UIT HET LEVEN... 8 Gerrie van den Hoek genoot van zijn werk als visser. Hij was dol op zijn vrouw Vera en was trotse vader van drie kinderen. Hij werd het gezicht van de kreeftenvisserij op de Oosterschelde. Gerrie overleed aan de gevolgen van een virale hersenvliesontsteking op 19 juli 2021, hij werd vijftig jaar. Gerrie van den Hoek 1971 - 2021 én stapavond zal Vera nooit vergeten. ,,Bij café de Stulp in Renesse zag ik Gerrie in 1999, ik was ge lijk verliefd, wist gewoon meteen dat is 'm. Zijn houding, zijn rust, hoe hij deed, vond ik mooi." Vera moet lachen. ,,Over de vraag wie nou wie versierde discussieerden we nog vaak." Na een paar keer stappen zei Gerrie: ,,Wat denk je ervan Vera, durfje het aan met mij?" Ze was al lang overtuigd. ,,Ik word niet snel verliefd en Gerrie en ik waren eigen lijk tegenpolen. Ik ben veel drukker, praat veel meer. Hij praatte minder, was altijd bezig, had geen zitvlees. Toch klikte het enorm en er was ook niets wat me irriteerde aan hem." ,,Onze gesprekken gingen ergens over. We wilden allebei heel graag kinderen, daar hadden we het bij de eerste dates al over. We kregen een relatie en ik werd bijna meteen zwanger." Vera zette haar huisje in Grijpskerke te koop. ,,Dat ik van Wal cheren weg zou gaan als we een rela tie kregen, was me direct duidelijk. Gerrie had zijn visserijbedrijf op Schouwen." Hun zoon Robin werd midden in het kreeftenseizoen geboren. ,,Op de trouwdag van mijn schoonouders", vertelt Vera. ,,Ze vonden het een pracht cadeau, een kleinzoon." Gerrie en Gerrit Vera vindt het wrang dat Gerrie vroeg is overleden, net als zijn opa Gerrit. ,,Bram, Gerrie's vader, was 19 toen zijn vader overleed. Onze zoon Robin was net 20 toen Gerrie kwam te overlijden." De geschiedenis her haalt zich. ,,Toen opa Gerrit overleed liep het halve dorp uit om te helpen. Gerrie stierf aan het eind van het kreeftenseizoen, alle materialen la gen nog in het water er was ook nog veel te doen. Ook nu kwamen allerlei vrienden en familieleden helpen." Robin rolt nu ook versneld in Vis serijbedrijfVan den Hoek, het bedrijf dat zijn opa en vader startten. Vera, die al in het bedrijf meedraait, gaat nu samen met Robin verder, bijge staan door Jacco, die al ruim dertien jaar samen viste met Gerrie. Jacco werkt Robin nu in en leert hem alles over de visserij." Gerrie kwam zelf op zijn zeven tiende van de visserijschool en werd al snel medefirmant in het bedrijf van zijn vader. Eerst visten ze alleen op paling, daar kwam later tong, zee baars en harder en ook kreeft bij. Gerrie haalde met de eerste Ooster- scheldekreeft jaarlijks het nieuws sinds een jaar of tien. ,,De eerste ke ren hakkelde hij nog wel eens, maar hij werd steeds beter in het vertellen over zijn grote liefde voor de visserij." Martin van de Weele uit Brou wershaven is de oudste vriend van Gerrie was eigenlijk nooit ziek geweest. Het zou wel de stress zijn Gerrie. Hij kende hem al voor hij vis ser werd. ,,Wij ontmoetten elkaar via de verkering van Gerrie. We waren denk ik twaalf, dertien jaar toen we elkaar voor het eerst zagen." Er waren zondagavonden en ook feestjes en partijen. Gerrie's verkering met het meisje ging uit, de vriendschap tus sen Martin en Gerrie bleef. ,,We be grepen elkaar gewoon, de klik was er. Wij wisten allebei van aanpakken, ik ging ook wel mee vissen." Martin mist Gerrie als vriend en kameraad. ,,We waren nog lang niet uitgepraat, al