'Door de coronacrisis vliegen de kilo's eraan' 3 Zin om plannen voor 2022 te maken? Jeroen. ,,Vijf kilometer lopen lukt nu al gemakkelijker dan in het be gin. Moos is zelfs al wat verder en loopt al tien kilometer. Het is goed te merken dat je lichaam moet wen nen aan het hardlopen. In de eerste twee, drie maanden is het een kwestie van er doorheen komen, zodat het lopen steeds makkelijker gaat. We hebben uitgezocht dat je minstens vijf maanden voorberei- ding nodig hebt, maar wij hebben er tien voor uitgetrokken, dus moet het lukken.'' Schijtweer Sjoerd heeft er lol in: ,,Ik heb nog niet één keer met tegenzin ge traind. We hebben zelfs al in 'schijtweer' gelopen. Daardoor heb ik wel respect gekregen voor lopers die dat vorig jaar 42 kilometer lang hebben gedaan.'' Inschrijven is één ding, op 1 oktober finishen in de Langstraat is een ander verhaal. De broers weten dat het over een paar maanden ook een martelgang kan worden. ,,Ik heb afgelopen jaar lo pers zien finishen, die er niet meer heel prettig uitzagen'', zegt Jeroen. ,,Maar wie A zegt moet ook B zeg gen. Zo gaat dat bij de Tanissen.'' Sjoerd: ,,We zullen gezamenlijk starten en waar mogelijk zullen we elkaar er doorheen slepen. Maar uiteindelijk zal iedereen zijn eigen ritme aanhouden, zoals we nu ook al doen tijdens de trainingen. Het belangrijkste doel is om de mara thon uit te lopen.'' Voor een marathon heb je minstens vijf maanden training nodig, wij hebben er tien voor uitgetrokken. Moet lukken Ongezonder eten Beetje eigenwijs MAAND DEAL Bestel nu en overnacht dit jaar extra voordelig bij Fletcher Hotels! Profiteer direct op pzc.nl/fLetcher of koop nu PC DONDERDAG 6 JANUARI 2022 voor helse Kustmarathon Zie pzc.nl/video - Jeroen Tanis Restauranthouder Cas Zwemer uit Middelburg: ,,Ik ambieer geen snelle tijd. Als ik die marathon op een drafje uitloop is het voor mij al mooi genoeg." foto dirk-jan gjeltema ,,Een restaurant runnen is top sport", zegt Cas Zwemer (36) van de Zeeuwse Streken in Mid delburg. ,,Nu we gesloten zijn, zit alles in het slop. Vergelijk het maar met een renpaard dat een halfjaar op stal is gezet.'' En omdat stilzitten niet goed is voor lijf en leden, heeft ook Zwemer zich ingeschreven voor de Kustmarathon. Nooit eerder liep hij zo'n lange wedstrijd, laat staan de loodzware tocht over de pijlerdam, het strand en door de duinen. Zwemer: ,,Ik deed aan yoga en coretrainingen, maar door de coronacrisis ben ik wat onge zonder gaan eten en wat meer gaan drinken. Dan vliegen de ki lo's eraan. Over een jaar is co rona niet weg en ik ben niet ie mand die bij de pakken neerzit en blijf positief. Met de Kustma- rathon heb ik voor mezelf een mooi doel gesteld.'' De marathon van Burgh-Haam- stede naar Zoutelande stond al langer op Zwemers bucketlist. ,,Chauvinistisch als ik ben, is er maar één marathon die ik wil lo pen en dat is de Kustmarathon.'' Op 25-jarige leeftijd stopte de Middelburger als eens met ro ken en begon hij met hardlopen. ,,Ik ben toen tot 26 kilometer ge komen. Elke maand verdubbelde ik de afstand en dat ga ik nu ook weer doen. Als ik tijdens de trai ningen tot 30 kilometer ben ge komen, lukt het me ook wel om die 42 kilometer te halen. Ik ben een beetje eigenwijs en train volgens mijn eigen schema, al helpt het wel dat mijn schoonva der en schoonbroer meetrainen. Ik ambieer geen snelle tijd. Als ik die marathon op een drafje en zonder blessures uitloop is het voor mij al mooi genoeg.'' - Eldridge Pentury ACTIE GELDIG T/M 31 JANUARI 2022 0 Geniet van een weekend aan zee, een midweek op de VeLuwe of ontdek een gezellige stad. Optioneel: ontvang nu 50% korting op een High Tea t.w.v. €49 of een High Wine t.w.v. €59 voor 2 personen Keuze uit 100+ unieke 3- of 4-sterren Fletcher Hotels in NL Verzilverperiode t/m 31 december 2022 Beperkt beschikbaar, maximaal 8 vouchers per persoon Check de voorwaarden en coronamaatregelen bij het desbetreffende hotel 5 *Voor een verblijf in een 4-sterren hotel geldt een toeslag van €5 p.p.p.n. en voor een weekendverblijf (vrijdagen/ of zaterdagnacht) geldt een toeslag van €10 p.p.p.n.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 31