Een mooiere start kan Je als muts niet wensen De Unox muts. Vandaag precies 25 jaar hoofdsponsor van winteriiefhebbers. Advertentie 4 Januari, 1997: echt zo'n dag om nooit te vergeten. Daarom 'frissen' wij het geheugen met alle liefde even op, mocht dit nodig zijn. Dit is Dokkum. Een door de gure oosten wind gegeseld Dokkum. Gevoelstempera tuur -18 graden, maar man, man, wat voelde het warm vanbinnen. Alleen al door de liters dampende erwtensoep die rondgingen. Overal waren mensen bezig om van deze dag een historische dag te maken. Ruim 16.000 onverschrokken schaatsers stonden te trappelen aan de start, nog niet wetende dat maar 11.000 van hen de finish zouden gaan halen. Ze werden omringd door een oranje legioen aan schaatsfans dat al zingend zorgde voor dat o zo nodige steuntje in de rug. Vrijwilligers waren voor dag en dauw in de weer met kleden en tapijten. Om alle kluunplekken gereed te maken voor dat wat komen ging. Of beter gezegd, voor dat wat komen moest. Want doorgaan zou het. Die legendarische 15e Elfstedentocht. Vandaag Is het precies 25 jaar geleden. Het was de dag van de laatste Elfsteden tocht. En tegelijk was het de allereerste dag waarop onze oranje Unox-muts de schaats- koorts naar de bol hielp stijgen. Je zou dus kunnen zeggen dat we vandaag precies 25 jaar hoofdsponsor zijn. Hoofdsponsor van alle mensen die in hart en nieren elk briesje van de winter vieren. Met onze feloranje muts (en vooruit, een beetje hulp van dampende kommen erwten soep met rookworst) staan we al 25 jaar klaar om winteriiefhebbers op te warmen. En wat de toekomst ook brengt, het kan vriezen of het kan dooien, wij blijven jullie opwarmen. Want waar jullie het al 25 jaar warm krijgen van de Unox-muts, krijgen wij het al 25 jaar warm van jullie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 12