c Streep door WK vanwege rugproblemen, rust 20 Kort Vlag: Van Zundert en Nuis Kunstschaatsster Lindsay van Zundert (16, foto) en schaatser Kjeld Nuis dragen de Ne derlandse vlag tijdens de openingsceremo nie van de Olympische Spelen in Beijing. Van Zundert is de eerste kunstschaatsster voor Nederland op de Spelen sinds 1976. Nuis (32) is tweevoudig olympisch kampi oen van Pyeongchang 2018. TeamNL gaat met zeker 35 atleten naar de Spelen. Daar kan nog een team rond bobsleeër Ivo de Bruin bij komen. Pieters terug naar Nederland Amy Pieters wordt vandaag vanuit Spanje vervoerd naar een ziekenhuis in Neder land, waar haar behandeling wordt voort gezet. De wielrenster wordt in een Spaans ziekenhuis in een kunstmatige coma ge houden sinds een zware val tijdens een training op 23 december. Kort daarna on derging ze een schedeloperatie. „Inmiddels ademt Pieters zelfstandig", meldt haar ploeg SD Worx. „Pas wanneer ze ontwaakt, kunnen medici een eerste indruk krijgen van de gevolgen van de val." Zestiende zege Brand Liverpool in ban corona Mathieu van der Poel zet een streep door het WK veldrijden. Maar de problemen aan zijn rug gaan veel verder dan een paar gemiste crossen. Hij maakt voor onbepaalde tijd pas op de plaats om een probleem op te lossen dat er eigenlijk al veel te lang is. Boomstra start met remise Roel Boomstra (foto) is de tweekamp om de wereldtitel dammen tegen titelverdedi ger Aleksandr Schwartzman begonnen met remise. De Nederlandse uitdager speelde in de openingspartij in Eindhoven met wit tegen de Rus. Flitsen Quote van de dag 'Ik heb geen medelijden met Van Gerwen. Wel sneu voor de fans en het toernooi' Het was een veeg teken. Bij de eer ste de beste veldrit die hij reed, drie weken geleden in Dendermonde, ging Mathieu van der Poel na drie kwartier rechtop zitten. Hij zette zijn handen in zijn heupen en strekte de rug. De rug, wéér de rug. Een dag later bleek dat het niet zo maar een gebaar was. In Heus- den-Zolder gaf hij na een paar ron den gedesillusioneerd op. Het bleek, achteraf, de laatste keer te zijn geweest dat VDP deze winter met een rugnummer op door de modder baggerde. Er ging al een streep door de veldritten die met kerst en oud en nieuw werden verreden. En gisteren gebeurde wat er eigenlijk al weken zat aan te ko men: zijn ploeg Alpecin-Fenix maakte bekend dat hij niet van start gaat bij het WK veldrijden in het Amerikaanse Fayetteville. Zijn crossseizoen is over voordat het goed en wel begonnen was. In het persbericht zegt Van der Poel: ,,Het is niet anders. Door die rugpijn haal ik sinds de Tour mijn gewenste niveau niet meer en daar wil ik gewoon vanaf. De enige re medie blijkt een langere rustperi ode te zijn en het zou dan ook stom zijn om deze periode nu weer te on derbreken en toch te proberen het WK te halen. Daar zijn we het alle maal over eens. Ik maak me geen zorgen over het verdere verloop van mijn carrière, maar het frustreert me op dit moment natuurlijk wel dat ik niet weet hoe lang de rustpe riode zal duren. Een datum en doe len stellen we pas voorop als dat op een onderbouwde manier kan. Tot die tijd doe ik wat ik kan." Kwakkelt De rugproblemen van VDP komen niet uit de lucht vallen. Hij kwak kelt er in feite al minstens twee sei zoenen mee. Zijn vader Adrie had er last van. Zijn broer David ook. Net als zoveel andere renners. Wielrennen is geen sport die je al leen met je benen uitoefent. Veel van de kracht die je ontwikkelt komt uit je rug - zeker als je je for- ■X ceert, zoals tijdens koersen. En al helemaal tijdens de korte, felle in spanningen die veldritten en mountainbikewedstrijden van je vragen. Aanvankelijk gaf Van der Poel aan dat hij vooral last had van zijn rug bij de switch naar de moun tainbike: de positie op die fiets is wezenlijk anders dan die op een veldrit- of een koersfiets. Vóór de Spelen was het al een issue, erna nog meer, nadat hij de diepte van een afgrond in reed in de veronder stelling dat er een plankj e lag. Al die tijd bleefde precieze toedracht van zijn rugpijn medisch gezien nogal vaag; hoeveel testen hij ook deed, de oorzaak was on-- - «j vindbaar. Zijn rugprobleem werd bestreden met 'óefe.- ningen en behandelingen. Rust kon hij pas écht nemen na het wegsei- 5 zoen. Het is alarme rend dat ook de weken lange periode van rela tieve kalmtej&ussen Pa rijs-Roubaixen zijn eerste 'cross- het probleem niet heeft verholpen. Er is eigenlijk maar één klein licht- [GEEN PUBLICATIEDATUM] (HU WINTERSPELEN WIELRRENNEN WIELRENNEN Lucinda Brand (32, foto) heeft de vijfde cross om de X2O-Tro- fee gewonnen. De wereldkampi oene boekte in Herentals haar zestiende sei zoenszege. Denise Betsema finishte als tweede. Dankzij een bonificatie voor de snelste ronde bleef de Texelse nog net leider in het klas sement. Het ver schil met Brand zakte van 46 naar 2 secon den. Er volgen nog drie crossen in deze reeks. VOETBAL Van der Poel heeft geen andere keuze De wedstrijd Ar senal-Liverpool in de League Cup gaat van avond niet door. Liverpool kampt met veel corona besmettingen in de selectie en diende een ver zoek in tot uit- stell. Bij Liver pool testte ook assistent-trainer Pepijn Lijnders (foto) positief, in navolging van hoofdtrainer Jür- gen Klopp en meerdere spe lers. Het duel is nu vastgesteld voor donderdag 13 januari. DAMMEN Bayern München wil uitstel voor het thuisduel met Gladbach vrijdag, de hervat ting van de Bundesliga. De koploper kampt met veel coronabesmettingen. Alfred Schreuder, nieuwe coach van Club Brugge, speelde met zijn team in een oefenduel tegen Karlsruher SC: 0-0. De wereldbeker skiën slalom voor man nen in Zageb is gisteren afgelast vanwege regen en mist. - WK-darts winnaar Peter Wright over MVG, die door corona WK verliet Thijs Zonneveld Rotterdam De val in olympisch Tokio, die zeker niet ge holpen heeft bij de rugproblemen. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20