Welke vrouw viel het meest op in media en nieuws? 2 Na een aantal rustig verlopen jaarwisselingen ging het dit jaar weer helemaal fout in Arnemuiden. Overtreding van het samenscholingsverbod. Verstoring van de openbare orde. Afsteken van zwaar vuurwerk en zelfgemaakte projectielen. Brandstichting. Vernielingen. En toen de ME ingreep, werd die met zwaar vuurwerk bekogeld. Ieder jaar organiseren Sprekersbureau ZijSpreekt en Media platform Vaker in de Media (VIDM) de Vrouw in de Media Awards. Slechts één vijfde van de deskundi gen in het nieuws is vrouw. Met het organi seren en uitreiken van de awards willen de twee organisaties vrou welijke experts stimu leren om zichtbaarder te zijn in de media. Uit onderzoek blijkt dat vrouwen minder vaak geciteerd worden ofge- presenteerd als experts dan mannen. Behalve een landelijke, is er ook een provinciale award. Joba van den Berg, Tweede Kamerlid voor het CDA, Goes, komt in het nieuws vanwege haar kritische houding ten opzichte van het co- ronabeleid. Diana Korteweg Ma- ris, projectleider Kust toerisme, Middelburg, heeft een sterke visie en kennis over de recrea tie- en toeristische sec tor en spant zich in om Zeeland te promoten als vakantiegebied. Sawinah Roctus, erva ringsdeskundige, thea termaker, zangeres, Drag Queen, Pageant, Zuidwege, zet zich voor de rechten van de lhb- ti-gemeenschap in, be trokkenheid van jonge ren bij de politiek, het milieu en het doorbre ken van de klassieke rolmodellen (o.a. bij Missverkiezingen), het organiseren van evene menten voor jongeren (o.a. Stukafest Eindho ven). directeur vastgoedma nagement project ontwikkeling van AVV Vastgoed, draagt met haar onderneming on der andere bij aan het behoud van culturele erfgoederen (zoals de Timmerfabriek en Het Arsenaal in Vlissingen en de Sint Jorisdoelen in Middelburg) en ver nieuwing in Zeeuwse steden. Rianne Vons, directeur Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen, Hulst, pleit voor een gratis toegangsrecht voor kinderopvang en zet zich in voor duur zame initiatieven en thema's die de kwaliteit van zorg en het welzijn verbeteren van patiën ten, cliënten, bewoners, medewerkers van ZorgSaam en zet ook de inwoners van Zeeuws-Vlaanderen op de kaart via de Stich ting Vrienden van ZorgSaam. De Zeeuwse jury die de nominaties heeft ge kozen, bestaat uit San dra de Blaeij (juryvoor zitter) oprichter Klei nePorties en zelf twee keer winnaar van de award, Jolanda Santber gen, samensteller ach tergrondprogramma's Omroep Zeeland en Ondine van der Vleu ten, algemeen verslag gever bij de Provinciale Zeeuwse Courant. Vanaf 3 tot 28 januari kan er gestemd worden op vrouwindemedia.nl. De week daarna wordt de winnares bekendge maakt. PZC.NL Schoten alarmpistool ANALYSE NIEUWJAARSRELLEN ARNEMUIDEN Minder opnames Overvaller Lidl opgepakt Een noodverordening om meteen hard te kunnen optreden lag uit voorzorg al klaar op het stadskan toor van Middelburg. Want on danks die rustigere jaren hielden ze er daar al rekening mee dat het uit de hand zou kunnen lopen. Dat kan uitgelegd worden als wantrouwen, maar het bleek wel nodig. ,,Het is een mentaliteit van 'dit is mijn oud en nieuw en ik doe waar ik zin in heb'", constateerde burge meester Harald Bergmann op nieuwjaarsdag. ,,Het leek goed te gaan met Arnemuiden, maar deze groep heeft het versjteerd. Het beeld van het stadje wordt weer naar beneden gehaald." Nu doet zich een volgend pro bleem voor. Want los van de elf mensen die zijn aangehouden zal verder gezocht worden naar 'na men en rugnummers', kondigde Bergmann aan. Maar of die gevon den worden, is zeer de vraag, beseft hij. ,,Men weet in Arnemuiden pre cies wie de daders zijn, maar ze zul len het nooit zeggen." Dat draagt bij aan het beeld van de gesloten gemeenschap die bui tenstaanders niet makkelijk toelaat en zich al helemaal niet