H Het gele krantje wordt nu écht Het Gele Krantje Voor halalvlees hoef je voortaan het eiland niet meer af 6 KOZIJNEN ZONWERINGEN OVERKAPPINGEN ascozeeland.nl Ze zijn broers, hartsvrienden, ondernemend, eigenwijs én sinds gisteren trotse eigenaren van de gloednieuwe KMG supermarkt aan het Havenpark 3 in Zierikzee. ajal (31) en Moechtar (28) Koelijev willen met hun minimarket het aanbod op Schouwen-Duive- land verbreden. Niet langer hoe ven mensen naar Rotterdam, Ant werpen of Goes te reizen om ha- lalvlees te kopen. Daar kun je nu ook voor in Zierikzee terecht. Moechtar heeft er net een nachte lijk ritje vers voedsel verzamelen opzitten. Al hun verse vlees halen ze in Rotterdam, er liggen verse groenten uitgestald en stapels eie ren. ,,Vers gehaald bij de boer." Als openingsactie betaal je 3 euro 80 voor 30 stuks. ,,Maar ook na deze actie worden ze niet duur: 30 stuks voor 4 euro 20. En het zijn scharre leieren hè. Ik denk dat dat wel één van de populaire producten wordt", zegt Gajal. De twee broers bieden in hun zaak een mix van buitenlandse én gangbare commerciële artikelen aan. Turkse koffie en thee staan zij-aan-zij met zakken Sen- seopads. Mooi geprijsde kruiden van Nazile met blikjes fris (ook ge koeld), halalsnacks met vegetari sche producten. ,,We willen graag dat iedereen hier binnenkomt. We willen niet één bepaald stempel op onze win kel. En we staan voor alles open. Dus als mensen goede ideeën heb ben dan moeten ze het vooral met ons delen. Dan kunnen we kijken wat er kan." Veel culturen Moechtar, beter bekend als rapper DeMozah, hoopt dat de winkel een plek wordt waar heel veel culturen bij elkaar komen. ,,Dat vind ik echt belangrijk. En het mooie is dat ik dat vandaag al gelijk heb gezien. Dat geeft me superveel vreugde. Ik heb het gevoel dat er op Schou- wen-Duiveland steeds meer ver schillende culturen zijn. Het mooie is als iedereen bij elkaar komt en dat we zo wat kleur geven aan Schouwen-Duiveland." De familie Koelijev komt zelf uit Azerbeidzjan, woonde een jaar of 3 in Delfzijl en streek 17 jaar geleden neer in Zeeland. Gajal volgde een toeristische opleiding. Moechtar is nog altijd volop in de muziek ac tief. Maar samen willen ze ook on dernemen. ,,We wilden eigenlijk een restaurant beginnen. Iets wat aantrekt in Zeeland. We wilden iets doen met vis en dan vooral met calamares." Corona maakte dat de broers hun plannen bijstelden. Ze open den eerder dit jaar de Kunstenaar We hopen dat de familie ervan kan leven Barbershop, vlak bij kunstplein Monmaertre. ,,Een goede vriend van ons runt dat." Vader Akif be- dacht het plan voor de super markt. En de broers besloten er sa men voor te gaan. Vers Turks brood Hun ouders, vader Akif en moeder Sada, leggen ondertussen de kip- pendijen en het rundertartaar in de vitrine. Gajals vrouw Adel, die normaal in Middelburg werkt, zit op deze openingsdag achter de kassa. Het gehakt wordt ter plekke gedraaid en vanaf vandaag ligt er ook elke dag vers Turks brood in de schappen. Gajal is superblij met de zaak. Hij knapte de winkel samen met een vriend zelf op en maakte er een eigentijdse frisse plek van. ,,Ik heb van jongsaf aan zelf iets willen starten, maar mijn werkge ver zei: eerst moet je ervaring op bouwen en je overal in verdiepen. En als je dan goede ideeën en plan nen hebt, dan kun je een eigen be drijf starten. We hebben nog meer plannen, maar nu eerst dit." Zijn broertje blijft ondertussen ook als muziekartiest actief, maar die ruimte is er - zegt Moechtar. ,,Mijn broer zal vooral in de winkel staan, maar we vullen elkaar goed aan. Mijn broer is heel eerlijk tegen me en we vertrouwen elkaar volle dig." En allebei hebben ze het zelfde doel voor ogen: ,,We hopen dat de familie ervan kan leven en dat we mensen de kwaliteit geven die we beloven." In de volksmond werd het altijd al zo genoemd, maar nu gaat het ook officieel zo heten: het Noord-Bevelands advertentieblad wordt 'Het Gele Krantje'. Voluit heette het tot nu toe 'het Noord-Bevelands advertentie- en informatieblad'. Een hele mond vol voor het huis-aan-huis-blad van Noord-Beveland. Iedereen noemt het dan ook al sinds de op richting 'het gele krantje", van wege de kleur van het papier. Quaeris Media, sinds september 2021 de nieuwe uitgever van het blad, vroeg zich af welke naam bij Het Gele KranjJc_ de eilanders de voorkeur zou heb ben en zette daarvoor een en quête online. Met een verras sende en duidelijke uitslag. Zo'n 73 procent van de lezers gaf in de enquête aan een voor keur te hebben voor 'Het Gele Krantje'. ,,En ook bij de gemeente vonden ze het een goed idee", vertelt uitgever Marc Drost van Quaeris. ,,Niet dat de gemeente nou per se doorslaggevend moet zijn, maar het is wel de instantie die zijn publicaties in het krantje plaatst. Daarom zijn we daar eerst naartoe gegaan met het idee. En later heeft de poll ook uitgewezen dat de naamsverandering breed gedragen wordt." Als belangrijkste reden voor de naamsverandering noemt Dorst het feit dat het huis-aan-huis- blad in de volksmond en door alle adverteerders al sinds jaar en dag het gele krantje wordt genoemd. ,,En er is vorig jaar wat commotie geweest vanuit de gemeente en de adverteerders, waarna wij het blad hebben overgenomen. Daar naast was de naam erg lang. Dus wat is er dan leuker dan het aan de gemeente te vragen en aan de burgers die het gretig lezen?" Want het gele krantje is een be grip op Noord-Beveland. Iedereen weet wat er mee wordt bedoeld. DINSDAG 4 JANUARI 2022 SD Broers beginnen supermarkt Esme Soesman Zierikzee Gajal (links) en Moechtar Koelijev. Op achtergrond achter de kassa zit Adel Koelijev (de vrouw van Gajal). De naam KMG is gevormd door hun initialen Koelijev, Moechtar en Gajal. foto sandra schimmelpennink - Moechtar Koelijev, mede eigenaar KMG supermarkt WISSENKERKE elands Vanaf 12 januari luidt de nieuwe naam: Het Gele Krantje. FOTO QUAERIS MEDIA - Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 49