JONG IN KRABBENDIJKE Gratis af te halen bij Cathrien 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten ze op deze plek aan het woord. Vandaag: Christian Meeuwsen (18) uit Krabbendijke. ,,We waren thuis met zijn twaal ven, met mijn ouders, mijn zes broers, drie zussen en ik. Op groeien in een groot gezin vond ik heel gezellig. Als jongste werd ik verwend, zeggen mijn broers en zussen nog wel eens. Zij moesten bijvoorbeeld veel eerder thuis zijn als ze gingen stappen, ik mag meer. Nu wonen twee broers en ik nog bij onze ouders, de rest is het huis uit. We werken alle drie bij G&B Yerseke in de vis." ,,Nee, ik ga een dag per week naar het Hoornbeeck College in Goes. Daar doe ik een opleiding tot lo gistiek teamleider. Of ik uiteinde lijk echt voor logistiek ga, weet ik nog niet. Werken in de vis bevalt me erg goed. Ik zorg nu vooral dat bestellingen klaar staan. De vis mooi klaar maken en zorgen dat de klanten helemaal blij zijn, dat vind ik leuk. Mijn twee broers rij den op busjes met bestellingen, ik vind mijn werk leuker." ,,Het was gezellig in Krabbendijke en de zomer was ook fijn. Maar door corona konden veel feestjes jammer genoeg niet doorgaan." ,,Ik heb zin in een lekkere zomer vakantie, het liefst op Chersonis- sos. Ik was al twee keer op Cherso, de eerste keer was super. Maar af gelopen zomer kwamen we daar en toen waren alle clubs dicht. Ik hoop echt dat een echte vakantie op Cherso weer kan, zonder vac cin, deze zomer." Je laat je niet vaccineren? ,,Ik heb dat nog niet gedaan. Ik denk dat ik gezond genoeg ben en dat ik een vaccin zelf niet nodig heb. Sommige vrienden hebben wel al een QR-code, ik niet." ,,Dan geniet ik van de zomer hier, in Krabbendijke. Ik ben hier gebo ren en getogen, ken er iedereen, praat makkelijk en heb een leuke vriendengroep. We gaan dan lek ker varen en ik ben weer veel hier op het strand." ,,Ik zou het leuk vinden als jonge mensen in Zeeland lekker Zeeuws blijven praten. Dat wordt minder en dat vind ik jammer. Een beetje een accentje, dat vind ik mooi. In de steden hou je het verdwijnen van het Zeeuws niet tegen, maar op de dorpen moet het Zeeuws blijven klinken, wat mij betreft." ,,Ik woon nu nog heerlijk thuis. Over een tijdje, als ik een vrien- dinnetje heb, ga ik misschien aan een eigen plek denken. Ik zou dan graag hier in Krabbendijke blijven, het is een leuk, veilig en rustig dorp. Maar als ik Krabbendijke toch uit zou gaan, dan lijkt me Yer- seke ook mooi om te wonen. Bijna al mijn broers en zussen wonen op de Bevelanden, lekker dichtbij. Eén zus woont op Walcheren, in Domburg. We hebben een goede band, ik wil graag bij hen in de buurt blijven." Lezers helpen lezers opgehaald." En wie weet, liggen er schatten op de vliering. bij Cathrien Engels nog veel meer - Wilma Valk Gratis afhalen is een vaak te rugkomend begin van een oproep in de rubriek Le zers helpen lezers, er kan iets moois of bijzonders gratis afge haald worden. De oproep van Cathrien Engels uit Biervliet was wel heel bijzonder, niet een of twee, nee gelijk vier heel diverse, aparte zaken mochten weg en konden zomaar afgehaald worden. ,,We gaan de vliering isoleren", vertelt Engels. ,,Dus moest er op geruimd worden en mag er ineens heel veel weg. Zelf heb ik al vaker een oproep in deze leuke rubriek geplaatst en iedere keer kreeg ik veel meer reacties dan verwacht. Zo zijn er hier al speldjes opge haald en een heel aparte koperen brandblusser. Nu was het topstuk een fietstrainer. Die ging al gelijk de deur uit." Behalve de hometrainer had En gels ook nog een fraaie buffet- schaal: ,,Nooit gebruikt, nog in de verpakking!" Verder boeken uit de serie Klaas Vaak voorleesboekjes en een grote zak met knikkers ,,Wij hebben geen kleinkinderen en onze zoons zijn al lang te oud hiervoor", lacht ze. ,,Jammer dat zoveel kinderen niet meer weten hoe te knikkeren en hoe de telling gaat. Ik kan me de spelregels nog goed herinneren. De jeugd van nu zou veel meer buiten moeten spe len en het knikkeren herontdek ken." Opruimen, dingen ontdekken die vergeten warenEen oplos sing hiervoor is volgens Engels de stort of de kringloopwinkel. ,,Beide oplossingen vind ik zelf niet zo bijzonder. Dan liever weggeven aan iemand die er be lang bij heeft of die er echt iets mee kan en wil doen. Daar is dan deze rubriek bijzonder geëigend voor. Ik hoop dat alles snel wordt GO WOENSDAG 5 JANUARI 2022 'Een beetje een accentje, dat vind ik wel mooi' Arie Westeneng Krabbendijke Hoe is het gezin waarin je op groeide? Je hebt je studie al afgerond? Hoe was 2021 voor jou? Waar hoop je op dit jaar? Christian Meeuwsen Woonplaats: Krabbendijke Geboren: 2003 in ziekenhuis Goes Woont met: ouders en twee broers Huisdieren: een konijn School: Hoornbeeck College in Goes, opleiding logistiek teamleider Werk: Vis- en Vleeshandel G&B Yerseke Hobby's Zaalvoetbal met vrienden en fitness Bijbaantje: soms helpen in de drukkerij van zijn vader Verliefd: 'Nee, ik ben vrij' Christian Meeuwsen bij het strandje van Krabbendijke. foto marcelle davidse Wat doe je als een buitenlandse vakantie er niet in zit? Zijn er dingen die je graag anders zou zien? Blijf je in Krabbendijke wonen, als je het huis uitgaat? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze op roepjes? Vandaag: Cathrien Engels geeft spullen weg. Cathrien Engels uit Biervliet ruimt haar zolder op. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41