Angela T Met dank aan corona opnieuw in de spotlights «Hfc 26 KIJKT TV Zag ik het nou goed, in het JournaalWas dat nou... nee niet... of toch wel... Viola Holt? Op het podium bij Forum voor Democratie? Om als opperwappie de troepen toe te spreken tijdens de coronademonstratie in Amsterdam, met de gedenkwaardige woorden dat ze haar immuun systeem een enorme boost(er) had gegeven door met zoveel mogelijk andere mensen te knuffelen? Ik moest er toch even van bijkomen. Want ze val len wel hard momenteel, al die hedendaagse ster ren en sterretjes van weleer. Stuk voor stuk mensen die er iets te veel in zijn gaan geloven dat zij het centrum van het heelal zijn en daardoor gekke din gen gaan doen. Voorbeelden te over, maar laat ik me hier beperken tot de categorie die er duidelijk niet tegen kan dat zoiets kleins als een virus hen in alles belemmert. Of, in het geval van Viola, corona juist ziet als een geschenk dat opnieuw naar de spot lights voert. Iets dat met schilderen, een cursus reiki en samen met Bonnie St. Claire de Gooische feestjes afschuimen helaas niet lukte afgelopen jaren. Waar ik nog niet over uit ben: is het het spike-ei wit dat heeft huisgehouden in haar brein? Of is het een uiting van de Henny Huisman-ziekte: er maar niet aan kunnen wennen dat het applaus is gestopt en daarom elke kans op aandacht aangrijpen, zelfs als het betekent dat je moet heulen met volksmen ners als Willem Engel en Thierry Baudet? Nog niet zo lang geleden was Ranking the Stars het afvoerputje van de showbizz, waar sterren van weleer zich maar wat graag lieten vernederen en uitlachen in ruil voor een camera op hun snoet. Als ze achter de desk maar genoeg champagne dronken, konden ze zichzelf wel wijsmaken dat hun carrière helemaal niet in het slop zat. En die 750 euro per aflevering was gewoon hard nodig om weer een maandje huur te betalen. Tegenwoordig kan het nog een treetje lager: tv-reclames. We hadden al Ellie Lust en Henny Huisman. Maar heeft u het spotje gezien waarin Patricia Paay met een spotgoedkope wc-pot de deu ren langsgaat alsof het het winnende lot van de Postcode Loterij is? Als ik haar was, zou ik tot in lengte van dagen elke associatie met urinestralen vermijden, maar goed, ik ben haar natuurlijk niet. Maar als Patricia Viola Holt heeft gezien in het Jour naal dan zal zij op haar beurt opgelucht hebben ge dacht: gelukkig, ik heb de bodem nog niet bereikt, er is nog een tiende ring van de hel. En daarin sta je als een verwarde toverkol in een soort badjas op een podium medewappies toe te roepen. Daar moet ik haar gelijk in geven. Treuriger dan Viola Holt op een podium bij Forum van Democra tie wordt het echt niet in showbizzland. Nu weer horen dat duizenden skiërs besmet terugkeren, waardoor alles weer langer dicht moet blijven. Het is te pijnlijk Nieuwe BZV-baby Kaartjes voorTocht De kaartverkoop voor 'elfsteden- musical' De Tocht is van start gegaan. Voor de opvoering wordt een theater ge bouwd waar een ijsvloer in komt te liggen. De première is in oktober in Leeu warden. SERIE NIEUWE VERSIE IS OPEN OVER SEKS De filmtrilogie Sissiuit de jaren 50 maakte van Romy Schneider (1938-1982) een wereldster. Het leven van keizerin Elisabeth van Beieren is opnieuw verfilmd. In de zesdelige Duitse tv-serie Sisi laat ze alle preutsheid achter zich. et begin van de tv-serie Sisi zet meteen de toon. De tiener Elisabeth van Beieren, de latere keizerin van Oostenrijk, wordt 's ochtends in bed betrapt