2 10 prik, hè Opinie in de krant Brief van de week Relschoppers in Arnemuiden Quote van de week Men weet in Arnemuiden precies wie de daders zijn, maar ze zullen het nooit zeggen Maar helaas geen ja de regeltjes Wat is er mooier dan Wunder- land Borssele Heeft de auto mobilist zelf dan geen verant woorde lijkheid? LEZERSBRIEVEN Afvalbeleid De gemeente Veere maakt de afval stoffenheffing in 2022 in de basis 30 procent duurder! De burgers wor den hierbij echter wel ruimhartig tegemoet gekomen met het nieuwe ingenieuze Diftar-systeem (krant 27 december). Diftar betekent dat burgers minder hoeven te betalen als zij minder afval aanbieden! Dus vanaf nu maximaal één keer per maand restafval, dan wordt name lijk quitte gespeeld! Helemaal geen probleem toch? Voor dit nieuwe beleid komen geen extra middelen/voorzienin gen beschikbaar. Van de oudjes wordt verwacht dat zij het plastic en papier zelfmet hun rollator weg brengen naar de dichtstbijzijnde verzamelcontainer. Vooralsnog lij ken zij niet in aanmerking te ko men voor een luierpas. Dus die luier dan toch maar een etmaaltje langer gebruiken dan of toch maar een extra minicontainer? Beleidsmakers zouden misschien ook eens kunnen kijken hoe de inzameling elders is geregeld. Op de Zuid-Hollandse Eilanden wordt het plastic wekelijks en het papier maandelijks opgehaald. Te gen vergelijkbare of zelfs lagere ta rieven! Wim Kok, Koudekerke Bermen Een veilige berm moet vrij zijn van bomen, struiken en andere obsta kels, zodat automobilisten bij pro blemen veilig tot stilstand kunnen komen, aldus David Bremmer (krant 23 december). Struiken? Deze zullen bij een dergelijke noodstop eerder als welkome af remming dienen (anders pakt een logisch denkend wezen een uitspa ring of afslag). Bovendien zitten we ook nog met het drukkende pro bleem van de CO2-opslag waar grootse plannen voor worden ver zonnen, terwijl bomen niet alleen deze rol vervullen, maar ook onze verse zuurstof produceren en veel fauna ondersteunen. Ten derde, de nu vereiste obstakelvrije 13 meter naast autosnelwegen en 4,5 tot 10 meter langs N-wegen heeft als ge volg dat massaal alle soorten obsta kels binnen die marges moeten worden verwijderd of overal langs 42 tot 44 procent van deze wegen vangrails moeten worden geplaatst. Met eventueel uitzicht op het uit eindelijke rendement hiervan is dit een ronduit lachwekkende inter ventie. Heeft de automobilist zelf dan geen verantwoordelijkheid? Olivier van Oeveren, Kortgene Benzineprijs Op één liter benzine wordt 83 cent belasting geheven plus 21 procent btw over het geheel (krant 30 de cember). Dus als de benzine 2 euro de liter kost is dat 42 cent btw én dan is de literprijs aan de pomp (158 minus 83 cent belasting is) slechts 75 eurocent! Dus productie, vervoer en marge van de pomphouders kost bij elkaar 75 cent. Niet extreem hoog. De staat pakt 1 euro en 25 cent op elke liter die u tankt! Een volle tank benzine afrekenen van bij voorbeeld 40 liter (80 euro) is 50 euro belasting afdragen en dat is De pomphouders zijn dus eigenlijk onbezoldigde belastingambtenaren wél extreem hoog! De pomphou ders zijn dus eigenlijk onbezol digde belastingambtenaren en de auto(mobilist) is een fiscale melk koe. Simon Tom, Zoutelande Loterijverlies In de krant van 28 december wordt vermeld dat de veroordeelde Ferdy R. aan het licht heeft gebracht dat de Staatsloterij in het verleden lo- tenkopers misleidde door onver kochte loten mee te laten dingen naar grote geldprijzen. Dat is on juist. Niet Ferdi R., maar ik heb in oktober 2007 onderzoek verricht naar de gang van zaken bij de trek kingen van de Staatsloterij. Van de daarbij ontdekte misleiding heb ik melding gemaakt bij het consu mentenprogramma Radar. De uit zending die Radar op 29 oktober 2007 hieraan heeft besteed was voor Ferdy R. aanleiding om de Stichting Loterijverlies op te rich ten en een juridische strijd tegen de Staatsloterij te beginnen, teneinde de benadeelde lotenkopers, tegen een financiële vergoeding, door de Staatsloterij schadeloos te laten stellen. Helaas beschikte ik destijds niet over voldoende financiële midde len om zelfeen rechtszaak tegen de Staatsloterij