Ik ben enorm benieuwd hoe onze overheid naar zichzelf kijkt Onderwijs heeft het wel gehad met de lockdowns stipreizen.nl OZCAN AKYOL DE SENSATIE VAN 2022! ©088-7070600 6 CRUISE TURKIJE EN GRIEKENLAND CRUISE TURKIJE, GRIEKENLAND CITYTRIP Toen het bericht binnen kwam van de basisscholen die weer opengingen, gaven mijn vrouw en ik elkaar een welgemeende high five. Dat was niet omdat we zelf dag en nacht zwelgen in zelfmedelijden - al waren het wel zware lockdown- weken, met ons eigen werk dat ge woon doorging - maar we zagen vooral dat de kinderen rusteloos en verward raken, in een leven zonder ritme en regelmaat. ook in de gaten. Afgelopen week end stelde Mia (5), een voorlijke kleuter, tijdens het eten een pran gende vraag. 'Papa, krijgen alle meisjes later een baby?' 'Natuurlijk niet', antwoordde haar moeder. 'Alleen als je dat zelf wilt. En als het kan.' 'Gelukkig', zei Mia. 'Want ik heb er geen zin in. Kindjes maken te veel geluid en ze zorgen overal voor troepjes, die grote mensen moeten opruimen.' Aan haar zelfbeeld mankeert niets. tie, benieuwt mij ook enorm, niet in de laatste plaats doordat de hele onderwijssector werd overrom peld door de sanctie. Eén of twee noodgedwongen schoolsluitingen, door een opmars van het coronavi rus, veroorzaakt niet bij iedereen blijvende leerachterstanden of an dere vormen van schade, maar als dit in de toekomst nog een keer voorkomt, verstoren we de ont wikkeling van jongeren. voor hun kroost zijn, is goed te begrijpen - iedereen wil het beste voor zijn kind. Maar dat betekent nóg meer dat er een duurzaam plan moet komen dat dergelijke maatregelen op voorhand verijdelt. Daarbij lijkt 'ventilatie' het toverwoord. Maar in zeker een kwart van onze schoolgebouwen is de luchtafvoer ondermaats, blijkt uit onderzoek van kennis centrum Ruimte-OK. Om de systemen overal op peil te krijgen, is ongeveer 1.6 miljard euro nodig. echt aanstalten gemaakt om dit soort maatregelen tot een speer punt te bombarderen. In plaats daarvan werd telkens met samen geknepen billen gekeken hoe een nieuwe variant van het virus zich gedroeg bij jongere doelgroepen. Dat is niet de juiste wijze om de continuïteit van het onderwijs in dit land te waarborgen. Er komt straks een nieuw kabinet. Over een week staan ze op het bordes. Hopelijk kan deze deels nieuwe ploeg bij het afscheid zeggen dat ze nooit een school hoefde te slui ten. Want dat was toch wel een dieptepunt. Onderwijsorganisaties zijn blij met de heropening van de scholen. Tegelijkertijd roepen ze in koor om een coronavisie voor de langere termijn om toekomstige lockdowns te voorkomen. Edwin van der Aa Utrecht Nu duidelijk is dat de scholen op 10 januari weer van start kunnen, wordt de vraag urgenter ofhet ka binet werkt met een vastomlijnde coronastrategie voor het onder wijs. Vertrekkend minister Arie Slob (Basis- en voortgezet onder wijs) kon gisteren in elk geval niet uitsluiten dat in de toekomst de deuren nogmaals op slot moeten. Het onderwijs moet daar niet aan denken en roept de twee nieuwe onderwijsministers, Rob bert Dijkgraaf en Dennis Wiers- ma, op met een plan te komen. Voorzitter Freddy Weima van de PO-Raad zegt dat de huidige af spraken niet houdbaar en werk baar zijn' in het onderwijs. ,,Be- sluiten die op het laatste moment worden genomen, zijn niet goed voor leerlingen, ouders en onder wijspersoneel'', aldus Weima. Ook CNV Onderwijs roept op om 'in breed verband' na te denken over het voorkomen van toekom stige schoolsluitingen. Voorzitter Daniëlle Woestenberg: ,,Na drie ad-hocsluitingen in nog geen twee jaar tijd wordt het hoog tijd voor een meer toekomstgericht beleid. De discussie moet niet meer gaan over scholen open of dicht, maar om de vraag hoe scho len duurzaam open kunnen." Strategie Vakbond AOb vindt dat de nieuwe onderwijsministers snel aan de bak moeten voor een strategie voor het onderwijs. ,,Onderwijs- personeel moeten we met voor rang gaan boosteren, en de venti latie op scholen moet op orde worden gebracht. En bij oplo pende besmettingen moeten we standaard gaan opschalen. Het moet echt strakker georganiseerd worden", klinkt het. Ingrid Doornbos van de Alge mene Vereniging Schoolleiders blijft pleiten voor voldoende per soneel, goede ventilatie en verlen ging van het Nationaal Pro gramma Onderwijs; een zak met geld voor het wegwerken van co rona-achterstanden. Zeer scherp geprijsde 8-daagse cruise vanuit Istanbul Cruise citytrip in één! Verleng je cruise met 3 nachten verblijf in Istanbul! €281 zie stipreizen.nl/crczbb zie stipreizen.nl/crczcb reizen nl Per gloednieuw DINSDAG 4 JANUARI 2022 GO Dat hebben ze zelf overigens Hoe de overheid naar zichzelf kijkt, na de verlengde kerstvakan- Het applaus van de bevolking, vooral van jonge ouders die blij De vorige regering heeft nooit umsassa INCLUSIEF O.A.: Vliegreis per Turkish Airlines, ruimbagage alle transfers 8-daagse cruise per gloednieuw 4*+ Casta Venezia KEUZE uit 2 UNIEKE ROUTES met o.a. Izmir, Bodrum Mykonos óf Kusadasi, Rhodos Kreta Verzorging aan boord o.b.v. volpension: incl. ontbijt, lunch diner Wekelijks vertrek van 1 mei t/m 13 november 2022 INCLUSIEF O.A.: Vliegreis per Turkish Airlines, ruimbagage alle transfers 3 nachten in 5* hotel Titanic Port Bakirkoy incl. ontbijt voorafgaand aan de cruise 8-daagse cruise per gloednieuw 4*+ Costa Venezia o.b.v. volpension Ontdek aan boord de charme van de Italiaanse stad Venetië Wekelijks vertrek van 28 april t/m 10 november 2022 kortim v PP- beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Oponze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6