Beheersbaar? Bij ons in Vlijmen leek het met de jaarwisseling wel oorlog Vermiste Esmee (14) vermoord gevonden in Leids speelpark Download nu gratis. van Albert Heijn /Oh 6 LINDA AKKERMANS De FoodFirst Leefstijlcoach app staat boordevol challenges en tips voor een gezondere start van 2022 Download de app nu gratis en ga aan de slag met de coaches. Zo zit jij straks lekker in je vel. De rest van het huis sliep nog, de hond stond al on geduldig onderaan de trap te kwispelen. Naar buiten wilde hij op de eerste ochtend van dit nieuwe jaar en geef 'm eens onge lijk. Dus daar gingen we: de kou in. O nee, het was verdorie al 13 gra den, en weggedoken in mijn veel te warme winterjas piekerde ik over de nieuwsberichten die ik in bed op mijn telefoon voorbij had zien komen. Het was een 'beheersbare jaar wisseling' geweest. Nergens was het namelijk écht uit de hand ge lopen, wat zoveel betekent als dat de brandweer in het hele land van hot naar her had gemoeten van wege talloze fikken, de politie loeidruk was geweest met uit de klauwen gelopen feestjes en een jongen vandaag wakker zou wor den zonder hand door een ont plofte cobra. Ook waren hulpverleners weer met vuurwerk bekogeld, al voegde de nieuwslezer van het Journaal daar wél aan toe dat de meesten van hen 'gewoon' hun werk hadden kunnen doen. Joh, als het al nieuws is dat dit zonder geweld kanJe wordt van minder cynisch. Van dat zogenoemde vuurwerk verbod bijvoorbeeld dat gedoemd was te mislukken, want elke koe- kert wist dat-ie geen risico liep met zijn achterbak vol illegaal spul uit België. Gemeenten riepen op Elke koekert wist dat-ie geen risico liep met zijn achterbak vol illegaal spul uit België voorhand immers al massaal tóch niet te gaan handhaven. Niet zo gek dus dat het ook bij ons in Vlijmen oorlog had gele ken, al waren de meningen daar in huis ernstig over verdeeld. Terwijl ik me zat te ergeren aan al dat ka baal door volk dat schijt heeft aan de regels en alleen aan hun eigen vertier denkt, had onze oudste het fantastisch mooi gevonden. ,,Kijk dan, mama, wow! Niet normaal!'' ,,Niet normaal nee'', bitste ik. Maar was dat eigenlijk wel zo? Op mijn rondje met de hond lagen na melijk op beduidend minder plek ken vuurwerkresten dan andere jaren. Waar geknald was, lag ge woon heel veel. En de avond ervoor had ik op hetzelfde rondje met de hond ook al gezien dat bij veruit de meeste huizen max één auto van visite stond, dus blijkbaar volgt het gros van de mensen wél de coronare- gels. Zo is het altijd geweest. Met alles. Het is een minderheid die het niet zo nauw neemt met het fatsoen en het zo ook regelmatig verpest voor de rest. Het is goed om dat aan het begin van dit gloednieuwe jaar nog maar eens te constateren. Een 14-jarig meisje uit Hazers- woude-Rijndijk dat sinds don derdag werd vermist, is door een misdrijf om het leven geko men. Een 32-jarige man uit Lei den is aangehouden als ver dachte. Ruud F. Witte Terence Garnier Hazerswoude-Rijndijk Het meisje was sinds donderdag avond 30 december rond midder nacht vermist. De politie begon direct een onderzoek en zocht op verschillende plekken. Ze werd op oudejaarsdag, iets voor half tien 's ochtends, gevonden door een groepje sporters in een speelpark aan de Melchior Treublaan in Lei den. Het meisje was toen al over leden. Door een misdrijf, meldde de politie gisteravond. Volgens bekenden heet het meisje Esmee. De 32-jarige verdachte Leide- naar zit in beperkingen. Dat bete kent dat hij met niemand anders contact mag hebben dan met zijn advocaat. Zijn rol wordt onder zocht. ,,We hadden voldoende aanwijzingen om deze man aan te houden", zegt een woordvoerder van de politie. Het tragische nieuws is als een bom ingeslagen in Hazerswou- de-Rijndijk en omstreken. ,,Dit is heel oneerlijk en onwerkelijk", re ageert Wilbert van der Post. Hij heeft een paardenpension, Elza Hoeve, waar Esmee een verzorg- paard had. Haar moeder heeft een paard in de stallen bij de Leidse boer. ,,Ver- schrikkelijk voor haar ouders en broer. De impact is enorm, dat kun je je niet voorstellen. Een meisje van 14 hoort vrolijk en on bezorgd te kunnen genieten. Ho pelijk krijgen haar ouders snel antwoorden." Van der Post is naar de plek gegaan waar Esmee ge vonden. Net als anderen heeft hij er bloemen en kaarsen neerge legd. Ook heeft hij een eerbetoon op Instagram geschreven. OPDC De Delta in Leiden, waar het meisje op school zat, heeft met 'grote ontsteltenis' gereageerd. ,,Onze gedachten gaan allereerst uit naar de ouders, familie en naasten', schrijft de schooldirec teur volgens Omroep West in een brief aan alle ouders. Leerlingen kunnen deze week, onder begelei ding van de mentor, met elkaar op school het verlies delen. Er is een herdenkingsruimte ingericht. Scan de QR-code en download de app. MAANDAG 3 JANUARI 2022 GO Voor iedereen die vandaag met z'n gezonde voornemens start

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6