H c Trainingskamp voortijdig afgebroken na besmettingen 44ste zege Al-Attiyah 22 Door de tijdstraf voor Al-Rahji, die daardoor vijfde werd, schoof de Fransman Sébastien Loeb door naar de tweede plaats in de uitslag. Die positie bezet hij ook in het klassement. Voor Al-At- tiyah was het de 44ste zege in de woestijnrally. Hij heeft ruim 38 minuten voorsprong op Loeb. Bernhard ten Brinke kwam als zesde binnen. In het klassement speelt hij geen rol van betekenis. Bij de motoren was de winst voor Joan Barreda Bort. Het was de tweede dagzege voor de Spaanse Honda-rijder, die de Chileen Pablo Quintanilla (Honda) en de Italiaan Danilo Petrucci (KTM) achter zich hield. De Brit Sam Sunderland ein digde als zevende en blijft leider. Wiljan van Wikselaar (49ste) gaf meer dan een uur toe op de dagwinnaar. De Rus Eduard Nikolajev won in zijn Kamaz bij de trucks. In het klassement staat hij tweede achter landgenoot Dmitri Sot- nikov. Janus van Kasteren was op de vierde plek de beste Neder lander. In het algemeen klasse ment bezet de Nederlander die plaats ook. Roest start toch op achtervolging bij EK afstanden De 26-jarige Roest zei eerder dat hij niet wist of hij zou deelne men aan dat onderdeel. „Het mag duidelijk zijn dat ik dit niet doe omdat de bond dit van mij vraagt. Ik doe dit om mijn team genoten en sponsors niet in de steek te laten", aldus Roest. Hij wilde op de Spelen ook op de 1500 meter starten, maar de bond gaf tot zijn teleurstelling de voorkeur aan Bosker. Bij de vorige Spelen won Roest zilver op de 1500 meter. Deen Victor Jensen. Onduidelijk is nog of zijn absentie verband hield met het virus of met een (lichte) blessure. Verder benadrukte de club dat alle spelers en stafleden een eigen kamer hadden en dat er bewust in kleine groepjes werd gedineerd. Bovendien werden spelers voort- Van de groep van ruim zestig personen was iedereen in het bezit van een negatieve test durend getest. Ajax had ook eigen beveiligers mee, onder meer om toeschouwers op afstand te hou den. Wel gingen meerdere spelers en stafleden bij het verlaten van de campus op de foto met vooral jonge fans. Zelfisolatie De regels in Portugal schrijven voor dat er verplichte zelfisolatie moet plaatsvinden bij een positieve test, totdat een dokter toestemming geeft om het isolement te verlaten. Daardoor is de kans groot dat de be smette Ajacieden voorlopig achter moeten blijven in Portugal. Ajax heeft gisteravond zijn trainingskamp in Portugal afgebroken. Vanwege meerdere coronabesmettingen in de selectie hebben de Amsterdammers besloten om hun koffers te pakken en terug te keren naar Nederland. werden afgenomen. Daar zat vol gens de club geen enkel positief ge val bij. ,,Van de groep van ruim zes tig personen, bestaande uit spelers en stafleden, was iedereen in het bezit van een negatieve testuitslag. Deze testen waren kort voor vertrek naar Portugal afgenomen.'' Y @JohanInan Ajax zou komende zondag in de Al- garve nog oefenen tegen het Kroa tische Hajduk Split en daarna naar huis gaan. De terugreis is echter vervroegd vanwege de corona-uit braak. Onduidelijk is nog om hoe veel positieve gevallen het gaat, maar zeker is wel dat dinsdag meer dere positieve tests zijn afgenomen. ,,Om een uitbraak te voorkomen en met het oog op de start van de tweede seizoenshelft, op zondag 16 januari tegen FC Utrecht, wil Ajax geen risico's nemen'', liet de club op de eigen website weten. ,,Daarom is uit preventiefoogpunt besloten om woensdag terug te keren naar Am sterdam.'' De meeste Nederlands clubs zeg den uit voorzorg hun trainings kampen in binnen- ofbuitenland al af. Feyenoord en PSV deden dat op het laatste moment. Dat Ajax wel naar Zuid-Europa afreisde en zon der coronasores leek te zitten, zorgde bij de concurrenten voor ge fronste wenkbrauwen. Het besluit van Ajax om toch in het vliegtuig te stappen, vloeide voort uit de tests die op nieuwj aars dag bij alle spelers en stafleden Virus of blessure? De club ging gisteren niet in op het aantal besmettingen binnen selec tie en staf. Volgens Ajax zijn er 'en kele positieve uitslagen' in het hotel afgenomen. Tijdens de woensdag sessie in Quinta do Lago stonden vrijwel alle spelers op het veld. Het enige selectielid dat ontbrak was de DONDERDAG 6 JANUARI 2022 GO DAKAR RALLY ANP Rotterdam De Qatarees Nasser Al-At- tiyah heeft in zijn Toyota de vierde etappe van de Dakar Rally gewonnen. In de proef over 465 kilometer naar Riyad was de Saudiër Yazeed Al-Rahji de snelste, maar hij kreeg twee minuten tijdstraf wegens een snelheidsover treding. Al-Attiyah leidt in het klassement. Ajax trainde gisteren nog in Portugal, maar nam later op de dag het besluit om eerder te vertrekken. foto pro shots Ajax halsoverkop weer vliegtuig in Patrick Roest maakt dit week end op de EK afstanden zijn opwachting op de ploegach tervolging. - verklaring Ajax SCHAATSEN Patrick Roest. foto pim ras JOHAN INAN Quinta do Lago Jurriën Tim ber, die al voor de reis naar Quinta do Lago positief testte, was net weer aange sloten bij Ajax. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22