l c Economische schade bedraagt al ruim twee miljard JOL Renner moet voor onbepaalde tijd stoppen met fietsen Four Freedoms Award voor Svetlana Tichanovskaja Belarussische oppositieleider ontvangt dit jaar in Middelburg de prijs P3 Walcheren De omzetschade voor winkeliers bedraagt na drie weken corona sluiting al ruim twee miljard euro. Dat heeft brancheorganisatie INretail berekend. Versoepelingen zijn volgens de winkeliers hard nodig. INretail, MKB-Nederland en de Raad Ne derlandse Detailhandel (RND) pleiten voor heropening van niet-essentiële winkels op 15 januari, als de laatste lock- down erop zit. Volgens de ondernemers clubs is de nood onder de winkeliers 'nog veel hoger' dan tijdens de vorige lock- down en zijn versoepelingen voor de branche van levensbelang. INretail-directeur Jan Meerman zegt dat winkeliers, vergeleken met andere ondernemers, dubbel de sigaar zijn. De meeste winkeliers hebben nog te kam pen met forse belastingschulden van de vorige sluiting. Bovendien moesten hun deuren opnieuw dicht vanaf 19 decem ber, in de drukste en commercieel aan trekkelijkste tijd van het jaar. ,,Om moe deloos van te worden'', aldus Meerman. ,,We hebben nu al met een miljarden- strop te maken, reken maar uit wat de schadepost is als de lockdown nog langer duurt dan halfjanuari." Ook MKB-Nederland stelt dat 'te strenge maatregelen' niet goed zijn. Zo wel op economisch als sociaal vlak. ,,En we hebben inmiddels ervaring met wat mogelijk is in de winkels'', aldus de woordvoerder. RND-directeur Eus Pe ters wil liefst volgende week om de tafel Reken maar uit wat de schadepost is als de lockdown nog langer duurt dan half januari met het nieuwe kabinet om te bespreken onder welke voorwaarden de winkels weer klanten mogen ontvangen. Peters: ,,Veilig winkelen is mogelijk. Hoe? Door onder meer minder klanten per vier kante meter toe te laten.'' INretail heeft deze week een enquête gehouden onder consumenten over de winkelsluiting. De strikte benadering van het kabinet zorgt er volgens Meer man voor dat het draagvlak voor de lock- down 'als sneeuw voor de zon' verdwijnt. ,,We hebben consumenten gevraagd wat ze van de sluiting vinden. 80 procent zegt er helemaal klaar mee te zijn.'' Het kabinet zou zich volgens de win keliers op het standpunt stellen dat het te complex is om de regeling aan te passen. Jan Meerman, INretail Meerman vindt dat onzin. ,,Bij de eerste lockdown kon ik me dat voorstellen, maar we zijn bijna twee jaar verder. Dan is er echt wel ruimte om iets aan te passen. En als ze ex tra mensen nodig hebben om het te rege len, dan kunnen wij die ook nog leve ren.'' c P5 Rugklachten kwellen Mathieu van der Poel C P20 Drie keer per week in alle vroegte trainen. Ozzie, Sjoerd, Moos, Roeland, Levi en Jeroen (vlnr) verleggen hun grenzen. De zes medewerkers van restaurant Mezger in Zoutelande en Domburg gaan de uitdaging aan en doen dit jaar mee aan de Kustmarathon. ,,Zo werken we aan onze gezondheid en kunnen we straks nog beter ons werk doen.'' 6°c Nieuwsmedia Middenstand staat het water aan de lippen Sanne Schelfaut Zeist - Jan Meerman, INretail C ZEELAND 2 F0T0 LEX DE meester donderdag 6 januari 2022 Weeroverzicht lange termijn: P20 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1