c 'Virus raast niet meer rond' JOL Walcheren Leerlingen van basisscholen en middelbare scholen mogen maandag terug naar hun klas. Maar of de huidige lockdown wordt versoepeld, laat het kabinet afhangen van hoe succesvol de boostercampagne gaat verlopen. Minister Hugo de Jonge (Volksge zondheid) sprak gisteren van 'goed nieuws', maar ook van 'risico's' en een nog altijd 'zorgelijke situatie'. Louter omdat het virus niet meer lijkt rond te razen onder kinderen mogen zij weer naar school. Ook mogen jongeren tot 18 jaar vanaf volgende week dinsdag weer bui tensporten tot 20.00 uur. We gaan met de boostercampagne sneller dan gehoopt Maar verder blijft de hand op de rem: mbo-instellingen, hogescho len en universiteiten blijven nog wel dicht tot en met 14 januari. Het kabinet kijkt naar diezelfde datum als moment om te beslissen over voortzetting ofversoepeling van de huidige lockdown. Als een soort waarschuwing liet De Jonge gisteren doorklinken dat veel afhangt van het succes van de boostercampagne. Het goede nieuws is volgens hem dat het tempo inmiddels is opgeschroefd tot 1,5 miljoen prikken per week. ,,We gaan sneller dan we hadden gehoopt." Vanaf gisteren kunnen 18- en 19-jarigen een afspraak ma ken, drie dagen eerder dan de da tum die was genoemd. Omhoog De Jonge denkt dat zondag 60 pro cent van alle mensen die al twee prikken hebben gehad hun booster hebben gehaald. Maar om weer stand te kunnen bieden aan de omikronvariant moet dat percen tage omhoog naar 90 procent. Het slechte nieuws, erkende De Jonge, is dat zo'n percentage in nog geen enkele leeftijdscategorie in zicht is. Het kabinet lijkt daarom de druk op te voeren. De Jonge hield voor dat hij verwacht dat mensen per 1 februari een booster nodig hebben om te kunnen reizen naar het bui tenland. En dat het besluit over de lockdown ook afhangt van het aan tal geprikte mensen. ,,Het helpt dat we dan minder onzekerheden heb ben af te wegen, als meer mensen zijn beschermd." Intussen wint de omikronvariant terrein. Onderzoeken waaruit zou blijken dat die mutant minder ziek makend is en dus tot lagere belas ting van ziekenhuizen leidt, noemde De Jonge 'nog pril'. ,,Vol- gende week hebben we weer meer data, meer cijfers." c P6 Hoe begroeten we elkaar in 2022? Met een boks of toch gewoon een handdruk Patrick Roest is nooit boos, maar nu wel Schaatser voelt zich gepasseerd door de bond Nieuwsmedia Vandaag vieren we in deze krant dat een kwart eeuw de laatste tocht c P2 Broodje kroket gaf Stef Abrahamsenieuwe energie c P8 Stel dat er vandaag opnieuw een Elfstedentocht zou zijn... Opval lend veel meeu wen langs de kust c P1 regio School open, rest hangt af van de booster Tobias den Hartog Den Haag - Hugo de Jonge, minister van Volksgezondheid C P20 C P24 dinsdag 4 januari 2022 Weeroverzicht lange termijn: 8°c C P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I SESStoi FOTO JOHN DE PATER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1