was hij geen man van veel woorden. Gerrie 'humde' vaak ter goedkeuring. Maar had hij het naar zijn zin, dan zeiden zijn ogen genoeg. Hij stond in de vrienden groep niet op de voorgrond maar had zijn mening, respecteerde altijd die van anderen." Campertje Gerrie en Vera kregen drie kinderen, Robin, Sophie en Hannah. ,,Samen hebben we door de jaren alles kun nen doen wat we wilden. Van de vis serij word je niet rijk maar we heb ben heerlijke vakanties gehad sa men." Vera droomde nog van een campertje om met Gerrie lekker door Frankrijk te reizen en de zon op te zoeken. ,,Na 21 jaar was ik nog heel verliefd." ,,Hij had een heel mooi leven, als hij iets deed ging hij er helemaal voor. Gerrie heeft geen dingen ge daan waar hij een hekel aan had. Vis sen vond hij geweldig, zelfs het heel slecht weer. Ook jagen was echt een passie van Gerrie", vertelt Vera. ,,Hij trainde om goed te kunnen schieten en leerde alle regeltjes van de jacht." Jagen was voor hem echt wild behe ren, het was niet alleen maar schieten op wat er voor zijn loop kwam." Ger- rie bouwde er ook een nieuwe vrien denkring mee op. Martin ging ook geregeld mee als drijver. Gerrie was sociaal, had een hekel aan ruzie. Hij was in staat iedereen zijn mening te laten geven. Iedereen heeft zo zijn eigen karakter en dat respecteerde hij. Hij was ook een echt dorpsmens, hij voelde zich thuis in Kerkwerve. Hij voetbalde er jaren bij WIK'57 en was ook sponsor en vooral voetbalvader. Robin, Sophie en Han nah voetballen ook bij die club. Dit jaar was Gerrie vaak heel moe en hij had regelmatig hoofdpijn. Hij dacht dat het door de drukte van het werk kwam. ,,Gerrie werkte altijd al zes dagen per week en het kreeften seizoen is helemaal intensief." De winkel liep erg goed, maar kostte ook veel tijd en aandacht. Schedellichting ,,Gerrie was eigenlijk nooit ziek ge weest. Het zou wel stress zijn." Pas toen hij ook heel hoge koorts kreeg, ging Gerrie naar de spoedeisende hulp. Het werd de artsen eerst niet duidelijk waar de klachten van kwa men. Na een tweede gang naar de spoedeisende hulp toen de pijn te erg werd, kwam er uitgebreid onderzoek. Het bleek dat hij een virale hersen vliesontsteking had. Een ziekenhuisopname in Goes volgde. Gerrie's situatie verslech terde snel. Woensdag 14 juli werd hij per ambulance naar het Erasmus Me disch Centrum in Rotterdam ge bracht. Een schedellichting in dat ziekenhuis moest de druk op Gerrie's hersenen verlichten, omdat de zwel ling niet meer gestopt kon worden. Door de schedellichting zag je Ger rie's rechteroog haast niet meer, die zat dicht van de operatie", vertelt Vera. Op zaterdag 17 juli zei Vera te gen Gerrie ,,Morgen wil ik je mooie ogen weer zien." Martin haalde Vera die zaterdagavond terug uit Rotter dam en is nog even een half uurtje bij Gerrie gaan kijken. Maar zondag ging Gerrie ineens heel snel achteruit en maandagochtend overleed hij. Bij zijn uitvaart zei Martin: ,,We zwaaien. We staan op de kade, jij bent weg, Behouden vaart. Ooit ko men wij weer bij elkaar terecht." Vera en haar kinderen schreven in de rouwadvertentie voor Gerrie 'je bent meer geliefd dan je ooit zult weten'. WOENSDAG 5 JANUARI 2022 GO Geliefde rots in de branding Arie Westeneng Kerkwerve -TV". Gerrie van den Hoek was het gezicht van de kreeftenvisserij op de Oosterschelde. FOTO FAMILIE VAN DEN HOEK - Vera van den Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 40