Het gele krantje wordt nu écht Het Gele Krantje c Frans Davelaar neemt Thoolse zaak op in zijn familiebedrijf 6 KOZIJNEN ZONWERINGEN OVERKAPPINGEN ascozeeland.nl Boekhandel Dieleman in Tholen-Stad is verkocht. Per 8 maart gaat de zaak over naar ondernemer Frans Davelaar. In zijn familieonderneming wordt het de tiende boekhandel. Boekhandel Dieleman is een begrip op Tholen en bestaat al sinds 1926. ,,Ik zit als vijfde generatie in de zaak", vertelt de 39-jarige eigenaar Joyce Verwijs. Haar ouders droegen de winkel negen jaar geleden aan haar over. Ze werkten nog jaren met haar mee, maar sinds 1 januari 2020 gingen ze met pensioen. ,,We runden de zaak eerst met z'n drieën en vanaf begin vorig jaar stond ik er als ondernemer alleen voor." In de 450 vierkante meter grote Boekhandel Dieleman verkopen Verwijs en haar medewerkers boe ken, speelgoed, cadeauartikelen en vuurwerk. Daarbij heeft de boek handel een bedrijfsmatige tak, met kantoormeubilair en kantoorarti kelen. Al die bedrijfsonderdelen vergen tijd en aandacht. En zes da gen per week werken, dat zag Joyce niet meer zitten. Moe op de bank ploffen Dit kan ik niet volhouden tot mijn 70e, bedacht Joyce. Het leek haar ook jammer de laatste jaren dat haar 15-jarige dochter 17-jarige zoon nog thuis wonen, te missen. ,,Ik werkte zo hard, ik plofte 's avonds moe op de bank." Haar man heeft een drukke baan bij de 112-meldkamer. Ze zag het ook niet gebeuren dat haar kinderen ooit in de zaak zouden komen. ,,Mijn zoon wil media en game- technology studeren en mijn dochter verloskunde." Voor hen de zaak voortzetten, was dus niet no dig. Haar ouders stonden ook achter het plan van Verwijs om te verko pen. Doe waar je gelukkig van wordt en blijf niet koste wat kost doorgaan, was hun boodschap. Ook al had haar vader bijna een halve eeuw in Boekhandel Diele- man gestaan. Einde boekhandel? Een koper voor het pand aan de Dalemsestraat in Tholen had Ver wijs vlot gevonden. Die wilde er appartementen in gaan bouwen. Het zou wel het einde zijn van Boekhandel Dieleman. ,,De men sen op Tholen vonden dat wel heel jammer, hoorde ik." Toen Verwijs bezig was het inte rieur en de inventaris van de boek handel te verkopen, kwam ze in contact met Frans Davelaar. Die had afgelopen zomer zijn 50 pro- cent belang in Office Centre ver kocht en wilde kleinschaliger gaan ondernemen. Davelaar vertelt hoe hij meer dan 100 winkels onder zijn hoede had bij Office Centre. ,,Ik ben ei genlijk meer ondernemer dan be stuurder en wilde graag weer on dernemen." Hij was toe aan veran dering, net als Verwijs. Familiebedrijf Davelaar heeft in zijn familiebe drijf al negen boekhandels en Boekhandel Dieleman leek hem een prima tiende zaak. In Dave- laars bedrijf is zijn zus 'zijn zake lijke rechterhand' en hij noemt zijn vrouw 'de stille kracht in het bedrijf. Op termijn hoopt hij dat ook zijn zoon gaat meedoen in het familiebedrijf. Verwijs voelde dat het klikte met Davelaar. ,,Hij wil de naam De eigen identiteit, het Dieleman-gevoel, blijft bestaan Dieleman laten voortbestaan en mijn personeel kan mee." Zo kan de eigen identiteit van de zaak, het Dieleman-gevoel blijven bestaan, verwacht ze. De koper van het pand die appartementen wilde bouwen, bleek ook geïnteresseerd het pand te verhuren aan Davelaar. ,,Hij gunde het ons, echt fantas tisch", zegt Davelaar. Voor Verwijs komen drukke maanden, de boekhandel draait door en de bedrijfsoverdracht komt er nog bij. ,,Per 1 maart gaan we één week dicht, dan is het een kwestie van de balans opmaken en de hele boel schoonmaken." Per 8 maart, in de Boekenweek 2022, start Davelaar officieel. De eerste tijd draait Verwijs nog mee in Boekhandel Dieleman. Ze kijkt uit naar de tijd dat ze geen ondernemer meer is. ,,Wie weet werk ik hier alsnog tot mijn 60e mee, het vak is heel mooi." In de volksmond werd het altijd al zo genoemd, maar nu gaat het ook officieel zo heten: het Noord-Bevelands advertentieblad wordt 'Het Gele Krantje'. Voluit heette het tot nu toe 'het Noord-Bevelands advertentie- en informatieblad'. Een hele mond vol voor het huis-aan-huis-blad van Noord-Beveland. Iedereen noemt het dan ook al sinds de op richting 'het gele krantje", van wege de kleur van het papier. Quaeris Media, sinds september 2021 de nieuwe uitgever van het blad, vroeg zich af welke naam bij Het Gele KranjJc_ de eilanders de voorkeur zou heb ben en zette daarvoor een en quête online. Met een verras sende en duidelijke uitslag. Zo'n 73 procent van de lezers gaf in de enquête aan een voor keur te hebben voor 'Het Gele Krantje'. ,,En ook bij de gemeente vonden ze het een goed idee", vertelt uitgever Marc Drost van Quaeris. ,,Niet dat de gemeente nou per se doorslaggevend moet zijn, maar het is wel de instantie die zijn publicaties in het krantje plaatst. Daarom zijn we daar eerst naartoe gegaan met het idee. En later heeft de poll ook uitgewezen dat de naamsverandering breed gedragen wordt." Als belangrijkste reden voor de naamsverandering noemt Dorst het feit dat het huis-aan-huis- blad in de volksmond en door alle adverteerders al sinds jaar en dag het gele krantje wordt genoemd. ,,En er is vorig jaar wat commotie geweest vanuit de gemeente en de adverteerders, waarna wij het blad hebben overgenomen. Daar naast was de naam erg lang. Dus wat is er dan leuker dan het aan de gemeente te vragen en aan de burgers die het gretig lezen?" Want het gele krantje is een be grip op Noord-Beveland. Iedereen weet wat er mee wordt bedoeld. DINSDAG 4 JANUARI 2022 BE Boekhandel Dieleman blijft Arie Westeneng Tholen - Joyce Verwijs, eigenaar WISSENKERKE elands Vanaf 12 januari luidt de nieuwe naam: Het Gele Krantje. FOTO QUAERIS MEDIA - Willem Adriaansens SE (.001 Joyce Verwijs van Boekhandel Dieleman en Frans Davelaar. Joyce verkoopt de boekhandel aan Davelaar per maart 2022. foto johan van der

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 50