11 c Dennis Gerkes hoopt met sportvideo's mensen met handicap te inspireren Dennis Gerkes (22) uit Wilnis scoort met zijn voetbal- en fitnessvideo's. Hij oogst lof, maar ook haatreacties over zijn handicap. Het heeft hem niet weerhouden van een nieuw project: een afgetraind lichaam in zes maanden tijd. Anderhalf miljoen. Zo veel mensen bekeken de video van Dennis Gerkes waarin hij een bal op het doel schiet. De targets die hij probeert te raken worden steeds kleiner. ,,Leuke en re latief simpele content dus", vertelt Gerkes. ,,Deze video is 93.000 keer geliked en 1200 keer gedeeld." Waar de personal coach uit Wilnis eerst ge woon zijn telefoon tegen zijn sport tas zette voor het opnemen van vi deo's, pakt hij het inmiddels professi oneler aan; met een statief maakt hij filmpjes die hij vervolgens op TikTok zet. En die trekken veel bekijks. En veel reacties. In het begin voor namelijk haat, met verwijzing naar zijn handicap: Gerkes mist het spaak been in zijn onderarmen. ,,70 procent van de reacties onder de video's was negatief', zegt hij. „Steevast kreeg ik de reactie: jij zou keeper moeten wor den. En dan deel ik nog niet eens de ergste reacties. Het is walgelijk en respectloos. Ik sta er versteld van en heb getwijfeld om ermee te stoppen. De positieve reacties hebben er voor gezorgd dat ik toch door ben gegaan. Inmiddels heb ik een dikkere huid en boeit het me minder." Gerkes ziet duidelijk verschil in de reacties op zijn voetbalvideo's en de video's waarin hij zich uitleeft in een fitnessruimte. ,,Waar de voetbal video's voornamelijk haatreacties uitlokken, krijg ik op de video's waarin ik fitnessoefeningen doe juist bijna uitsluitend toffe reacties", zegt hij. ,,Ik vermoed dat dat komt omdat de mensen in deze video's iets zien wat zij niet verwachten. Je vermoedt misschien niet dat iemand met een handicap als ik ook dit soort oefenin gen kan doen. Dat oogst bewonde ring en meer positiviteit." Verandering De meeste fitnessvideo's die Gerkes deelt trekken meer dan 100.000 kij kers. Dat bracht hem op een ander idee. ,,In zes maanden tijd wil ik zo sterk en fit mogelijk worden onder begeleiding van een personal trainer en een fysiotherapeut", legt hij uit. ,,Deze verandering breng ik in beeld. Ik onderzoek bij mezelf wat wel en niet mogelijk is en wil daarmee een inspiratie zijn voor anderen." De eerste video staat online. Al 11.000 mensen volgen zijn ontwikke ling op zijn account Gerkicks. ,,In de eerste video laat ik zien wat wel en niet mogelijk is met een handicap. Zo kan ik niet uit mijzelf een arm boven mijn hoofd brengen. Een stang pak ken die boven mijn hoofd hangt, gaat dus niet. Daarvoor heb ik altijd een opstapje nodig. Als ik dat opstapje eenmaal gebruikt heb, kan ik wel aan mijn armen hangen. Dat is ook iets wat veel mensen niet verwachten. Je 70 procent van de reacties was negatief. Walgelijk kunt veel meer dan je denkt." Gerkes zal elke maand een video maken van zijn voortgang en delen via sociale media. ,,Het doel van mijn minidocumentaire is mensen met een handicap te inspireren te gaan sporten", stelt hij. ,,Als je de juiste motivatie en mindset hebt kun je enorm veel bereiken. Op Instagram zie je voornamelijk de resultaten van mensen en het mooie leven, maar je ziet nooit hoe hard ze hiervoor moe ten werken. Met mijn video's wil ik alle obstakels, emoties en de geluks momenten laten zien. Met natuurlijk een fantastisch resultaat. Want dat iedereen het kan, daar ben ik van overtuigd." Afghaanse tolk en familie geland NS halveert aantal kaartjesloketten Digitaal overleg: Kaag in quarantaine Verdachten langer vast voor geweld GO DONDERDAG 6 JANUARI 2022 'Ik wil obstakels, emoties en geluksmomenten laten zien' Rosanne Kok Wilnis G Vooral de video's van Dennis Gerkes over fitness oefeningen leveren posi tieve reacties op. „Mensen zien iets wat zij niet ver wachten.'' FOTO MARNIX SCHMIDT - Dennis Gerkes, personal coach SCHIPHOL Zes Afghanen die onder de tol- kenregeling vallen, zijn gisteren geland op Schiphol. Het gaat om een tolk en familieleden. Zij zijn via de Verenigde Arabische Emiraten naar Nederland ge komen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De zes stonden op een lijst van mensen die de Nederlanders hebben geholpen in Afghani stan. Ze worden allemaal door de overheid geholpen met het opstarten van hun nieuwe le ven in Nederland. Op 24 de cember kwamen vijf Afghanen in Nederland aan. Zij reisden via Iran. UTRECHT De NS gaat dit jaar het aantal vaste ticketservicebalies op stations terugbrengen van 36 naar 17. Daarvoor in de plaats zijn op sommige stations ser vicemedewerkers aanwezig in de stationshal en op het per ron, of krijgen reizigers op 251 stations ondersteuning op af stand via een servicezuil of hun eigen telefoon. De NS wil in fe bruari starten met het aanpas sen van de services op de sta tions en verwacht daar een jaar voor nodig te hebben. De verkoop van treinkaartjes via de ticketbalies is de afgelopen twintig jaar sterk afgenomen. DEN HAAG D66-leider Sigrid Kaag zit in qua rantaine. 'Iemand in mijn zeer na bije omgeving is positief getest op corona. Zelf heb ik geen klachten', laat zij weten via Twitter. Haar overleg met formateur Rutte doet ze daarom vandaag digitaal. Kaag is de beoogde minister van Finan ciën en vicepremier in het nieuwe kabinet. Rutte ontvangt alle minis ters en staatssecretarissen die daarvan deel moeten uitmaken. Wie in Kaags omgeving positief getest is, heeft ze niet vermeld. Als het gaat om een gezinslid, of iemand anders met wie ze langere tijd binnen 1,5 meter heeft door gebracht, moet ze tot ten minste Sigrid Kaag zit momenteel in quarantaine. foto joost hoving vijf dagen na haar laatste contact met die persoon in quarantaine. In dat geval zou ze na een nega tieve test weer uit quarantaine mogen en daarmee op tijd zijn voor de beëdiging bij koning Willem-Alexander maandag. AMSTERDAM Van de vier verdachten die gis teren zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris voor strafbare feiten tijdens de ver boden demonstratie zondag op het Museumplein in Amster dam, blijven er drie in voorar rest. Ze moeten zich op 12 ja nuari voor de rechter verant woorden. Het gaat om een man uit Rotterdam (34), Haar lem (57) en Gouda (60). Een 53-jarige Amsterdammer hoeft niet langer in de cel te blijven. De mannen worden verdacht van openlijke geweldpleging dan wel mishandeling van een ambtenaar in functie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 11