Feyenoord probeert uit alle macht een extra middenvelder te vinden is de enige remedie om het seizoen te redden Ook Van Aert ontbreekt op WK in Amerika 21 Wegseizoen heeft prioriteit Feyenoord wil meedoen om de landstitel, maar in Rotterdam weten ze dat het eigenlijk alleen kan met een kwaliteitsimpuls. De zak met geld komt alleen op tafel als het om de buitencategorie gaat. Joey Veerman had Feyenoord dinsdag nog niet afgezegd of de Rotterdammers schakelden al weer door. Dat de middenvelder liever van Heerenveen naar PSV verhuisde, was uiteraard een tik in Rotterdam-Zuid, maar zeker geen knock-out. ,,We gaan gewoon ver der'', zei technisch directeur Frank Arnesen. En dus liet de Deen meteen ie mand - tevergeefs - contact opne men met Tonny Vilhena en zocht hij zelfcontact met 'het kamp Rie- chedly Bazoer'. Want de wereld houdt natuurlijk niet op bij een nee van Joey Veerman. Al heeft het afhaken van de Volendammer wel voor nevenschade gezorgd. De technisch directeuren van clubs die deze maand Arnesen aan de lijn krijgen omdat Feyenoord oren heeft naar één van hun spe lers, weten dat er ondanks de ver ontrustende financiële jaarcijfers en het gebedel om geld bij spon sors en supporters toch een potje met miljoenen voor handen is. Slagvaardig Dat potje wilde Feyenoord in au gustus aanbreken om verdediger Micky van de Ven (20) weg te plukken bij Volendam, maar VFL Wolfsburg troefde de Rotterdam mers af. De mogelijkheid om Veerman te kopen, bepaald geen goedkope speler, bleek er ook te zijn maar dit keer was PSV slag vaardiger dan de Rotterdammers. Arnesen weet dat ook Vitesse nu zeer benieuwd is wat Feyen- oord over heeft voor de 25-jarige Bazoer, die nog maar een half jaar onder contract staat in Arnhem. Al liet trainer Thomas Letsch van uit het Portugese Alacantarilha al weten dat er geen bod op zijn ster speler binnen hoeft te komen. ,,Ik hoop niet alleen dat Riechedly blijft, ik ga ervan uit dat hij blijft'', zegt Letsch. Aan Bazoer hangt een prijs kaartje van zo'n 2 miljoen euro. Dat geld heeft Feyenoord zelfniet, maar als geldschieters in Rotter dam vinden dat er toch geïnves teerd moet worden, kan het op ta fel komen. Arnesen en Slot moeten de geldschieters deze maand dus duidelijk maken waarom Feyen- oord in de winter een extra mid denvelder moet zien aan te trek ken. Slot zou kunnen uitleggen dat het uitzonderlijk is dat zijn spelers in zo'n moordend schema als voor de winterstop fysiek zon der kleerscheuren bleven. Iets dat na de winterstop zo maar anders zou kunnen zijn. Het middenveld van Feyenoord lijkt misschien te staan met Orkun Kök^ü, Fredrik Aursnes en Guus Til, maar Aursnes incasseerde al vier gele kaarten en zal straks een keer geschorst moeten toekijken en Til mist de eerste achtste finale in de Conference League door een schorsing. Mark Diemers is bovendien geen alternatief meer nu hij naar Hannover 96 is vertrokken. Jens Toornstra en Lutsharel Geer- truida zijn dat nog wel, maar hun inzetbaarheid is al zo vaak nodig geweest in andere linies. Slot wil de strijd aangaan, maar wil ook geen slapeloze nachten bij een schorsing, blessure of een co- vidbesmetting binnen zijn selec tie. Feyenoord wil de trainer op zijn beurt ook iets geven na een uitstekende eerste seizoenshelft. De Feyenoord-coach hoopt nu vurig op een kwaliteitsinjectie om écht mee te blijven doen in de ere divisie en misschien zelfs Europa. Bazoer is zo'n speler, los van zijn soms wat wispelturige karakter. De speler zou vertrekken naar Rotterdam wel zien zitten. Nu de geldschieters in Rotterdam én Vi tesse nog. Mislukt ook deze poging? Dan schakelt Arnesen gewoon weer door. puntje: dat er drie weken gele den eindelijk een medisch aanwijsbare oorzaak is gevonden. Het zou gaan om een ver dikte tussenwervelschijf. Het slechte nieuws: het is een probleem dat niet zomaar weg is en tijdens de rest van zijn carrière altijd een punt van aandacht offrustratie zal zijn. Aanmodderen is geen optie meer, daarmee hypothekeert hij de rest van zijn wielerloopbaan. Voor de korte én de lange termijn is rust de meest gangbare remedie. Geen C De rug zal tijdens de rest van zijn carrière altijd een punt van aandacht of frustratie zijn koersen, niet hard trainen, maar af en toe een beetje peddelen. Dat be tekent dat VDP niet alleen het WK veldrijden moet vergeten, maar ook moet accepteren dat hij het voor jaar in het beste geval ingaat met een conditionele achterstand. Op de bank hangen en niets doen gaat tegen alles in wat hij de afgelo pen jaren deed. Niet smijten met zijn krachten, niet van de ene op de andere fiets springen, geen grote dromen en doelen. VDP maakt pas op de plaats. Omdat het logisch en verstandig is. Maar vooral omdat hij geen andere keuze heeft. Gans [GEEN PUBLICATIEDATUM] Ook Wout van Aert zal niet deel nemen aan het WK veldrijden in het Amerikaanse Fayetteville. Dat zei de Belg, drievoudig we reldkampioen, gisteren na zijn zege in de cross om de X2O- Trofee in Herentals. Van Aert meldde bij tv-zender Sporza dat het Belgisch kampi oenschap zondag zijn laatste cross is van dit seizoen. De ren ner van Jumbo-Visma richt zich daarna op het wegseizoen. ,,Het is moeilijk zo'n mooie wedstrijd als het WK te laten schieten, maar ik heb nu vier weken extra om me voor te bereiden op het wegseizoen'', aldus Van Aert. ,,Het is altijd de bedoeling ge weest dat ik het WK niet zou rij- den. We houden vast aan het plan. Hoe moeilijk dat ook is nu ik zo goed rijd.'' Van Aert noemde het eerder op de dag 'heel jammer' dat Ma- thieu van der Poel het WK ook moet laten lopen. ,,De cross en het wielrennen in het algemeen heeft renners zoals hij nodig", zei de Belg. Mikos Gouka Rotterdam G Worstelend in de modder van Dendermonde, een van de slechts twee veldritten van VDP in deze win ter. FOTO ANP Frank Arnesen wil de selectie nog van een kwaliteitsimpuls voorzien. foto oranje pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21