Vergelijk de nieuwste autopremies en bespaar het strand is weg! Hoogleraar baseert zich op Deense cijfers IR. Welkom in de Middeleeuwen Walcheren Vaccinatiesoap in Australië Djokovic I oogst hoongelach, maar krijgt ook bijval Historische comedy als geschiedenisles De omikronvariant van het coronavirus lijkt voor ouderen veel minder dodelijk dan zijn voorgangers. Dat stelt Rudi Westendorp, hoogleraar ouderengeneeskunde in Kopenhagen, in gesprek met deze krant. De internationaal gerenom meerde Nederlandse wetenschap per baseert zich op 'opvallende' nieuwe cijfers uit Denemarken, het land waar omikron iets eerder voet aan de grond kreeg. ,,Begin december, toen de deltavariant hier nog dominant was, kregen in de Deense verpleeghuizen in een week tijd 54 mensen corona en overleden er 6. In de laatste week, toen bijna alles omikron was, raak ten 596 bewoners besmet en over leden er 12." Waar de besmettingen vertien voudigden, vertoonden de sterfge vallen dus slechts een verdubbe ling. Bijna alle Deense ouderen kregen voor december al een boos- terprik. ,,Dit zijn de sterkste cijfers die ik heb gezien voor de stelling dat omikron minder ziekmakend is." Dat betekent volgens Westen- dorp niet dat Nederland onterecht in lockdown zit. Door de zeer hoge besmettelijkheid van omikron zal de druk op de zorg de komende weken toenemen, erkent hij. De cijfers lijken erop te wijzen dat de coronastorm in kracht afneemt Toch is in Denemarken de te neur dat omikron 'het begin van het einde van de crisis' kan zijn. ,,Er mag echt een hoopvolle bood schap zijn. De cijfers lijken erop te wijzen dat de coronastorm in kracht aan het afnemen is." In december woedde de storm in ons land nog volop, blijkt uit cij fers van het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS). Er was een over- sterfte van 4300 mensen, en daar mee overleden er bijna 30 procent Nederlanders meer dan in een normale decembermaand. Vol gens CBS-onderzoeker Ruben van Gaalen heeft de late start van de Nederlandse boostercampagne zeer waarschijnlijk bijgedragen aan het hoge aantal sterfgevallen. Twijfels over 2G-beleid De opkomst van de omikronvari- ant, die ook gevaccineerde mensen met gemak besmet, zorgt ervoor dat er in de Tweede Kamer veel twijfels zijn over het 2G-beleid, waarin alleen gevaccineerden of mensen die genezen zijn van co rona toegang krijgen tot bijvoor beeld horecagelegenheden. Door de vele vragen die in de politiek le ven, lopen de plannen voor 2G ver traging op, melden betrokkenen aan deze krant. Het Outbreak Management Team (OMT) komt vandaag en woensdag bij elkaar voor overleg over de coronasituatie. Volgende week vrijdag is er waarschijnlijk weer een coronapersconferentie. C P2, 4 en 10 Vergelijk nu op independer.nl welkom bij independer vrijdag 7 januari 2022 Nieuwsmedia Prijs €3,10 Waar een stormachtige noordwestenwind in combinatie met springtij niet toe kan leiden. Een flink stuk van het Noord-Bevelandse strand is verdwenen. Kabels en buizen liggen bloot. Eigenaar Frank van Halst (foto) van Strandpaviljoen de Banjaard maakt zich zorgen, want straks is veilig recreëren hier misschien niet meer mogelijk. We lijken soms best veel op elkaar. Toch zijn we allemaal net een tikje anders. Ook elke autoverzekering is anders. Wij vinden er een die haarfijn bij jouw bolide past Ga naar independer.nl, vergelijk de nieuwste autopremies en bespaar. C P24 'Omikron minder fataal voor oudere' Chris van Mersbergen en Niels Klaassen Rotterdam - Rudi Westendorp, hoogleraar zorgverzekeringen, energie, hypotheken, woonverzekeringen,mobiele telefonie, interneten meer 6°c Weeroverzicht lange termijn: c P11 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I Help, ZEELAND2 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN »P20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1