan zo binnenkomt, is vreemd en roept terecht boze reacties op. En dat hij hartproblemen heeft, of een andere medische aandoening, lijkt me sterk. Hij is de fitste spe ler op de tour.'' a (0 - Bondscoach Jeroen Otter over afzeggingen shorttrackteams. Novak Djokovic, toer- nooiwinnaar van de Aus tralian Open, vorig jaar met de Norman Brookes Cup. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20