Kinderboek over Reintje Vos naar voorbeeld Nijntje Meer dan2000positieve coronatests 2 Zoek je voor 2022 voor het eerst een marathon uit, kies je meteen de allerzwaarste. En dan ook nog vanaf nul conditie beginnen. Zes werknemers van restaurant Mezger gaan de uitdaging aan. Het verhaal van Rey- naert de Vos is een be langrijk stuk litera tuurgeschiedenis in Nederland en Vlaande ren. ,,Maar het échte verhaal is niet zo ge schikt voor kinderen", zegt Monique de Bruijn uit Hulst. De bezoekers manager van Hulst kent het verhaal en de geschiede nis goed en had al langer het idee een toeganke lijk boek voor de aller kleinsten te maken. ,,Dat bestond namelijk nog niet." Bij Infopunt Inulst merkten ze dat er behoefte aan was. Reintje op rijm Toen ze Nijntje-boek- jes voorlas aan de kin deren van dochter Si- mone, kreeg het idee voor Reintje Vos vorm. Simone, die in Dick Bruna-stad Utrecht woont, was ook meteen enthousiast. Moeder en dochter gingen samen aan de slag met het ver haal van de sluwe vos die streken uithaalt met anderen. Simone, die vanuit haar werk als commu nicatieadviseur veel schrijft, vulde de tekst van Monique aan, zette die op rijm en zocht er illustraties bij. Ze werk ten er een jaar of drie met tussenpozen aan, tot ze helemaal tevre den waren. De versie van Monique en Si- mone is een bewust versimpelde versie van het origi neel. Kinde ren die ken nismaken met Rein tje Vos kunnen hele verhaal lezen als ze groter zijn, is het idee. Er zijn dui zend exemplaren van Reintje Vos gedrukt. Monique sluit een eventueel vervolg niet uit. Het boek kost 9,95 euro en is te koop bij Infopunt Inulst, boek handels Primera en Van Remortel in Hulst en via de site reintjevos.nl. Reintje PZC.NL Tweede verdachte MANNEN VAN MEZGER Auto ramt borden op verkeers heuvel Club wijzen voor cAsd Een club van vier wijze mannen gaat de stichting Culturele Activi teiten Schou- wen-Duiveland omvormen tot professionele or ganisatie. Onder hen oud-ambas sadeur in Est land Jos Schel- laars en voorma lig burgemeester Jack Asselbergs. CASD zit be stuurlijk in zwaar Bij de familie Tanis leggen ze de lat graag hoog. ,,Wil je als Zeeuw een marathon lopen, kies je automa tisch voor de Kustmarathon. Ja, de Wandelmarathon was ook een op tie maar als ik iets doe, ga ik graag voor het 'echte' werk'', zegt Sjoerd (38), chef-kok van de bistro in Zou- telande. ,,We hadden in december al afgesproken om mee te doen. Toen de inschrijving op 1 januari openging, heb ik meteen tickets be steld en dat gedeeld in onze groepsapp. Daarna was er geen weg meer terug.'' Het wilde idee om over tien maanden te starten in de negen tiende Kustmarathon ontstond tij dens de vorige uitgave, op de koude, natte en winderige 2 oktober van 2021. ,,Het was heel slecht weer'', kijkt Sjoerds broer Jeroen (36) te rug. ,,We zitten met onze bistro in Zoutelande vlak bij de finish, waar een grote tent stond. Buiten had den we een biertap neergezet. Maar boa's stuurden iedereen langs de kerk waardoor ze nooit in de buurt kwamen van onze tap. In een reac tie heb ik toen gezegd dat ik de vol gende keer zelf wel zou meelopen Ozzie Hoogesteger, Sjoerd Ta- nis, Moos Tanis, Roeland van Renswoude, Levi Mual en Je roen Tanis (vlnr) trainen drie keer in de week voor de Kustma- rathon. foto lex de meester met de marathon.'' NeefMoos (20), die gastheer is bij Mezger, voelde wel wat voor Jeroens plan en zei di rect dat hij zou meelopen. Sjoerd sloot zich later aan, net als de sous chefs Levi Mual (21) en Ozzie Hoogesteger (26) en Roeland van Renswoude (22), de chef de partie. ,,In ons werk bewegen en staan we veel, maar lichamelijk gezien hebben we niet het gezondste be roep. Door te trainen voor de Kust- marathon werken we aan onze ge- zondheid