Hoogwater zorgt voor spektakel Stijgend ziekteverzuim jaagt werkgevers en instellingen schrik aan Paul Corbijn. foto lex de meester Jongleerartiest Ezra Veldman 'Moeilijkste truc niet altijd boeiendste' Valse start voor trainer Staelens Geen licht, en dus vervalt training Zeeland zet zich schrap voor omikron. Niet alleen in de zorg. Ook in bedrijven houden ze hun hart vast voor wat komen Want wie besmet raakt of een be smette huisgenoot heeft, moet in quarantaine. En juist omdat de omikronvariant van het coronavi rus zo besmettelijk is, zit je ineens zomaar thuis. Een gruwel voor ie dere bedrijfsleider. Paul Corbijn zoekt bij wijze van spreken snel even een stuk hout om het af te kloppen. ,,Het valt hier nog 100 procent mee", zegt de eigenaar van de Plus supermarkt in Vrouwenpolder. Er werken 54 mensen. ,,Zowel jong als oud. Gelukkig hebben we geen hoog ziekteverzuim. Dat gaat heel geleidelijk." Wat dat betreft prijst Corbijn zich gelukkig. ,,Maar we blijven voorzichtig. Want je weet niet hoe het nu weer gaat uitpakken. Meer dan we nu al doen, kunnen we ei genlijk niet. We handhaven de maatregelen en houden overal af stand, ook in de kantine. En wie ziek is, kan niet komen. Zo simpel is het, anders ligt straks heel je bedrijf plat." Noodplannen klaar Chemiereus Dow doet er ook alles aan om uitval van personeel te voorkomen. Op sommige plants is het aantal shifts per etmaal beperkt van drie naar twee, vertelt woord voerder Ciccio Pecoraro. ,,Hoe min der contactmomenten, hoe beter. Mensen die voor het productiepro ces niet nodig zijn, laten we niet toe." En als er toch veel mensen ziek worden? ,,Daar liggen plannen voor klaar. Ze zijn nog niet nodig ge weest. We hopen dat het zo blijft." Dat geldt ook voor de kerncen trale in Borssele, vertelt Monique Meer dan we nu al doen, kunnen we eigenlijk niet Linger van EPZ. ,,We zijn voorbe reid. Zo zijn er aangepaste roosters naarmate meer medewerkers met een essentiële functie afwezig zou den zijn." De twee Zeeuwse ziekenhui zen kunnen niet meer doen dan af wachten wat komen gaat, vertellen Ilona Wielemaker van Adrz en René Maas van ZorgSaam. Beide ziekenhuizen houden de situatie scherp in de gaten. Zeker omdat het ziekteverzuim al hoog is. Bij Zorg Saam (ziekenhuis, thuis- en oude renzorg) is bijna één op de tien mensen ziek. De gaten die in de roosters vallen, worden zoveel mo gelijk door andere medewerkers opgevuld. Zo werken bijvoorbeeld juristen en mensen van communi catie mee. Ook de 11 samenwerkende Zeeuwse verpleeg- en verzorgings huizen zetten zich schrap. ,,We ma ken ons zorgen omdat deze variant besmettelijker is", vertelt woord voerder Sharon Lukasse. In alle hui zen is het ziekteverzuim nu al ho ger dan normaal. ,,Als het echt no dig is, kunnen we onderling perso neel uitwisselen." Quarantaineregels bij de buurlanden pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl donderdag 6 januari 2022 Zeeland VLISSINGEN FOTO LEX DE MEESTER Hoogwater zorgde gisteren voor fraaie plaatjes in Zeeland. Zoals bij het Keizersbolwerk in Vlissingen, waarop veel mensen zich verzamelden om naar het waterspektakel te kijken. Vanwege de verwachte hoge waterstand stelde waterschap Scheldestromen de eerste fase van dijkbewaking in. Buiten dijkse wegen en diverse strand- overgangen werden voor de ze- kerheid afgesloten. Ook contro leerden medewerkers van het waterschap of de coupures in de zeedijken waren gesloten. In Vlissingen kwam het water te gen vier uur, zoals verwacht, uit op 3,40 meter boven NAP. Bo ven 3,30 meter worden de dij ken extra in de gaten gehouden Vanochtend voert het water schap op diverse plaatsen dijkinspecties uit. CZEELAND9 CZEELAND14 Zeeland vreest omikron Jeffrey Kutterink Theo Giele Vlissingen - Paul Corbijn, eigenaar Plus Vrouwenpolder De Nederlandse quarantaine- regels maken geen verschil tussen gevaccineerden en niet-gevaccineerden. Dit in tegenstelling tot onze buur landen. In Nederland moet elk nauw contact 10 dagen in quarantaine, tenzij die na 5 dagen negatief getest is bij de GGD. Voor niet-gevaccineerden: België (vanaf maandag): wie de laatste prik langer dan 5 maanden geleden heeft ge kregen moet nog 4 dagen in quarantaine na een hoogrisi- cocontact, niet-gevaccineer- den 7 dagen. Frankrijk: de quarantaine voor niet-gevaccineerde na nauwe contact is terugge bracht tot 5 dagen. Noordrijn-Westfalen: onge vaccineerde huisgenoten van besmet persoon moeten 10 dagen in quarantaine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 29