te kunnen beginnen. Dat had waarschijnlijk veel ellende kunnen voorkomen, zeker voor de frauderende Ferdy R. zelf. Louis Kesteloo, Middelburg Kernenergie De plannen van de nieuwe regering zijn weer ambitieus 100.000 wo ningen per jaar en twee nieuwe kerncentrales erbij en dat alles bin nen de stikstofruimte die vaststaat. Om vorig jaar binnen die stik stofruimte te blijven moesten er al 300 boeren uitgekocht worden en moest de maximumsnelheid naar omlaag. Vooral de betonwerken van de kerncentrales gaan een enorm probleem worden. Als Zeeland de twee nieuwe centrales zou krijgen betekent dat, dat ze pas klaar zijn te gen de tijd dat de thoriumcentrales productierijp zijn en dan zullen alle uraniumcentrales verleden tijd zijn. Niemand zal dan nog willen dat radioactief materiaal in de nieuwe reactoren toegelaten wordt. Dit is wat er ook gebeurde met de kerncentrale in Kalkar. Die heet nu Wunderland Kalkar. Zo kan Zeel and ervan profiteren, want Zeeland zit te springen om een themapark. Wat is er mooier dan Wunderland Borssele 1 en 2? F. Leermakers, Hulst Boosterprik Omdat zowel mijn man als ik geen brief hadden ontvangen en wij bei den van 42 zijn, maakte ik begin de cember via de DigiD een afspraak voor de boosterprik, ik kon op 8 de cember naar Zierikzee, maar ik woon in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Ik heb toen telefonisch contact op genomen met de GGD (wacht tijd 30 minuten) er was geen andere mogelijkheid, het advies was om het de komende dagen opnieuw te proberen. En jawel de volgende dag voor ons beiden een afspraak gemaakt op eerste kerstdag voor mijn man en mijzelf voor 29 de cember, beiden in Terneuzen. Oké, dacht ik, met in mijn achterhoofd de column column van Marleen Blommaert (krant van 20 decem ber) over flexibiliteit, ga ik meteen met mijn man mee. Maar helaas geen prik, ja de regeltjes hè. Had ik misschien ter plaatste in huilen moeten uitbarsten of mijn man met een stel krukken laten lopen, dan was ik begeleider geweest. Eigenlijk is het toch ook volkomen idioot dat we iedere keer naar Terneuzen moeten rijden, terwijl er hier in het westen twee priklocaties zijn. Hannie Wondergem, Schoondijke Pleefiguur Niet erg vriendelijk naar andere kledingzaken die zich wel aan de letter en de geest van de Covid-be- palingen houden door een 'wc- pa pier handel' te maken van een kle dingzaak (krant 28 december). In mijn ogen slaan ze daar nu echt wel een pleefiguur! Joan Verheij, Goes DONDERDAG 6 JANUARI 2022 GO Deze krant wil een podium zijn voor opinies in en over Zeeland. Personen en organisaties die in een betoog van maximaal 600 woorden willen reflec teren op het nieuws of actuele ontwik kelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaat sing is niet gegarandeerd. Daarom is het goed de contoure van een opinie stuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. De jaarwisseling in Arnemuiden was grimmig. foto dirk-jan gjeltema De vraag in de poll (krant 3 januari) luidde: 'Relschoppende jongeren in Arnemuiden moeten gewoon de cel in'. Eens, stem ik in de poll. Maar ik vraag me gelijk af of we ze daarmee geen heldenstatus geven. Wordt het geen tijd dat we goedkopere oplossin gen zoeken voor relschoppers? Hier en daar een strafkamp met ba rakken inrichten. Niets geen luxe als een degelijk ingerichte cel, tv, fitness ruimtes enzovoort, maar gewoon een slaapzaal met alleen bedden. Zelf ko ken voor de groep, groente verbou wen, verplicht lessen volgen over de gevolgen van hun gedrag. Geen ver maak, bewaking gedeeltelijk door henzelf. Herstel en ander werk ook zelf doen. Eventueel voor geleverde en goed uitgevoerde diensten een paar dagen eerder vrij. De kosten van het verblijf gewoon verhalen op ze. Middeleeuws, zeker, maar dat is hun gedrag ook. Beantwoord hun gedrag met taal die ze kennelijk begrijpen. Emiel Mostert, Oostburg - Harald Bergmann - Hannie Wondergem, Schoondijke Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. - F. Leermakers, Hulst - Olivier van Oeveren, Kortgene De kerncentrale in Borssele. foto hollandse hoogte/anp Simon Tom, Zoutelande HT"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38