Thriller over seriemoorden werkt vooral op lachspieren Prijsuitreiking dit jaar zonder publiek en niet op televisie 13 opgevoerd sinds 1973. ,,Het is een ver plicht nummer tijdens concerten. De fans rekenen erop. Als je het niet speelt, breekt de pleuris uit. Ik heb het ooit bij een concert van Deep Purple in Nederland meegemaakt toen ze Child in Time niet speelden. Het publiek brak toen de tent af. Ik vond dat vreselijk om te zien.'' Ritme Voor veel regisseurs van speelfilms en televisieseries is Radar Love een dankbaar nummer om te gebruiken. De lijst met titels is lang: Wayne's World 2 (1993), Beverly Hills 90210 (1993), The Simpsons (1996 en 2002), X-Files (1999), Six Feet Under (2003), Cedar Rapids (2011), House (2012), Het Leven van Ruud Lubbers (2017), Baby Driver (2017) en Mrs. America (2020). Zuiderwijk: ,,Maar ook in tv-com mercials is het vaak gebruikt. Vooral wel de man die zijn band in contact bracht met regisseur Dick Maas. ,,Ik had van hem een korte film gezien, Idylle, over een vrouw die door haar eigen man in een seksueel spelletje wordt aangerand. Hij leek mij heel geschikt om onze nummers te verfil men. Hij maakte de videoclips voor de nummers als Twilight Zone en When The Lady Smiles. Dat waren toch kleine speelfilms op onze mu ziek.'' Is er een filmregisseur met wie Golden Earring graag had samenge werkt? Zonder aarzelen noemt Zui derwijk de naam van Quentin Taran- tino. ,,Daar ben ik een bewonderaar van. Met mijn band Sloper hebben wij een nummer gemaakt over een huurmoordenaar dat wij onderling The Tarantino Song noemen. Wie weet of deze song ooit bij hem belandt." voor Amerikaanse automerken. Het heeft vooral te maken met het ritme, waarop het lekker autorijden is. Het heeft daarom ook jarenlang bovenaan op de hitlijsten voor beste autosongs gestaan.'' Geliefde Zanger Barry Hay schreef de tekst. Het gaat volgens hem over een man die zich te pletter rijdt en na zijn dood toch nog contact houdt met zijn geliefde. Het zou ook een mooi gegeven voor een film kunnen zijn. Zuiderwijk: „Niemand heeft daar tot nu toe aan gedacht. We hebben des tijds wel een clip gemaakt in het Zui derpark, maar dat was iets simpels. Ik weet nog wel dat ik daarna in een sloot viel toen ik na de opnamen te ver achteruit stapte. Let wel: in die tijd bestond MTV nog niet.'' De slagwerker van de Earring was The Tender Bar Regiefilm van GeorgeClooney straalt warmte uit Silent Hours Aan alles is te merken dat Silent Hours, een Britse thriller over een seriemoordenaar die vrouwen in stukken hakt, van oorsprong een driedelige tv-serie was die aan el kaar is geplakt tot een speelfilm die maar liefst tweeëenhalf uur duurt. Door die lengte wordt het geduld van het publiek op een bijna sadistische manier op de proef gesteld. Het verhaal volgt John Duvall (James Weber Brown), een privédetective met een verleden in de Britse marine en gespecialiseerd in het ontmas keren van overspelige vrouwen. Die houden kennelijk allemaal van stevige seks zoals zijn video beelden duidelijk maken. De speurneus is, zo blijkt in tal van scènes, daar zelf ook niet vies van. Veel van zijn bedpartners worden echter gruwelijk ver moord, waardoor Duvall zelf hoofdverdachte wordt. Als film bevat Silent Hours te veel van hetzelfde - de slaapka merscènes zijn bijna te niet te tel- len - waardoor het een vermoei ende kijkervaring wordt. Om nog maar te zwijgen over de ontkno pingen die bijna een uur in beslag nemen en steeds onwaarschijnlij ker worden. Het werkt wel onbe doeld op de lachspieren. - A.Z. Golden Globes Dat heeft de organisatie achter de prijzen, de Hollywood Foreign Press Association (HFPA), laten we ten. De reden daarvoor is de hui dige besmettingsgolfals gevolg van de omikronvariant. De films Power of the Dog en Bel fast zijn dit jaar de grootste kans hebbers voor een Golden Globe, met ieder zeven nominaties. Bij de televisieprijzen sleepte Succession de meeste nominaties binnen: de HBO-show heeft vijf ijzers in het vuur in vier categorieën. Ook Ted Lasso dingt naar vier awards en The Morning Show maakt met vier no minaties kans in drie categorieën. Het was al langer bekend dat er dit jaar geen ceremonie zou plaats vinden rond de uitreiking van de Golden Globes. Zender NBC liet in mei weten de prijsuitreiking niet uit te zenden vanwege kritiek over het gebrek aan diversiteit binnen de HFPA. Ook zijn er klachten over corruptie en seksisme binnen de organisatie, waarvan meerdere le den geen of nauwelijks journalis tiek werk zouden doen. GO DONDERDAG 6 JANUARI 2022 Ben Af fleck (r) speelt in The Tender Bar de oom van Daniel Ranieri (l). FOTO CLAIRE FOL- GER Drama Regie: George Clooney. Hoofdrollen: Ben Affleck, Tye Sheridan en Christopher Lloyd. Te zien op Amazon Prime Video Wat is het kenmerk van een goede opvoeding? Liefdevolle ouders die altijd klaarstaan? Een veilige omge ving? De hoofdpersoon van de auto biografische speelfilm The Tender Bar over schrijver J.R. Moehringer heeft het ogenschijnlijk slecht ge troffen. Zijn vader, een afwezige, egoïstische dj, kent hij amper. Zijn moeder kwakkelt met haar gezond heid en het huis van zijn grootvader is een beetje een overbevolkte zoete inval. Gelukkig heeft J.R. één persoon in zijn leven die zich om hem bekom mert: zijn oom en bareigenaar Char lie (Ben Affleck), die ook bij de opa (Christopher Lloyd) inwoont. Hij laat zijn neefje kennismaken met de lite raire wereld: in zijn bar staat een im posante collectie wereldliteratuur. Het is heel goed te begrijpen waarom George Clooney, die alleen als verteller in de film te horen is, zich aangetrokken voelde tot dit verhaal. The Tender Bar zit vol met kleurrijke personages die niet alleen in de familie van J.R. voorkomen. Ook de barklanten zijn geen grijze muizen. De sterke kant van dit gegeven is de warmte die de film voortdurend uit straalt. De kijker wordt geraakt door de gebeurtenissen in dit gezin dat ook met tegenslagen te kampen krijgt. En de confrontatie van J.R. - inmiddels een beginnend schrijver/ journalist - met zijn vader is hartver scheurend. Aan alles is te merken dat een erva ren acteur in de regisseursstoel zat. Clooney geeft zijn cast alle ruimte om te excelleren. Vooral Ben Affleck is op dreef als de empathische Charlie die zelf geen behoefte heeft om een gezin te stichten. Waarom zou hij ook? Hij heeft J.R. in zijn le ven. De speciale band tussen deze twee vormt het kloppende hart van The Tender Bar. - A.Z. Thriller Regie: Mark Greenstreet. Hoofdrollen: James Weber Brown, Susie Amy en Hugh Bonneville. Te zien op Netflix James Weber Brown. FOTO NETFLIX De winnaars van de 79ste Gol den Globes worden komende zondag bekendgemaakt tijdens een sobere bijeenkomst zonder publiek. - Mari Meyer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41