Angela Ik wist niet dat ik dit format miste op tv, en toch is het zo 28 Na de traditionele oudejaarsconferences, klassieke concerten en het skispringen is het reguliere televisieseizoen weer begonnen. Tien programma's om naar uit te kijken. KIJKT TV En toen begon het nieuwe jaar ineens met een verrassing. Een leuke verrassing, dat ook nog eens. Die kwam in de vorm van een nieuw programma, waaraan van tevoren opvallend weinig ruchtbaarheid was gegeven. Dat schijnt overigens een nieuwe trend te zijn. De ene tv-show tease je als omroep helemaal kapot - zelfs na de eerste aflevering van Wie is de Mol? telde ik op NPO 1 nog zeker vijfspotjes waarin Rik van de Weste- laken mysterieus in de camera kijkt - en de andere geefje nauwelijks aandacht. Ik noem bijvoorbeeld de allerlaatste aflevering van De TV Show ooit. Toch best een momentje na veertig jaar, zou je zeggen, het aan kondigen meer dan waard. Maar nee hoor, Ivo Niehe moest maar hopen dat hoofdgast André van Duin pu bliekstrekker genoeg was om het land kond te doen dat zijn tv-monument ophoudt te bestaan. Ook bij RTL leek er iets niet helemaal goed ge gaan. Voor mijn gevoel is de tv-kijker wekenlang doodgegooid met promo's voor The Masked Singer en Beat the Champions, maar Better than EverIk had er weinig tot niks over gehoord. En toch bleek dit programma een van de hoogtepunten van het week end. Het idee achter Better than Ever is zo simpel, dat ik mezelfvoor mijn hoofd sloeg dat ik het niet heb be dacht. Wat is er gebeurd met al die deelnemers van ta lentenjachten van de afgelopen twintig jaar, die door juryleden met zonnebrillen op het hoofd en lyrische coaches gouden bergen werden beloofd, en van wie je daarna nooit meer iets hoorde? Welnu, die zet je sa men op een bank, je laat hen hun dramatische verhaal vertellen en daarna een liedje zingen, en dan kan het grote janken beginnen. Inderdaad, The Voice, Idols en Starmaker meets Beste Zangers - ik wist niet dat ik het miste op tv, en toch is het zo. Dat is zo omdat het eindelijk de andere, lelijke, kant van de hausse aan talentenjachten laat zien. Deelne mers die onzeker worden van de enorme aandacht (Zosja). Zwangere meisjes die ruw aan de kant worden gezet door platenmaatschappijen (Tjindjara). Veelbe lovende zangeressen die na een succesvolle periode in Azië en Amerika nu in een kledingwinkel werken (Rochelle). Laat het vooral aan uw puberzoon of -dochter zien als die nog gelooft dat een auditie in The Voice het begin is van een glanzende carrière. Of kijk het zelf terug als u het gemist heeft. Het is een heerlijke trip down memory lane, met als hoogtepunt oude beelden van Beau van Erven Dorens in Popstars: The Rivals, met een belachelijk kapsel. De interviews met de talenten van weleer hadden wat mij betreft wel iets diepgravender gemogen. Er za ten nog zoveel losse eindjes aan hun verhalen. Maar goed, er moest natuurlijk ook tijd overblijven om pre sentator Martijn Krabbé te laten vertellen dat Better than Ever niet zomaar een programma was, maar dat ook hieraan een wedstrijdelement verbonden was. Het blijft immers tv, ook in 2022! Quote van de dag Klacht bij Netflix Klamer valt in voor Tan TELEVISIE NIEUWE SEIZOEN VAN START Evers in 'De Bonanza' Wordt Gordon de nieuwe Dieter Coppens? Linda de Mol als gedragsdeskundige in een 'Scandinavische' krimi Down the Road, 11 januari om 20.30 uur te zien bij SBS6. politie. Andere spelers zijn Egbert-Jan Weeber, Peter Blok, Ricky Koole, Chris Zegers en Kasper van Kooten. Diepe Gronden, nog drie zondagen, 20.30 uur, SBS6. Wat is er gebeurd met die talenten? Better than Ever, nog tot 5 februari elke zondag om 21.45 uur op RTL 4. Ziek zijn, maar normaal willen doen Over Mijn Lijk, 5 januari 21.35 uur, bij BNNVara op NPO 1. Dat rotjaar weg en nu alleen nog maar positiviteit -KIKI DINSDAG 4 JANUARI 2022 PC TELEVISIE Een Oekraïense minister heeft een klacht inge diend bij Netflix over de serie Emily in Paris. In het tweede sei zoen pleegt een Oekraïens per sonage erin een winkeldiefstal, wat volgens de minister stereo typerend is. RADIO Presentator Renze Klamer vervangt deze maand Hum- berto Tan op NPO Radio 1 op vrijdagmiddag. Tan is deze maand op va kantie. AvroTros benaderde Kla- mer met succes om vier afleve ringen te maken. RADIO Edwin Evers keert deze week terug op de ra dio. Hij neemt de komende dagen het Radio Vero- nica-programma De Bonanza over van Rob Sten- ders. 10 programma s Hanneke van Houwelingen Dennis Jansen O Linda de Mol en Egbert-Jan Weeber. foto talpa In België is Down the Road al jaren een succes, niet in de laatste plaats door de charismatische presentator Die ter Coppens. In Nederland gaat Gordon op pad met zeven jonge mensen met het syndroom van Down; om grenzen te verleggen en avonturen mee te maken. Linda de Mol speelde ja renlang in de politieserie Spangen en wilde weer eens zo'n reeks maken, maar dan een die lijkt op een Scandinavische krimi waarvan ze zelf liefhebber is. In Diepe Gronden vertolkt ze zelf de hoofdrol als Anna van Kessel, een ge dragsdeskundige bij de De serie is zondag al be gonnen, heeft vier afleve ringen en is ook op Vi deoland te zien. Gordon en de deelnemers in Down the Road. foto william rutten O De muzikale talenten die meededen aan programma's als Starmaker, The voice of Holland en X-Factor werden gouden ber gen beloofd. Maar van veel van die kandidaten hoorden we daarna weinig meer. Martijn Krabbé en Waylon praten met deze zangers en zangeressen over hun kortston dige roem en het pad daarna. Ook treden de voormalig talenten weer op. Aan het eind van de serie krijgt één kandidaat 25.000 euro mu- ziekgeld om toch zijn of haar muzi kale droom nog waar te maken. Kiki wordt gevolgd door Tim Hofman. foto bnnvara Krabbé en Waylon foto rtl Niet voor niets ver overde Over Mijn Lijk in 2019 de Gouden Televi- zier-Ring. ,,Ook als men sen doodgaan, willen ze het nog over normale din gen hebben'', herhaalde producent Marc Dik het motto van het meisje dat ooit een inspiratiebron vormde voor dit pro gramma. In het negende seizoen volgt Tim Hofman zes mensen die ongeneeslijk ziek zijn en alles uit de laatste fase van hun leven proberen te halen Patrick, Jip, Kiki, Roy, Francis en Irene. O - Loretta Schrijver, na maanden van ziekte terug bij Koffietijd, is niet van plan haar goede humeur te laten verpesten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 28