Angela Het gestuntel is vernederend Henk Westbroek gepolst voor 'VI Vandaag' 24 Vier stoelen die niet omdraaien? Met Maan en Typhoon als reddingsboeien hoeft geen kandidaat in The voice of Holland nog daarover in te zitten. Het nieuwe coachduo geeft afvallers uit de RTL-talentenjacht een tweede kans. KIJKT TV Het was mijn bedoeling om hier vandaag een grappig lijstje samen te stellen met tv-wen- sen voor het nieuwe jaar. Ik zou beginnen met iets lolligs over de door kijkers gebreide truien van Herman van der Zandt in de NOS Elfsteden- journaals. Zo'n parade van huisvlijt mag wat mij betreft vaker worden ingezet om de boel op te leu ken, bijvoorbeeld bij de presentatie van het nieuwe kabinet, Koningsdag en de Tour de France. Vervolgens zou ik een oproepje doen om Astrid en haar moeder uit Married at First Sight - de reïn carnatie van Hepie en Hepie - per direct een eigen reallifesoap te geven; gevolgd door de quasi- terloopse constatering dat Wordt u al geholpen? met Viktor Brand momenteel om half acht op SBS be duidend méér kijkers trekt dan Johnny's talkshow, hoezeer de hele familie De Mol ook al maanden haar best doet om er wél een succes van te maken. En ergens tussendoor zou ik de RTL-directie dringend adviseren om de LOI-cursus 'Doseren kun je leren' te volgen. Want élke dag Beau van Er ven Dorens, met én Beau én Lago di Beau én Weet Beau veel?! is zelfs voor de allergrootste Beau-fan erg veel van het goede. Maar toen ik het lijstje samenstelde, kwam ik tot de conclusie dat ik als tv-kijker eigenlijk maar één serieuze wens heb voor 2022: En wel dat de NPO orde op zaken stelt in zijn talkshows. Hoe de erfe nis van de grote drie - Jeroen, Matthijs en Eva - momenteel dagelijks wordt verkwanseld, is niet meer om aan te zien. Margriet van der Linden slaagt er niet alleen in om elk seizoen slechter te gaan interviewen, maar ook om een steeds grotere karikatuur van zichzelf te worden. Er zijn sinds de kerstvakantie pas twee afleveringen geweest en ik heb nu alweer de nei ging om depressief in bed te kruipen als ik haar 'morgen een nieuwe' hoor gillen. Maar wat is het alternatief? Khalid Kasem? Ik ben heel benieuwd of hij inmiddels een lesje autocue- lezen heeft gehad en ofiemand hem heeft verteld dat hij andere vragen op zijn blaadje moet schrijven dan 'kunt u mij daar iets meer over vertellen'. Op1 is op sommige avonden niet veel beter. Gio- vanca Ostiana is de liefste persoon die ik ooit heb ontmoet, ik gun haar de wereld aan leuke pro gramma's die bij haar warme persoonlijkheid pas sen, maar een latenighttalkshow hoort daar niet bij. Haar gestuntel dinsdagavond, waarbij ze geen idee had wie er aan tafel zaten en wat ze hun wilde vragen, waarna Tijs van den Brink het gesprek overnam, was niet alleen vernederend voor haar, maar ook voor de kijker. Beste NPO, alsjeblieft, erken na twee jaar dat een dagelijkse talkshow presenteren een vak is dat niet elke persoon beheerst, en kies voor ouderwetse kwaliteit in plaats van geforceerd diversiteitsvakjes aan te vinken. En als dat talent er niet is, zend dan gewoon elke avond Een Huis Vol uit. Daar zou de tv sowieso een stuk van opknappen. Quote van de dag Ik heb haar hand tot het laatste moment kunnen vasthouden Biografie van Frequin Terugkeer antihelden TELEVISIE ADVIES VAN DE COMEBACK-COACHES IN 'THE VOICE' Typhoon (Glenn de Ran- damie) krijgt een brede lach op zijn gezicht als hij eraan terugdenkt. Herkansingen, die kreeg hij zelf als artiest genoeg. „Voor mijn gevoel leef ik nu zelfs in mijn tweede kans als artiest; omdat ik een paar jaar terug mijn geloof te rugvond en verder kon na een burn out. Ook in het begin van mijn carri ère kreeg ik herkansingen. Ik stuurde demo's naar poppodia, maar nie mand wilde me. Ik herinner me ook het moment waarop het