Goede apps voor goede voornemens Stoppen met roken kanje wel duizenden FREE# LETICS GOEIE KOOP WM €5,49 Begin jij het nieuwe jaar, net zoals veel mensen, vol goede hoop en voornemens? Met een beetje goede wil snijdt het mes aan twee kanten en heb je er ook financieel voordeel van. 20 FITNESSAPPS Freeletics Gratis Seven: Home Workout Exercise €3,33 Wakeout! - movement therapy vLk Ongeveer acht op de tien mensen hebben goede voornemens voor het nieuwe jaar. De kunst is ze vol te houden. Naast een positieve impact op je welzijn hebben die goede bedoelingen ook financiële effecten. Stop je bijvoor beeld met roken, dan kun je zomaar een paar duizend euro per jaar bespa ren. Maar begin je vol goede moed met een jaarabonnement bij een sportschool en haak je na een maand al af, dan is die pakweg 300 euro ver loren geld. Hoe haal je het beste uit je goede voornemen? 1. Afvallen en meer bewegen Afvallen en meer bewegen staan bij de meeste mensen bovenaan het lijstje met goede voornemens. Zeker als er in de decembermaand goed gegeten en gedronken is. Karin Groe nendijk (46), lerares op een basis school, wil 5 kilo afvallen. ,,Op 17 februari heb ik een kleine buikwand correctie, dus voor die datum wil ik mijn doel bereiken. Over die 5 kilo maak ik me niet zo'n zorgen. Daarna op gewicht blijven, vind ik wel een uitdaging. Zeker na de zomer, als je toch weer sneller op de bank gaat zit ten met een zak snoep, chips of een reep chocola. Gelukkig ben ik niet alleen verslaafd aan cola en chocola, maar ook aan sporten. Twee keer in de week bezoek ik de sportschool en minstens twee keer per week loop ik buiten hard.'' Hardlopen of wandelen is natuur lijk een goede en goedkope manier om te bewegen. Een sportschool biedt meer variatie, maar kost al gauw 25 euro per maand. Gelukkig bieden veel werkgevers bedrijfsfit ness aan. Dat betekent dat de kosten van het abonnement van je brutosa laris afgaan en de belastingdienst op die manier eigenlijk meebetaalt. Dat scheelt gemiddeld zo'n 40 procent. Maaltijdshakes en sapkuurtjes worden veel gebruikt om snel af te vallen. Twee weken sapkuren kost al snel 480 euro, twee weken maaltijd- shakes (twee per dag) circa 240 euro. Dikwijls val je er inderdaad snel van af, maar komt het verloren gewicht er net zo hard weer aan. Michael Verstraeten (35), personal trainer en voedingsconsulent, onder streept het belang van een normaal eetpatroon. ,,De meeste mensen we ten heel goed wat wel en niet gezond is. Ik geloof niet in diëten, wel in drie keer per dag een gezonde maaltijd. Veel mensen eten de hele dag te wei nig en zijn dan verbaasd dat ze 's avonds een hele zak chips leegeten.'' Zijn advies: maak een plan, zowel voor het eten als voor het bewegen. ,,Maak dat plan zo Smart (specifiek, meetbaar, acceptabel, realistisch en tijdgebonden, red.) mogelijk en begin klein. Beweeg je helemaal niet, begin dan met wandelen. Wil je uiteinde lijk 40 kilo kwijt, begin dan met 5. Wil je minder alcohol drinken, drink dan alleen in het weekend. En scha kel hulp in als het je niet alleen lukt.'' 2. Minder alcohol drinken Dry January is dé maand om minder alcohol te drinken. Op ikpas.nl schre ven vorig jaar meer dan 46.000 men sen zich in. Ook in 2022 zijn er weer veel deelnemers. Joes Ludden (23), student in Utrecht, doet niet mee, maar heeft wel al drie keer een okto bermaand niet gedronken. ,,Het was tijd voor meer structuur en rust in mijn hoofd. Op een gegeven moment wordt het ritme van drinken-kater- drinken-kater een beetje vermoei end.'' Op alle fronten vond Ludden het een positieve ervaring. ,,Het is goed om erbij stil te staan dat je zo veel drinkt en dat dat eigenlijk niet nor maal hoeft te zijn. Ik sliep beter en €JL£ 'Het is ook niet aantrekkelijk om wakker te worden naast een stinkende asbak' WOENSDAG 5 JANUARI 2022 GO Wil je in het nieuwe jaar wat aan je conditie of buikje doen, dan kan een fitnessapp als stok achter de deur vast geen kwaad. Omdat deze apps rekening houden met de thuissituatie (je hebt geen specialistische apparaten of enorme oefenruimte nodig), gaat het smoesje 'de sport school is dicht' niet langer op. Kijk bij het installeren wel of de app een goede match is met jouw persoonlijke doelen. Zo is Wakeout specifiek voor de gebruiker die gewoon wat meer wil bewegen, terwijl Freeletics je het lichaam van een Griekse god in het voor uitzicht stelt. En let op: vaak is alleen de proefperiode 'gra tis', daarna gaat een betaald abonnement lopen. De kosten zijn bij dit trio vrij bescheiden. gratis, met optionele in- appaankopen O Speciaal voor spieren kweken en vet verbran den O Enorm scala aan oefeningen en mogelijkheden O Keuze uit trainen met en zonder gewichten, thuis of in de sport school O Verzorgde foto grafie en video voorbeelden O Voor iOS en Android O I n negen talen, maar Neder lands zit er niet bij O De kunstmatig intelligente per sonal trainer zit verstopt achter een abonnement O App probeert op het irritante af een abonnement te pushen (vanaf €1,07 per week) gratis proef- O I deaal voor O Beschikbaar week, daarna iedereen zonder voor Android en €3,33 per maand zeeën van tijd: iOS elke sessie duurt O Zeer geschikt slechts 7 minu- O Uitsluitend voor beginners ten Engelstalig O Duidelijke 3D-animaties O De gratis basis versie werd demonstreren de helaas afge- oefeningen schaft, nu is een O Beproefde oefe- abonnement ver- ningen, geen plicht gewichten of ap- paratuur vereist gratis proef- pen tot 'app van met gewone week, daarna het jaar' mensen en ge- €5,49 per maand O Niet gericht op wone lichamen spiermassa, O Nederlandstalig O Vorig jaar door maar op energie, O Korte sessies Apple uitgeroe- eigenwaarde en voor de moment- mobiliteit jes tussendoor O 1900 laagdrem- pelige oefenin- O Niet beschikbaar gen als 'bu- voor Android reaustoel O Na zeven dagen draaien' en 'lap- begint abonne- top tillen' mentsperiode O Duidelijkevideo's automatisch Deze goede voornemens merk je ook in je portemonnee DIRK KRIJGSMAN - ACTEUR EMILE JANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20