Houtepen maakt gedroomde transfer naar de Bundesliga u Marco Groeneveld terug in Zeeland u 15 HANDBAL Opnieuw maakt handballer Thomas Houtepen uit Middelburg een spraakmakende transfer. De negentienjarige spelmaker verkast komende zomer in Duitsland van TV Gloppenburg naar Bundesliga club TBV Lemgo Lippe. Op zijn vijftiende verliet de jeugdinternational Zeeland om twee jaar bij Feyenoord Handbal te spelen en daarna de stap te ma ken naar de absolute top van Ne derland in Aalsmeer. Daar werd hij vorig seizoen kampioen van Nederland. Afgelopen zomer ver diende hij een transfer naar Duits land, waar hij zich verder kon ont wikkelen bij TV Cloppenburg in de derde Duitse Liga. ,,Toen wist ik al dat dit niet mijn eindstation zou zijn, maar een tussenstation op weg naar meer'', vertelt Houtepen content over zijn nieuwe vervolgstap. ,,Samen met mijn zaakwaarnemer Rene Cloo heb ik me georiënteerd op een nieuwe stap en zochten we naar een Bundesliga club met een opleidingsteam in de derde liga. Lemgo Lippe past perfect in dat plaatje en staat bovendien bekend om het opleiden van jonge talen ten.'' Zelfverzekerd De Middelburger hoefde dan ook niet lang na te denken over het aanbod. ,,Ik heb hier samen met mijn ouders een wedstrijd beke ken en we waren direct verkocht. De combinatie van een oplei dingsteam met daarboven een eerste team dat een subtopper is in de Bundesliga zie ik als ideaal voor mij op dit moment in mijn carrière. Ik sluit in Lemgo in prin cipe aan bij het opleidingsteam, maar ik hoop eerlijk gezegd in de voorbereiding al met het eerste team mee te mogen trainen'', klinkt het zelfverzekerd. De interesse van Lemgo Lippe kwam mede tot stand dankzij de sterke optredens van Houtepen dit seizoen tegen het opleidings team van Lemgo Lippe. ,,Dat die kans nu al op mijn pad komt is heel mooi. Ik ben Cloppenburg heel dankbaar voor de kans en het vertrouwen dat ik hier heb gekre gen, waardoor ik mezelf verder heb kunnen ontwikkelen. Ik ben een speler die vertrouwen nodig heeft en dat heb ik hier voor hon derd procent gekregen waardoor ik me bij grotere clubs in de kijker heb kunnen spelen.'' Houtepen ervaart in Cloppen- burg ook veel steun van zijn land genoot Tom Zwarthoed. ,,Het is heel fijn om af en toe iets te kun- Ik heb hier samen met mijn ouders een wedstrijd bekeken, we waren direct verkocht nen delen in je eigen taal en ik zie het dan ook als een voordeel dat ik volgend seizoen bij Lemgo Lippe liefst drie Nederlandse spelers om me heen heb.'' Met Niko Blaauw speelt Houte pen al samen bij Oranje Onder 20, Niels Versteijnen maakt komende zomer de overstap en dan is er ook nog de ervaren Bobby Schagen, aanvoerder van het Nederlands team. ,,Ik kijk er naar uit om met hen en andere ervaren en talent volle spelers samen te kunnen trainen en spelen. Het is een fan tastisch vooruitzicht, maar eerst dit seizoen nog afmaken bij Clop- penburg en hopen dat we ons kunnen handhaven.'' TE TRAINING VAN DE NIEUWE TRAINER VOETBAL De 46-jarige Groeneveld staat nu drie seizoenen aan het roer bij de Brabantse amateurclub en vindt zichzelf met Rood-Wit terug op de tiende plaats. In dit door corona maatregelen regelmatig onderbro ken seizoen kwam zijn ploeg pas zeven keer in actie. Daarin sprok kelde de hoofdcoach met zijn team tien punten bij elkaar. Bekend terrein Met zijn stap naar Rood-Wit W. koos Groeneveld drie seizoenen ge leden voor het eerst voor een klus We zijn heel blij met de aanstelling van Marco en kijken uit naar de samenwerking buiten de Zeeuwse provinciegren zen. Daarvoor deed hij als hoofd trainer van Goes, Breskens, SSV'65, Zierikzee, Arnemuiden en Bruse Boys de nodige ervaring op. De tweede klasse, waarin Yerseke nu actief is, is voor hem zeer bekend terrein. Het bestuur van Yerseke laat we ten in Marco Groeneveld de ge wenste kandidaat te hebben gevon den en vertrouwen te hebben in de samenwerking. Yerseke staat na acht gespeelde wedstrijden op een vijfde plaats, met één wedstrijd minder gespeeld, drie punten ach ter op nummer twee MZC'11. ger te vinden, die per direct over willen stappen naar Hoek. Een rechtsback is nodig, omdat Fabian Wilson nog niet fit is en Ru ben de Jager heeft aangegeven niet meer op die positie te willen spelen. De aanvaller, die als FC Twen- te-spits Oranje onder 18 haalde, wil zich op een offensieve rol concen treren. Met Seppe Vereecke heeft Hoek daardoor nu nog één speler die echt als rechtsback uit de voeten kan. Hoek hoopt de competitie op 5 februari te kunnen hervatten, maar na de laatste berichtgeving rondom de lockdown lijkt daar geen sprake van. De datum voor de herstart kan binnenkort zomaar weer met drie weken worden opgeschoven. Lo renzo Staelens schudde het hoofd toen hij dat hoorde en stapte in zijn auto. De oud-prof reed teleurge steld naar huis, na een teleurstel lend uurtje in Watervliet. tegen Racing Gent. Die gaat door, klonk het gisteren. Dat betekent dat Staelens als trainer van Hoek debu teert met een oefenwedstrijd, zon der dat hij één keer met zijn selectie op het veld heeft gestaan. In Watervliet waren dinsdag zes tien spelers aanwezig. Aanvoerder Rik Impens, verdediger Alexander Embrechts en aanvaller Jahrdell Constansia ontbraken om uiteen lopende redenen. Niels de Pauw was er ook niet. De centrale verde diger, die eerder dit seizoen zijn ba sisplaats kwijtraakte, heeft begin december bij de technische com missie aangegeven deze maand te rug te willen keren naar België. Zo lang Hoek geen nieuwe spelers heeft weten vast te leggen, wil de club daar niet aan meewerken. Een scout uit België, met een groot net werk, is aan het werk gezet om een rechtsback en een centrale verdedi- - Thomas Houtepen Menno Kole Thomas Houtepen in actie voor Cloppenburg. foto pzc GO DONDERDAG 6 JANUARI 2022 Marco Groeneveld wordt bij v.v. Yerseke de opvolger van Alexan der van Keulen. Met ingang van het seizoen 2022-2023 gaat de Goesenaar op sportpark Cleijn Moercken aan de slag als hoofd trainer. Groeneveld komt over van zondag-eersteklasser Rood Wit uit Sint Willebrord. - Bestuur Yerseke - Sportredactie G De spelers van Hoek wach ten in de kan tine tevergeefs op de eerste training van het nieuwe jaar. foto BARRY VAN DER HOOFT fivey&i WO fi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43