ineens wel lukte, hoe gretig ik toen was om die mogelijkheid aan te pakken. Ik weet ook nog dat mijn shows soms hele maal niet zo goed verkochten en ik bleef volhouden. Die inzet is cruciaal voor een tweede kans. Je moet écht willen.'' Volgend jaar zit Typhoon (37) twintig jaar in het vak. Als gearri veerde artiest adviseert en coacht hij de talenten van The Voice, waarbij hij put uit zijn eigen verleden. Zijn ou- Inzet is cruciaal voor een tweede kans, je moet echt willen dere broer Kevin (hiphopartiest Blaxtar) was zijn eerste coach en hielp hem op weg, zette hem aan tot het schrijven van eigen tek sten. Daarna kwamen daar de jongens van rapgroep Opge- zwolle bij, en Marco Petersen, zijn eerste professionele coach. „Hij begeleidde me naar mijn eerste contract bij TopNotch." Wat zijn de tips die hij zelf kreeg en nu doorgeeft? „Je moet het alle maal niet te groot maken. Bedenk voordat je een podium op moet, wat het ergste is dat er kan gebeuren. Ja, je kunt struikelen en vallen, er kan iets mis gaan met de techniek, maar je gaat niet dood. En wees niet te veel met jezelf bezig.'' Bevlogenheid en strijdlust zijn cruciaal om door te breken, vindt Ty phoon, die ook dit uit eigen ervaring kan illustreren. ,,Een jaar of vijftien geleden was ik in mijn hiphopgroep de eerste die met een lichtplan kwam. Bij elk nummer zag ik voor me welke kleuren te zien moesten zijn. In het begin werd ik uitgela chen, twee jaar later deden anderen VI Vandaag is de opvolger van Veronica Inside, het voetbalpraat programma van het trio. Omdat Johan Derksen geen trek meer had om 'alleen maar over voetbal te lullen' en het tussentijdse De Oranjezomer een succes bleek, besloot Talpa tot een dagelijkse 'meningenshow', zoals Derksen die typeert: van maandag tot en met vrijdag elke avond een uur volpraten in de studio, met een sidekick. Voor die laatste rol bena derde de redactie een hele trits aan promi nenten. Tot dusver hebben Leonie ter Braak, Bram Mosz- kowicz, Fred Tee- ven, Chatilla van Grinsven en Wouter de Vries toegezegd. Özcan Akyol tekende een contract voor twee op tredens in januari, waarna hij beslist of hij zal doorgaan. Ook Angela de Jong, Bram Bakker en - nu dus ook - Henk Westbroek zijn benaderd. Westbroek verkeert nog in on zekerheid: ,,Ik denk dat ik nog wel iets hoor, maar niets is zeker. Er is geen enkele afspraak ge maakt. Kijk, ze hebben me gebeld, ik heb gezegd 'ja ik wil wel', waarop zij zeiden 'we komen erop terug'. Ik merk het wel. Maar je weet hoe het gaat: ze benaderen er honderd, daar laten ze er vijftien van op draven, dan vallen er tien af en moeten er vijf blij zijn. Nou, ik draai het liever om: ze mogen blij zijn dat ik wil." Bij VI Vandaag, dat op 10 janu ari begint, zullen ook aan de bar regelmatig gasten te zien zijn. - Dennis Jansen DONDERDAG 6 JANUARI 2022 GO - Gerard Joling over het overlijden van zijn moeder Janny (92). \»i. '1 TELEVISIE Willibrord Fre quin krijgt een eigen biografie. Zijn oud-Brand punt collega Fons de Poel gaat die schrij ven, heeft deze gemeld aan Broadcast Maga zine. De Poel volgde Frequin in diens 80ste le vensjaar en be schrijft zijn rijke tv-oeuvre. FILM Jaren 90-anti- helden Beavis and Butt-Head maken een comeback. Hun bedenker Mike Judge heeft la ten weten dat streamingser- vice Paramount+ later dit jaar een film over hen zal uitbrengen. 'Bedenk wat het ergste is dat er op het podium kan gebeuren' Alexander van Eenennaam - Typhoon Henk Westbroek (69) is ge vraagd om aan te schuiven bij VI Vandaag, de dagelijkse talk show van Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derk- sen. ,,Ik ben gepolst en heb ja gezegd, maar daarna niets meer gehoord", stelt de voor malige zanger, presentator en oud-politicus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24