tijdens het masturberen door een van haar zussen. Tijdens het ont bijt giechelen de twee bakvissen over wie de prins van haar dromen is. Het is volstrekt ondenkbaar dat zo'n scène ook in de Sissi-trilogie met Romy Schneider uit midden jaren 50 zou voorkomen. Deze zwijmelfilms toonden vooral het sprookjesleven van Sissi, haar koosnaam die aanvan kelijk als Sisi wordt geschreven. Met natuurlijk de minder gelukkige afloop na haar huwelijk met keizer Frans Jozef van Oostenrijk. De aanpak van dit filmische drie luik was vooral preuts, met veel paleizen, pracht en praal. En natuur lijk heel veel wuivende baljurken en de charismatische uitstraling van de zo onschuldig ogende Schneider, die met deze vertolking in één klap een wereldster werd. Het leven van Sisi (1837-1898) is eerder in een miniserie verfilmd. De nieuwe reeks valt op door de tamelijk expliciete aanpak, waarbij geen enkel taboe onbesproken wordt gelaten. Zoals onder meer het frequente bor deelbezoek van Frans Jozef, waarbij dames van zijn keuze eerst door een arts getest moeten worden. De eigen zinnige Sisi, die haar seksuele voor lichting vergaart via speelkaarten met standjes uit de kamasutra, huurt een van hen later in als kamermeisje en seksadviseur. Mixmetfantasie Of dit allemaal historisch klopt, is de grote vraag die gaandeweg steeds sterker wordt. Regisseur Sven Bohse, die onder meer afleveringen van de politieserie Tatort op zijn naam heeft staan, heeft zich enkele vrijheden veroorloofd. ,,Het klopt dat wij aspec ten uit het leven van Sisi naar onze hand hebben gezet. Het had geen zin om dezelfde aanpak te kiezen als in de jaren 50 met Romy Schneider het Het had geen zin om dezelfde aanpak te kiezen als in de jaren 50 met Romy Schneider geval was. Onze serie is een mix van fantasie, historie en een eigentijds perspectief. Er gebeuren expliciete dingen in, maar dat is de huidige trend die we ook kennen uit de reeks Bridgerton van Netflix, die ook spraakmakend was.'' Sisi is in eerste instantie voor abon neetelevisie RTL+ gemaakt. ,,Dat gaf ons meer vrijheid om onze visie te geven'', aldus Bohse. ,,Hadden we voor een traditionele omroep gewerkt, dan had dat zonder twijfel meer rompslomp en discussie opge leverd. Nu konden wij een moder nere benadering maken over een jonge vrouw die wil losbreken uit het keurslijf waarin zij gestopt wordt. Daarbij speelt seks voor alle betrok kenen een grote rol van betekenis. Frans Jozef zat ook vast in een stra mien. Hij kon zich alleen uitleven in bordeelbezoek.'' Iconisch De rol van Sisi wordt gespeeld door Dominique Devenport, een actrice met een Zwitsers-Amerikaanse achtergrond. Zij beseft dat vooral oudere kijkers zonder meer vergelij kingen gaan maken met de iconische rol van Romy Schneider. ,,Dat is onvermijdelijk, maar ik vermoed dat een jonger publiek haar films amper kent. Ik voel me dan ook helemaal niet schatplichtig aan Schneider. Ik WOENSDAG 5 JANUARI 2022 GO -Tv-maker Diederik Ebbinge leeft mee met de mensen in de horeca en culturele sector. TELEVISIE Er is weer een Boer zoekt vrouw-baby ter wereld gekomen. Champignon kweekster Michelle en haar Maarten zijn de trotse ouders geworden van dochtertje Jas mijn. De twee leerden elkaar in 2018 in Boer zoekt vrouw ken nen. MUSICAL Sisi gaat geen taboe meer uit de weg Ab Zagt Dominique Devenport als Sisi en Jannik Schümann als Frans Jozef. FOTO'S KRO-NCRV - Sven Bohse, regisseur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 26