Het is spitsuur bij PSV op de transfermarkt én transferperikelen Wormuth verlaat Heracles Alfred Schreuder vindt in Club Brugge nieuwe club 23 m Daar ontbreken de spelers die nu positief zijn getest, net als Arnesen zelf. ,,We halen nu de spelers eruit die positief zijn getest, we hopen dat ze weinig last hebben van het virus en dat ze straks weer kunnen aansluiten als ze niemand meer kunnen besmetten'', zegt Arnesen. Afwachten Trainer Arne Slot, die naast de coro- nagevallen ook moet afwachten of de nog apart van de groep trainende Gernot Trauner op tijd is hersteld voor de hervatting tegen Vitesse op 15 januari, wil graag zijn ploeg nog eens aan het werk zien tegen een echt sterke tegenstander. De trainer en technisch directeur Frank Arnesen laten Mark Diemers gaan. Hannover 96 zal snel over de middenvelder beschikken. Slot was de afgelopen maanden erg tevreden over Diemers, die desondanks niet serieus in beeld was voor veel speel tijd. ,,Als we de basisploeg tegen de re serves lieten trainen, was hij altijd de speler die de andere jongens meenam in fanatisme'', zegt Slot. ,,Dat zien de supporters natuurlijk niet. Mark Diemers heeft echt zijn waarde. En ik vind oprecht dat hij vorig seizoen het veel minder slecht gedaan heeft dan de perceptie van veel mensen is.'' SV Sandhausen laat de Duitser Christiaan Conteh terugkeren naar Feyenoord, maar in het rood en wit zal hij niet spelen. ,,We verhuren hem weer aan een andere club'', zegt Arnesen. ,,Dat kan, hij heeft voor ons dit seizoen niet gespeeld.'' Ook de Belg Francesco Antonucci zal Feyenoord op huurbasis verla ten. De middenvelder krijgt groen licht van Slot en Arnesen en de kans dat hij terugkeert naar Volendam is groot. Verder hoeft niemand nog ergens op te rekenen. ,,Zeker in deze tijd met coronabesmettingen niet'', zegt Arnesen. Mark was altijd de speler die de andere jongens meenam in fanatisme Feyenoord had voor de winter stop een smalle selectie, maar Slot werd zelden geconfronteerd met veel fysieke tegenslagen. De tweede helft van het seizoen heeft een minder moordend schema, al kan dat veranderen als Feyenoord in maart in de Conference League blijft winnen. Maar in de tweede helft van het seizoen zullen de spe lers wel meer druk op de schouders voelen, iets dat ook kan leiden tot het meer vragen van fysieke en mentale vermogens. Feyenoord test de spelers deze week dagelijks op corona, waar dat eerder alleen bij spelers die klach ten hadden werd gedaan. De selec tiespelers hebben de boosterprik gekregen, er wordt deze week niet meer gezamenlijk gegeten, dou chen en omkleden gebeurt thuis, de 1,5 meter afstand is buiten het trainingsveld weer heilig verklaard en wie wil rusten tussen twee trai ningen door, moet naar huis of een hotelkamer boeken. Feyenoord hoopt zo klaar te zijn voor Vitesse thuis op zaterdag avond 15 januari. In de Kuip willen ze deze maand meteen laten zien dat het de strijd met Ajax en PSV nog lang niet heeft opgegeven. Ster ker nog, Ajax start uit tegen FC Utrecht en PSV. Als Feyenoord thuis wint van Vitesse en NEC thuis, kan de grote rivaal al in janu ari zijn achterhaald. Al kreeg de ploeg van Slot tweemaal eerder dit seizoen de kans en in beide geval len liet het die mogelijkheid liggen. VOETBAL In aanloop naar het winterse trai ningskamp is het bij PSV plots spitsuur bij de transferafdeling. De Eindhovense ploeg jaagt vol op Joey Veerman van Heerenveen