Excessief politiegeweld gevolg van urenlange provocaties Tips stromen binnen bij politie over dood van 14-jarige Esmee WORDT HET BAHREIN OF ABU DHABI? 6 OZCAN AKYOL F1 - BAHREIN - SEIZOENSOPENING F1 ABU DHABI - ORANJE TRIBUNE ©088-7070600 De eerste en laatste race van het seizoen! Er is echt excessief politiege weld in Nederland. Dat is vaak afkomstig van agenten in demonstraties die urenlang ge provoceerd zijn en vervolgens hun adrenaline en angst botvieren op een of andere stakker die op de verkeerde plek en het verkeerde moment begint te schelden en te trappen. Daar hebben we tijdens de pandemie de nodige voorbeel den van gezien. Het onderwerp werd deze week extra actueel omdat VN-rappor- teur Nils Melzer, gespecialiseerd in marteling en mensenrechten, oude beelden van coronaprotesten zag en van die aanleiding gebruik maakte om de politie in Nederland te criminaliseren. Hij trok een ver gelijking met de misselijkma kende moord op George Floyd en riep dat de Nederlandse agenten en hun meerderen aangeklaagd moesten worden - dit kon niet langer. Dat statement oogstte uiteraard applaus bij de mensen die op een soortgelijke manier met orde handhavers in aanraking zijn ge komen en elke keer vonden dat zijzelf 'helemaal niets verkeerd' deden. Ik waag dat te betwijfelen. Als de VN-rapporteur op basis van videobeelden een oordeel kan vel len, durf ik dat ook wel aan. En ik heb bovendien weleens, per onge luk, midden in een protest ge staan, omdat ik net op een plein moest werken. Niet elke demonstrant is een doorgeslagen gek. Een meerder heid laat op een fatsoenlijke wijze weten dat beleid niet deugt. Maar tussen al die constructieve men sen zitten wel degelijk doorgesla gen, doorgesnoven en totaal agres sieve malloten. Ze treiteren de po litie en de ME en zoeken confron- taties op, om daar beelden van te maken en die vervolgens - met knip- en plakwerk en zonder con text - op internet te kunnen ver spreiden. Niet elke actievoerder is een hei lige. Er zitten oprecht slechte mensen tussen. Zij worden gedre ven door complottheorieën en het idee dat de politie hun vrijheid om te protesteren wil indammen, zo genaamd omdat 'de waarheid' niet gehoord mag worden. De agent die zich door deze gekken uit de tent laat lokken, is even zijn professio naliteit kwijt en dat verdient ver oordeling. Daarom worden twee agenten die ook door VN-rappor- teur Nils Melzer werden gesigna leerd, vervolgd. Maar dat wist hij nog niet toen hij ging tweeten. Inmiddels hebben de Neder landse politiebonden een klacht tegen deze man ingediend en eist UN Watch, een organisatie die controleert of de Verenigde Naties goed handelen, zijn aftreden. Het is heel lelijk en ontzettend onno dig allemaal. Want de bottomline blijft: als je niet met agenten be gint te vechten, gaan zij ook niet zomaar slaan, met hier en daar een treurige uitzondering. De zaak kwam dinsdagavond aan bod in tv-programma Opsporing Verzocht en deze uitzending werd gisteren aan het begin van de mid dag herhaald. ,,We hebben ook veel aandacht gegenereerd via so ciale media en ook dat heeft ken nelijk geholpen", concludeert een politiewoordvoerder. In het programma zei de politie 'dringend' op zoek te zijn naar meer informatie, onder meer over de nog niet gevonden fiets van het slachtoffer. Het gaat om een zwarte elektrische fiets van het merk Cortina, met bruine mand en kettingslot. De vele tips bezorgen het on derzoeksteam van de politie veel werk, maar de woordvoerder roept op om tips te blijven geven. ,,Alles kan helpen om ons een beeld te vormen van wat er met Esmee is gebeurd." Waar de bin nengekomen tips over gaan, kan de politie niet zeggen. Dat er zo snel zoveel tips binnenkomen over één zaak is volgens de woord voerder bijzonder. De politie had eerder al aangegeven dat de zaak erg leeft onder een groot publiek. Veel mensen kwamen de afgelo pen dagen bloemen leggen op de plek waar Esmee is gevonden. Het meisje uit Hazerswou- de-Rijndijk werd 30 december rond middernacht als vermist op gegeven. De volgende ochtend werd ze door sporters gevonden in een speelparkje in Leiden. Die zelfde dag nog werd de 32-jarige Olivier van de G. aangehouden. 5-daagse vliegreis per eigen charter 5- t/m 8-daagse vliegreizen - erg compleet! zie stipreizen.nl/bhgpbb zie stipreizen.nl/fl-abu-dhabi reizen nl DONDERDAG 6 JANUARI 2022 GO Y @OzcanAkyol Hazerswoude-Rijndijk Bloemen in het parkje in Leiden. foto josh walet De politie heeft meer dan hon derd tips binnengekregen over de 14-jarige Esmee die op ou dejaarsdag dood werd gevon den in Leiden. Ryan Poll INCLUSIEF O.A.: Vliegreis per eigen oranje charter Amsterdam-Bahrein v.v. en 20 kg ruimbagage 4 nachten verblijf in Wynd- ham Garden Manama Hotel incl. ontbijt Alle transfers (ook naar/van circuit vrijdag t/m zondag) Toegangskaart Oranje THbune TURN 1 (beste plaats op het circuit!) Eigen Nederlandssprekende beigeleiding Vertrek: 17 maart 2022 INCLUSIEF O.A.: Keuze uit eigen charter of non-stop vliegreis naar Dubai 4 t/m 7 nachten verblijf in uitstekende 4* of 5* hotels incl. ontbijt Alle transfers (ook naar tircuit) 2-daagse toegangskaart exclusieve Oranje Tribune Marina Grandstand incl. exclusieve Oranje Fanzone Eigen Nederlandssprekende begeleiding Vertrek 16 t/m 18 november 2022 gezien voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6