en kunnen we straks nog beter ons werk doen'', zegt Jeroen. En Sjoerd: ,,Levi en ik zijn iets stevi ger gebouwd dan Jeroen en Moos en door de lockdowns zijn we iets zwaarder geworden. Je hoort tegen woordig bijna niets anders dan dat het belangrijk is om gezonder te le ven. Dit is een mooie aanleiding.'' Verleden als voetballer Sjoerd, Jeroen en Levi hebben een verleden als voetballer, Moos deed vroeger aan atletiek. Drie keer in de week verzamelen de Mezger-colle- ga's 's ochtends vroeg bij het Nolle- bos in Vlissingen om te gaan trai nen voor hun eerste marathon. Sa men lopen ze over asfaltwegen, door de duinen en over het strand. ,,We bouwen het rustig op'', zegt Het aantal door de GGD afgenomen testen bleef praktisch gelijk. Vlak voor de jaarwisseling passeerde de GGD Zeeland de grens van een half miljoen coronatesten. De GGD Zeeland heeft een tweede testloca tie op Walcheren geopend. Naast de locatie Vlissingen, worden nu ook testen afgenomen in Middelburg, op het parkeerterrein van sportpark Veersepoort. De gemeente Vlissingen had in de periode van 27 december tot en met 2 januari de meeste positieve testen: 282. In de voorgaande week waren dat er 213. De cijfers van de andere gemeenten Middelburg 280 (255), Goes 266 (272), Terneuzen 255 (247), Hulst 200 (114), Reimers- waal 169 (152), Borsele 159 (126), Tholen 148 (129), Schouwen-Dui- veland 142 (134), Veere 132 (146), Sluis 109 (72), Kapelle 74 (85), Noord-Beveland 34 (25). Lager dan landelijk Volgens cijfers van het RIVM lag de besmettingsgraad in Zeeland zo'n 10 procent onder het landelijk ge middelde. In negen GGD-regio's waren er naar verhouding minder positieve testen, in vijftien regio's meer. Volgens cijfers van het RI- VM-NICE zijn in de periode van 27 december tot en met 2 januari 35 in woners van Zeeland met corona in het ziekenhuis opgenomen, 11 min der dan in de voorgaande week. De afgelopen week kregen 47.424 mensen een boostervaccinatie van de GGD Zeeland, wat het totaal brengt op 119.519. Hierbij zijn de vaccinaties door instellingen en huisartsen niet meegerekend. 274 Mensen meldden zich afgelopen week voor hun eerste vaccinatie. DONDERDAG 6 JANUARI 2022 PC Monique de Bruijn schreef met dochter Si- mone het boekje Reintje de Vos. foto gianni agosti HULST Nijntje heeft een te genhanger uit Hulst: Reintje. Monique en Simone de Bruijn maakten een kinder boek over Reynaert de Vos, geïnspireerd op Bruna's boekjes. - Sophie Stockman Kijk op de site bij pzc.nl/video H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Kabinet moet lockdown verlengen (3203 reacties) Een 25-jarige man uit Terneu- zen is aangehou den op verden king van een roofoverval in zijn woonplaats. Die vond plaats op 29 december in een schuur aan de Peter van Anrooylaan. Daar bedreigde de man vier tie ners met een mes, waarbij hij hen dwong om hun eigendom men af te staan. Diezelfde avond nog meldde een van de daders zich op het poli tiebureau. Deze 20-jarige Ter- neuzenaar be kende toen al. HEINKENSZAND Een automobilist heeft gistermid dag twee ver keersborden omver gereden op een vlucht heuvel bij Hein- kenszand. De bestuurder liep licht letsel op, de auto moest wor den weggeta- keld. Het eenzij dige ongeluk vond rond half drie plaats op de Heinkenszand- seweg. Het be treft de vlucht heuvel vlak bij de kruising met de Eendvogelstraat in Heinkenszand. Eens Oneens Nieuwe stelling: Ik houd me niet bezig met mijn koopkracht ZIERIKZEE Vanaf nul trainen Eldridge Pentury Zoutelande GOES Na een maand van dalende cij fers, neemt het aantal positieve coronatesten weer toe. De GGD Zeeland meldt 2250 vastge stelde besmettingen, bijna 300 meer dan in de voorgaande week. - Theo Giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30