en wil hem bij voorkeur vandaag al meenemen naar het trainings kamp van de club in het Spaanse Marbella. Veerman moet naar ver wachting rond de zes miljoen euro kosten, maar het lijkt er niet op dat PSV dat gaat betalen. Tech nisch directeur John de Jong van PSV heeft gisteren een bod neer gelegd bij de Friezen, dat naar ver wachting rond de 5 a 5,5 miljoen euro behelst. Daarnaast wil Heer enveen een doorverkooppercen tage bedingen en daar onderhan delen partijen nog over. Met Veerman heeft PSV een extra optie op het middenveld als een transfer rondkomt. Afgelopen week leek het er nog op dat hij naar Feyenoord zou verkassen, dat een bod van ongeveer 4 miljoen euro deed. PSV kan een hoger be drag bieden én betere betalings- condidties afgeven. De club heeft voldoende geld om Veerman di rect te betalen, terwijl Feyenoord waarschijnlijk met investeerders moet werken. De Eindhovenaren spraken ook met Vitesse-middenvelder Rie- chedly Bazoer, die nog een keer in de nationale top wil spelen. Een overstap aar Eindhoven ligt ge voelig, omdat Bazoer in 2012 de keuze maakte om PSV transfervrij te verruilen voor Ajax. VOETBAL De 61-jarige Duitser zegt toe te zijn aan een nieuwe uitda ging. Wormuth was sinds de zomer van 2018 in dienst van de Almelose eredivisieclub, waarmee hij momenteel der tiende staat. Wormuth was voordat hij naar Nederland kwam meer dan tien jaar werkzaam bij de de Duitse voetbalbond. Wormuth gaat dus na vier jaar op zoek naar een nieuw avontuur. „Heracles is een fantastische club. Maar nu ben ik opnieuw op het punt en de leeftijd gekomen dat ik mezelf weer afvraag of ik nog een stap kan maken'', verklaarde de trainer zijn keuze om te ver trekken na vier jaar. ,,Het was een moeilijke keuze, omdat ik goede dingen ga verlaten. Maar ik kan nu nog een keer een andere uitdaging aan gaan." VOETBAL De Belgische topclub kwam bij de Nederlander uit in de zoektocht naar een opvolger voor de naar AS Monaco vertrok ken Philippe Clement. Schreuder was immers beschikbaar sinds hij in oktober het veld moest ruimen als assistent-trainer bij FC Barce lona in het spoor van de ontslagen hoofdcoach Ronald Koeman. Schreuder neemt met Carlo L'Ami en Danijel Zenkovic twee assistenten mee. Club Brugge wordt de derde club voor Schreu- der als hoofdverant woordelijke. Eerder was de voormalig speler van Feyenoord, RKC Waalwijk, NAC Breda, FC Twente en Vitesse ook coach van Hoffenheim en FC Twente. Als assistent was hij werkzaam bij Vitesse, FC Twente, Hoffenheim, Ajax en Barcelona. GO DINSDAG 4 JANUARI 2022 met hobbels - Arne Slot Terwijl PSV op het punt staat naar Marbella te vertrekken, heeft technisch directeur John de Jong zijn handen vol. Niet alleen is er een wedstrijdje touwtrekken met Feyenoord om de gunsten van Joey Veer man, ook hebben de Eindhove- naren interesse in Riechedly Bazoer van Vitesse. Rik Elfrink Eindhoven Riechedley Bazoer. foto pro SHOTS Trainer Frank Wormuth stopt aan het einde van dit seizoen bij Heracles. Alfred Schreuder (49, foto) is de nieuwe coach van Club Brugge. De voormalig assistent van Ronald Koeman bij FC Barcelona, tekent een contract voor onbe paalde tijd bij de club van Noa Lang, Ruud Vormer en Bas Dost. Slot spreekt zijn ploeg toe afgelo pen zomer. Ook deze week wordt er getraind in Rotterdam, het trainings kamp in Spanje tijdens de winter stop is gecanceld. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23