l Wethouders Pim Schenkelaars en Anja Slenter stoppen na de verkiezingen Dijkrock wil op 15 en 16 april de draad weer oppakken 7 Plaatjesalbum van Kapelse dorpen is een succes bij jarige supermarkt Een voormalige haven of een straatbeeld uit de vorige eeuw. Veel Kapellenaren zullen herinneringen hebben aan de foto's in het stickerboek Vijf kernen op Zuid-Beveland. Met zijn rode kaft viel het eind vorig jaar bij ieder huis in de gemeente Kapelle in de bus. Ideetje van supermarkteigenaar Rene van Boven. ,,Ter ere van de twintig jaar dat we als familie hier een super markt hebben en het vijftigjarig jubileum van de gemeente." Op Facebook circuleren foto's van handgeschreven briefjes, met daarop nummers van de missende plaatjes of om overzichtelijk weer te geven welke foto's juist dubbel zijn: het heeft wel wat weg van het nostalgische voetbalplaatjes spa ren in een album van Panini. Al is er een groot verschil. Dit album richt zich op de vijf dorpen in Ka- pelle. Met foto's van straten, maar ook van horeca, sport, onderwijs en de fruitteelt. Van Boven: ,,Je ziet wat er vroeger leefde en hoe Ka pelle, Schore, Eversdijk, Wemel- dinge en Biezelinge er uit zagen." Cadeau Als Jumbo-franchisenemer had hij het idee, de samenstelling komt van de hand van Fennie Linden- bergh-Lepoeter, benadrukt Van Boven. ,,Zij heeft alle onderwer pen bedacht, de foto's uitgezocht en mensen gesproken om foto's te zoeken. Haar vader Gerard, histo ricus, voerde de eindredactie. De boeken zijn huis-aan-huis ver spreid. Waarom? Wij bestaan als supermarkt bij de gratie van de in woners van de gemeente. Daarom heb ik besloten de boeken cadeau te geven." Wie boodschappen doet in de supermarkt, krijgt daar plaatjes bij cadeau. 148 zijn er nodig om het boek te vullen. Wie dat wil, heeft Noord-Beveland raakt na de verkiezingen twee ervaren bestuurders kwijt. Zowel wethouder Pim Schenkelaars (63) als wethouder Anja Slenter (62) stopt na de verkiezingen. Maar liefst 19 jaar was Pim Schenkelaars (Noord-Bevelands Be lang) actief in de lokale politiek op Noord-Beve- land. In het begin viel hij een paar keer in als ver vangend raadslid en vanaf 2014 was hij twee - periodes raadslid. De laatste vier jaar was hij wethouder. Hij doet in overleg met de fractie en het bestuur een stap terug en wil een nieuwe uitdaging oppakken. Anja Slenter (CDA) is korter actiefin de lokale politiek. Zij begon in 2010 als fractievoorzit ter en werd in 2014 wet houder voor het CDA. Zij stopt na acht jaar wethouderschap om meer tijd vrij te maken voor haar partner en familie. Kandidaten Noord-Bevelands Belang ziet in lijsttrekker Yvonne Maas een goede persoon om Schenkelaars op te vol gen. Het CDA schuift lijsttrekker Johan Sandee naar voren als kandi daat-wethouder. De derde wethouder van Noord-Beveland, Adrie van der Maas, is wel weer beschikbaar voor een nieuwe periode. In 2020 en 2021 ging Dijkrock in Rilland niet door vanwege corona. Voor dit jaar waagt de organisatie een nieuwe poging. Het festival staat gepland voor 15 en 16 april. Live muziek, gillende gitaren en beukende drums, liefhebbers van rockmuziek kunnen hun hart weer ophalen op het grasveld naast de golfclub Reymerswaal. 'Het zal toch weer een keer goed moeten komen', spreekt de orga nisatie het vertrouwen in de door gang uit. De vorige twee edities van Dijkrock, traditioneel het eerste evenement op de Zeeuwse festi valkalender, werden afgelast. Daardoor viel ook het 30-jarig bestaan, in 2021, in het water. Dit jaar zegt de organisatie er alles aan te doen om het wel veilig door te laten gaan: 'We volgen de maatregelen op de voet en passen ze toe waar we kunnen.' Elk jaar spelen er tribute-bands van (hard)rockbands op het festi val. Wie er dit jaar op het podium verschijnen, is nog niet bekend. nog een weekje de tijd: tot 11 januari. ,,Maar er wordt me veel gevraagd of ik dat kan verlengen", zegt Van Boven. ,,Omdat de mensen het boek nog niet vol hebben. Graag zou ik in De Vroone en De Wemel een ruilmiddag houden. Maar dat is op 't moment een bé- tje lastig met de coronamaatrege len." Misschien, oppert Van Boven, zet hij de overgebleven plaatjes wel op nummer in de supermarkt. Zodat mensen de ontbrekende exemplaren kunnen zoeken. Daar zou de Biezelingse Dani in ieder geval wel geholpen mee zijn. ,,Het boek heb ik volgende week nog niet vol", zegt ze. ,,En ik heb best wat dubbele." Ze grijnst: ,,Ik vraag wel eens meer setjes bij de kassa. Maar deze keer kreeg ik er maar twee." Ze vindt het boek een leuk na slagwerk en is vooral geïnteres seerd in Biezelinge omdat ze daar De rest van de boodschappen is helemaal niet interessant... kwam wonen als jong meisje. ,,Op die plaatjes zie je dingen van toen ik hier net woonde. Het oude slui- zencomplex, de komst van de Vla- kebrug. Dat zijn voor mij de din gen die opvallen. Met de andere dorpen heb ik niet heel veel. Maar ik spaar de plaatjes wel. En voor een vriendin moest ik vooral een plaatje van de eerste editie Rom meldam van sturen, de kinderva kantieweek. Stiekem deed ze daar aan mee, want ze was te jong. Maar dat plaatje heb ik nog steeds niet!" Omdat haar vader en opa geïnteres- seerd zijn in de lokale geschiedenis spaart ook Marina Smallegange mee. Maar niet al te fanatiek, geeft ze toe. Als het boek straks niet vol is, is het jammer. Even na haar stapt Jeroen uit Kapelle uit de super markt. Ook hij waardeert de plaat jes die de geschiedenis van de regio laten zien. Al is zijn vrouw wat fa natieker met sparen. ,,Het boek is bijna vol. Via WhatsApp is ze veel aan het ruilen. Net belde ze al om te vragen waar ik bleef. De kaartjes komen er aan, zei ik. De rest van de boodschappen is helemaal niet in teressant BE WOENSDAG 5 JANUARI 2022 'Ik vraag soms extra plaatjes' Michiel Bouwman Kapelle NOORD-BEVELAND - Melita Lanting RILLAND - Willem Adriaansens G Marina Smallegange spaart mee met de actie van de Jumbo in Kapelle. foto MARCELLE DAVIDSE Links: April 1969, beeld uit de voetbal wedstrijd Wemeldinge 2-Kapelle 4. Uitslag: 6-0. COLLECTIE L. EN M. LINDENBERGH Rechts: Ho tel Smits in Wemeldinge, foto uit 1935. COLLECTIE B. EN K. OELE-LEYS - Jeroen uit Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 50