Al ruim 125.00 euro opgehaald voor Gyan c Feyenoord vecht tegen coronabesmettingen 22 Kort Feyenoord vliegt pas vrijdag naar Spanje om te oefenen tegen Club Brugge. Corona gooit de voorbereiding enigszins overhoop, maar wanhopen doet trainer Arne Slot niet. Er waren al spelers en stafleden be smet geraakt in hun spaarzame vrije tijd, voor Arne Slot zijn selec tie weer bij elkaar riep op trainings complex 1908. Maar gisteren bleek het einde nog niet in zicht. Nog meer spelers werden in Rotter dam-Zuid positief getest. Zelfs technisch directeur Frank Arnesen moest vanuit huis werken, want ook de Deen legde gisteren een po sitieve test af. Vanuit Eindhoven werkte hij echter verder aan de transfer van Joey Veerman naar Feyenoord. ,,We zijn er echt druk mee bezig'', zegt Arnesen. ,,Meer clubs blijkt. We hopen er deze week toch wel uitsluitsel over te krijgen.'' Over hoe het armlastige Feyen- oord een prijzige speler zou kunnen bekostigen, dat is volgens Arnesen een vraag voor de financiële experts in de Kuip. De 52-voudig Deens in ternational is dat volgens eigen zeg gen niet, maar Feyenoord kan een transfersom bekostigen. Het trainingskamp in het Spaanse Jerez was uit voorzorg al geschrapt. De oefenpartij tegen Club Brugge zaterdag in Marbella gaat wel door. Quote van de dag Nuis rijdt 1000 meter op EK Kjeld Nuis (foto) komt komend weekend op de EK afstanden in Thialf op de 1000 meter in actie. Hij is de vervanger van Hein Otterspeer. Nuis greep eind vorig jaar op het olympisch kwalificatietoernooi naast een ticket voor de 1000 meter op de Olym pische Spelen. De EK afstanden beginnen vrijdag en duren tot en met zondag. Laporta: 'Alles is mogelijk' Barcelona-voorzitter Joan Laporta heeft grootse plannen op de transfermarkt. Het aantrekken van Ferran Torres voor 55 mij loen van Manchester City is volgens Laporta een teken dat Barcelona weer kan meedoen in de strijd om de beste spelers. „Alles is mogelijk als we goed presteren", zei Laporta gisteren bij de presentatie van Torres. Froome in de lappenmand Chris Froome (36, foto) heeft de start van zijn seizoen voorlopig uitgesteld. De Brit van Israël Start-Up Nation heeft kniepro blemen. „Ik weet echt niet wanneer ik mijn eerste wedstrijd rijd", zei de viervou dig Tourwinnaar. Froome stelde vorig sei zoen in zijn debuutjaar bij de Israëlische equipe hevig teleur. Het lukte de Brit niet zijn niveau te halen van voor zijn zware val in het Critérium du Dauphiné van 2019. Haleb wil terug naar de top Simona Halep (30), de voormalige num mer 1 van de wereld, wil na veel blesure- leed terugkeren in de wereldtop. „Ik dacht dat mijn loopbaan op z'n einde liep, maar ik heb weer het gevoel dat ik nog jaren kan spelen", zei de Roemeense kort voor de start van het WTA-toernooi in Melbourne. Ze is daar als tweede geplaatst achter de Ja panse Naomi Osaka. Door een kuitblessure miste Halep afgelopen jaar Roland Garros, Wimbledon en de Spelen. Nieuwe prijs voor 'Lewa' Kadioglu kiest voor Turkije 'Helaas zie ik geen echte interesse uit Duitsland. Dat is jammer en ongelooflijk' Feyenoord en supportersvereni ging FSV De Feijenoorder heb ben al meer dan 125.000 euro opgehaald met hun donatiecam pagne voor de familie van de overleden Christian Gyan. De ac tie gaat voorlopig door, aldus in terim-voorzitter Kees Lau van de supportersvereniging. „Ongekend wat een support en liefde!" De actie begon op oudejaarsdag, enkele dagen nadat oud-Feyen- oorder Gyan op 43-jarige leeftijd was overleden. De geboren Gha- nees was al een tijdje ongenees lijk ziek. Om zijn familie te steu nen, zetten Feyenoord en FSV De Feijenoorder een inzamelingsac tie op. Het geld is ook bedoeld om de uitvaart te betalen. De verdediger stond tussen 1997 tot 2007 onder contract bij Fey- enoord en speelde op huurbasis ook voor Excelsior. Gyan won in 2002 met Feyenoord de UEFA Cup en groeide in Rotterdam uit tot een publiekslieveling. Van Gyan is bekend dat hij vrijwel al zijn geld weggaf aan mensen die het volgens hem beter konden gebruiken. Hij werkte na zijn voetbalcarrière een tijdje in de Rotterdamse ha ven. In 2017 hield Feyenoord ook al een inzamelingsactie voor Gyan. DINSDAG 4 JANUARI 2022 GO Een herstart Mikos Gouka Rotterdam SCHAATSEN VOETBAL WIELRENNEN TENNIS VOETBAL Bayern Mün- chen-aanvaller Robert Lewan- dowski (33, foto) is door zijn colle ga's uit de Bun- desliga gekozen tot voetballer van het jaar. De Pool kreeg 43 procent van de stemmen. Hij werd verkozen boven Liver- pool-aanvaller Mo Salah en Lio nel Messi, de Ar gentijn die eer der voor de ze vende keer de Gouden Bal ver overde. Die prijs had volgens vele fans naar 'Lewa' moeten gaan. VOETBAL Ferdi Kadioglu (22, foto) gaat voor Turkije voetballen. De geboren Arn hemmer deed afgelopen jaar nog met Jong Oranje mee aan het EK. De mid denvelder van Fenerbahpe heeft volgens de Turkse club na overleg met zijn familie besloten om voortaan voor Turkije uit te komen. „We wensen onze speler veel suc ces met de nati onale ploeg", al dus Fenerbahpe. - Stefano Domenicali, directeur Formule 1, wil een Duitse GP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22