m O r'i^GRI Omikron hangt als een grote donderwolk 1 E m 22 Kort Darts VDP mogelijk langer eruit De rentree van Mathieu van der Poel (26, foto) laat mogelijk langer op zich wachten. Vader Adrie van der Poel vreest dat zijn zoon maanden langs de kant staat. „Het is verstandig om pas te fietsen als alle rug problemen van de baan zijn", zei hij. „Ik denk dat Mathieu voor een langere termijn out zal zijn." Van der Poel kreeg tijdens de wereldbekercross van Dendermonde op tweede kerstdag opnieuw last van rugpijn. Onderzoek wees uit dat hij een zwelling heeft op een tussenwervelschijf. Van der Poels ploeg Alpecin-Fenix meldde gisteren dat hij niet start in Herentals vandaag. Arnesen polst ook Bazoer Frank Arnesen schakelt door na het mislo pen van Joey Veerman. De td van Feyen- oord wil nog een middenvelder toevoegen aan de selectie van coach Slot. Riechedly Bazoer is inmiddels gepolst door Arnesen. De speler van Vitesse staat nog maar een half seizoen onder contract in Arnhem. De vraag is ofVitesse wil meewerken. Shiffrin terug op podium Mikaela Shiffrin (26, foto) is bij haar ren tree na een coronabesmetting als tweede geëindigd bij de wereldbeker slalom in Zagreb. Shiffrin moest alleen de Slowaakse Petra Vlhova voor laten gaan. Vlhova won voor de derde keer op rij in Zagreb. In de al gemene wereldbekerstand liep ze verder in op Shiffrin, die nog altijd leidt met 830 punten. Vlhova staat tweede met 715 pun ten. Menzo coach van Suriname Stanley Menzo is de nieuwe bondscoach van Suriname. De 58-jarige oud-doelman van onder meer Ajax en PSV volgt Dean Gorré op, die afgelopen zomer vertrok bij 'Natio'. Menzo was in Nederland onder meer trainer van FC Volendam en SC Cambuur. Quote van de dag 'Alle steun die ik uit de hele wereld krijg, helpt me om hier doorheen te komen' Voetbal Skispringen iBa»r a?® Feyenoord, PSV én Heerenveen zagen hun trainingskampen op het laatste moment in rook opgaan door meerdere coronagevallen. Virologen pleiten ervoor dat er in het Nederlandse profvoetbal veel meer getest wordt. „Voetbalbubbels zijn geen afgesloten bubbels.'' Burj Al Arab, een hotel in Dubai, was de afgelopen weken net zo ver trouwd als de kerstboom op de so- cialemediakanalen van profvoet- ballend Nederland. Met andere woorden: veel eredivisiespelers zochten warmere oorden op om de feestdagen door te brengen. Maar de bittere realiteit nu de profclubs langzaamaan weer opstarten rich ting de hervatting van de competi ties, is dat de coronabesmettingen zich opstapelen binnen de selecties. Eerst Feyenoord en sinds gisteren ook PSV en Heerenveen moesten halsoverkop trainingskampen af blazen na meerdere positieve tes ten binnen de selectie. Heracles ziet vanwege coronabesmettingen in eigen gelederen af van twee oefen duels in Duitsland. Een-op-een is de link niet te leggen met de win terse tripjes van voetballers, maar feit is natuurlijk wel dat de veel be smettelijker omikronvariant stevig huishoudt in de hele wereld. Is dit nog maar het topje van de ijsberg, terwijl komend weekend de Keuken Kampioen Divisie al be gint en de week erna de eredivisie? Krijgen we hier Premier League taferelen, waar de ene wedstrijd na de andere wordt uitgesteld en waar rond de jaarwisseling niet Jürgen Klopp en Mikel Arteta langs de zij lijn stonden, maar Pepijn Lijnders en Albert Stuivenberg? Dat scenario is bepaald niet on denkbaar. Iedereen met enig epide miologisch inzicht voorspelt dat de omikronpiek nog moet komen, zelfs met de huidige strenge maat regelen. Ook de KNVB heeft zich voorbereid op een nieuwe corona realiteit en heeft alle clubs voor de kerstvakantie ingelicht over een nieuwe aanpak. Voorheen werden alleen niet-gevaccineerde spelers en voetballers met (milde) klachten WOENSDAG 5 JANUARI 2022 GO WIELRENNEN VOETBAL [1 1 1 j*. SKIËN VOETBAL - Christian Eriksen is blij met alle berichten na zijn reanimatie Michael Smith is na het WK houder van het record van gegooide 180'ers tijdens een WK. De Engelsman, die verloor van Peter Wright, gooide de Schot Gary Anderson uit de boeken. Smith kwam dit toernooi tot 72, Anderson tot 71. S Chelsea-spits Romelu Lukaku (28, foto) is door zijn club beboet met 500.000 euro. De spits krijgt de geld straf wegens een interview met de Italiaanse tv-zender Sky Sports Italia. In dat gesprek uitte hij kritiek op trainer Tuchel. In Innsbruck is gisteren van wege de wind de derde wed strijd in de Vierschansen- tournee afgelast. De wedstrijd wordt vandaag ingehaald in Bischofshofen. Het was pas de tweede afgelas ting in 70 jaar. o. (O ist meer sten om v' - X x iplr ó-.v .tNV v^SHKKÏÉKJMi fi°!S5i£I*k k/-* r- - -1 GJ - W - ■- n Tim Reedijk Rotterdam Binnen twee dagen gooi den coronabesmettingen al bij vier eredivisieclubs de voorbereiding op de tweede seizoenshelft overhoop: Feyenoord, Heerenveen, Heracles en PSV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22