O 14 Kort Van Bogaert trainer Kapelle Voetbalvereniging Kapelle heeft een opvol ger gevonden voor de eind van dit seizoen vertrekkende hoofdtrainer Olaf Filius. Vanaf komende zomer zal Shane van Bo gaert bij de zaterdag-derdeklasser aan het roer staan. De pas 29-jarige Van Bogaert is momenteel assistent-trainer bij zon dag-eersteklasser Dosko. Patrick Boute naar Hoek Patrick Boute, die onlangs zijn vertrek aan kondigde bij vierdeklasser Vogelwaarde, gaat komend seizoen aan de slag bij Hoek. Hij mag het tweede elftal van de derdedi visionist nieuw leven inblazen, want dat team werd voor aanvang van dit seizoen teruggetrokken. Achter de schermen wordt gewerkt aan het opnieuw samen stellen van een selectie, waarmee Boute komend seizoen dan aan de slag kan. Dubbele titels NK veldrijden De Nederlandse beloften strijden op het NK veldrijden 2022 in één wedstrijd voor twee titels, dat meldt Wielerflits. De coro namaatregelen in Nederland maakten het onmogelijk voor Zaltbommel om het NK veldrijden te organiseren. Er mag geen pu bliek aanwezig zijn en ook niet alle catego rieën kunnen in actie komen. De KNWU vond in Rucphen de oplossing, maar wel alleen voor de elitecategorieën. De beloften starten ook, maar krijgen geen aparte wed strijd. Zij rijden mee bij de elites. De kans bestaat dus zomaar dat Shirin van Anrooij twee keer op het podium mag verschijnen in Rucphen. Mocht ze de race winnen, dan mag ze zich Nederlands kampioen bij de elites én de beloften noemen. Van Poortvliet naar Brabant Peter van Poortvliet is met ingang van het nieuwe seizoen hoofdtrainer van Steen bergen. De 57-jarige inwoner van Sint An- naland is op dit moment aan zijn derde sei zoen bezig bij SPS, dat uitkomt in de vierde klasse B en op een vierde plaats staat. Steenbergen is de nummer twee van de vierde klasse C en hoopt dit seizoen pro motie te kunnen bewerkstelligen. Kerkhove blijft winnen Tennisster Lesley Pattina- ma-Kerkhove zet in Mel bourne haar winnende reeks voort. In de eer ste ronde van een WTA-toer- nooi was ze te sterk voor de Australische Seone Mendez. De setstanden waren 6-3 en 6-4. De Zeeuw se, die 158 ste staat op de ranking, treft nu de Zwitserse Viktorija Golu- bic. De nummer 43 van de lijst. Henk Schou ten staat ook volgend voetbalseizoen voor de spelers groep bij FC De Westhoek. De oefenmeester sprong eind 2019 in bij de zaterdag-vier deklasser, nadat Steven Seedo er zijn dienstver band tussen tijds beëindig de. Het bestuur van de club laat weten tevreden te zijn en graag een jaar langer met elkaar door te gaan. VOETBAL DE DERDEDIVISIONIST MOET NOG EVEN WACHTEN OP EERS Lorenzo Staelens had zich ongetwijfeld een andere start voorgesteld bij Hoek. De nieuwe trainer stond dinsdagavond in Watervliet letterlijk in het donker. De komende tijd mag hij proberen om een positieve sfeer te creëren. Ja, er werd een beetje lacherig ge daan in Watervliet, op een complex waarbij je het gevoel kreeg 25 jaar terug in de tijd te zijn gegaan. Maar bij de start van het nieuwe jaar was het lachen als een boer met kie spijn. Derdedivisionist Hoek pro beerde de coronamaatregelen in Nederland te omzeilen, door net over de grens te trainen. Dat zou ge beuren op het zompige veld van derdeprovincialer VK Watervliet, maar de verlichting werkte niet mee. Nadat de verantwoordelijke van de Sportdienst van de ge meente Sint-Laureins de lampen had aangezet, vlogen de stoppen er binnen de kortste keren uit. Het zal toch nietmoeten de spelers heb ben gedacht. Heb je, net als enkele Walcherse spelers, bijna een uur in de auto gezeten, kom je voor niks. Geen training, besliste Lorenzo Staelens kort daarna, toen de lich ten overigens wel brandden. De kans was groot dat de installatie het tijdens de training opnieuw zou begeven en daar had de Belgische oud-international weinig trek in. Spelers en staf stapten in hun auto en reden weer naar huis, een nieuwe ervaring rijker. Juist door wat er eerder dit seizoen al allemaal is gebeurd, met een komen en gaan van trainers, reageerden veel spe lers lacherig. Met het algemene ge voel van: dit verzin je toch niet? Of zoals een speler het verwoordde: 'We hebben twee weken vrij gehad om de koppies leeg te maken, maar na een half uur zijn die koppies al weer gevuld...' Bij Hoek lijkt dit seizoen heel weinig te kunnen gaan zoals ze We hebben twee weken vrij gehad om de koppies leeg te maken, na een half uur zijn ze alweer gevuld graag zouden willen. Onder Lieven Gevaert presteerde de ploeg wissel vallig, na een knappe overwinning bij titelkandidaat Sparta Nijkerk vertrok de trainer halfoktober plot seling. Daarna speelde Hoek door alle coronaperikelen nog slechts drie competitiewedstrijden, die in drie nederlagen resulteerden. In de derde divisie staat de Zeeuws- Vlaamse ploeg nu vijftiende, met slechts drie clubs onder zich. Lo renzo Staelens zal, samen met zijn assistent Gaby Demanet, de disci pline aan willen halen en weer wat schwung in de ploeg proberen te krijgen. Eerste oefenwedstrijd Of dat de komende weken al kan lukken is de vraag. De spelers van Hoek trainden op 4 december voor het laatst in groepsverband, onder Karl Vergouwen. De training van donderdag is geschrapt en vervan gen door een individuele looptrai ning. Zaterdag staat wel de eerste oefenwedstrijd op het programma, DONDERDAG 6 JANUARI 2022 GO VOETBAL VOETBAL VELDRIJDEN VOETBAL TENNIS VOETBAL Extra jaar Schouten Valse start Staelens bij Hoek Barry van der Hooft Watervliet - Speler Hoek Lorenzo Stae- lens moet nog even wachten op zijn eerste training bij Hoek. FOTO GIANNI AGOSTI Marco Groeneveld (links) met Alexander van Keulen, zijn voorganger bij Yerseke. foto frans van pagee a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42