graag laat voorschrijven wat wel en niet mag. In het stadje waarin iedereen ieder een kent, familiebanden zo bepa lend zijn en tradities een belang rijke rol spelen, worden problemen liever intern aangepakt en opgelost. Al lijkt het er zeker voor de buiten wacht vaker op dat ze worden gene geerd, ontkend, weggemoffeld of goedgepraat. Beeld verdient nuance Hoe Arnemuiden zelf reageert op de uit hand gelopen jaarwisseling zal moeten blijken. Tegelijkertijd verdient het beeld dat buitenstaan- Het is een mentaliteit van 'dit is mijn oud en nieuw en ik doe waar ik zin in heb' ders van Arnemuiden hebben, wel nuance. Wie alleen kijkt naar het verwerpelijke gedrag bij de jaarwis seling, sluit de ogen voor de posi tieve keerzijde van diezelfde geslo tenheid en eigenwijsheid die Arne- muiden kenmerken. Gemeenschapszin uit zich nu in negatieve zin, maar vaak ook in po sitieve zin. Om sportiefte beginnen met voetbalvereniging Arnemui- den en korfbalvereniging TOP Ar- nemuiden. Gevraagd naar de reden van sportiefsucces klonk in het ver leden vaak: 'gemeenschapszin'. Trots op Arnemuiden vormt een extra bron van inspiratie en kracht. Ook maatschappelijk is gemeen schapszin vaak de sleutel tot succes geweest. Toen de gemeente het dorpshuis wilde sluiten, kwam Ar- nemuiden in opstand. Het liet zich De Arne niet afnemen, bundelde de krachten en zocht er zelf een be heerder voor. Het eindresultaat is een bloeiend dorpshuis. Julianabad Op dezelfde manier is het zwem bad gered. De gemeente sloot het Julianabad, inwoners sloegen de handen ineen en dankzij vele vrij willigers en financiële bijdragen van inwoners kan er toch weer ge zwommen worden. Het Museum Arnemuiden en de werkende historische scheepswerf Meerman kunnen eveneens be staan dankzij dezelfde ingrediën ten: een dorp waarin iedereen ie dereen kent, familiebanden bepa lend zijn en tradities een belang rijke rol spelen. Die inzet voor het eigen dorp is zeker niet uniek voor Arnemuiden. Toch is het goed daar oog voor te DINSDAG 4 JANUARI 2022 PC VLISSINGEN Joba van den Berg, Diana Korteweg Maris, Sawinah Roc- tus, Monique van Vel- zen en Rianne Vons zijn genomineerd voor de Zeeuwse Vrouw in de Media Award. De Zeeuwse genomi neerden zijn: Monique van Velzen, - Ernst Jan Rozendaal H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Relschoppende jongeren Arnemui- den moeten gewoon de cel in (4641 reacties) VOSSEMEER De politie heeft zondagavond in Oud-Vossemeer een alarmpistool in beslag geno men. Een 52-ja- rige man zou met het nepwa- pen geschoten hebben. Meer dere buurtbewo ners maakten melding van overlast. Een alarmpistool lijkt op een echt vuurwapen. Het vuurt alleen geen projectie len af, maar geeft alleen luide knallen. De man zou bij de Molen straat en Schoolstraat hebben gescho ten. VLISSINGEN In de Zeeuwse ziekenhuizen lig gen 41 co ronapatiënten. In Goes liggen 7 patiënten op de ic, 3 minder dan vorige week. Op de verpleegafde- ling zijn 20 pati- enten opgeno men, 7 minder dan eerst. De af gelopen week zijn bij Adrz 13 patiënten met Covid overleden. Bij ZorgSaam in Terneuzen lig gen 5 patiënten op de ic en 9 mensen op de verpleegafde- ling, 2 minder. Bij ZorgSaam over leden 3 mensen. Eens Oneens Nieuwe stelling: Winkels en horeca moeten ook weer open De politie heeft zondagavond in Middelburg een 26-jarige man aangehouden voor de overval op de Lidl in de Goese Polder in Goes. De overval vond vrijdag rond 18.00 uur plaats. Het buit gemaakte be drag is onbe kend. De overval in Goes-Noord vond plaats rond sluitingstijd. Gesloten stadje ▲Dit bushokje overleefde de nieuwjaarsnacht niet. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA 1 januari, Arnemuiden. Het opruimen van de troep. Maurits Sep Wendy de Jong Arnemuiden - Harald Bergmann, burgemeester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34