Pieterse steelt de show, Brand zorgt voor apotheose 11 m in een secondenspel. ,,Eli Iserbyt kwam dichterbij, waardoor ik weer iets moest aanzetten. Ik ben heel blij dat ik het heb gered." En dat lukte niet in de laatste plaats door dat hij zo steady was in de afdalin gen. Iserbyt had daar toch wat slip pertjes en reed soms bijna de afras tering in. Pidock: ,,Ik denk dat ik pas in de slotronde wat foutjes maakte, maar toen lag ik al ver genoeg voor." Olympisch kampioen Pidcock is een alleskunner. Op alle ondergronden hoort hij bij de we reldtop. Als mountainbiker liet hij zich in Tokio kronen tot olympisch kampioen, op de weg viel hij in 2021 op met zijn overwinning in de Bra bantse Pijl en zijn tweede plaats (achter Van Aert, op 0,004 seconde) in de Amstel Gold Race. Na zijn tweede plaats op het WK veldrij den van 2019 wil hij eind januari het goud pakken in het Amerikaanse Fayetville. Als Van Aert het WK links laat liggen - hij is er nog niet uit - en Mathieu van der Poel onvol doende fit is - wat niet ondenkbaar is - is de Brit de topfavoriet. ,,Vandaag was ik nog niet 100 procent", zei Pidcock, die recent ook de wereldbeker in Rucphen won. ,,Waar ik nog aan moet wer ken? Aan alles een beetje. Daar heb ik straks nog een trainingskamp voor. Daarna ben ik klaar voor de wereldkampioenschappen.'' tweede startrij moest vertrekken. ,,Ik kwam door die ketting hele maal achter in het peloton terecht. Het is het goed recht van iedereen om daar voor z'n plekkie te vech ten, maar daardoor was het voor mij wel lastig om op te schuiven. Na twee rondes zag ik in dat het onbe gonnen werk was om nog bij Pid- cock te komen. Toen heb ik gedacht: laat ik dan nog in elk geval proberen zo hoog mogelijk te eindigen.'' Zo was de mannenwedstrijd in Hulst extra aantrekkelijk. Ten eer ste was het spannend of Tom Pid- cock zijn kleine voorsprong op Eli Iserbyt, de leider in de stand van de wereldbeker, kon behouden. En daarnaast was het de vraag hoever Wout van Aert nog zou komen. Dat hij toch nog als vierde over de meet kwam, maakte hem ook een win naar. ,,Het is jammer dat ik op dit rondje niet voor de overwinning heb kunnen meedoen", zei hij. ,,Ik was van plan om all-in te gaan van daag, maar het liep anders. Mijn ge luk was op na mijn zevende over winning." Pidcock stond even verderop te glunderen. Hij had standgehouden Luanda Brand won gisteren de Vestingcross bij de vrouwen. De 32-jarige veldrijdster van Telenet- Baloise Lions haalde het na een spannende wedstrijd voor de talentvolle Puck Pieterse. Ze verstevigde daarmee ook haar leidende positie in de wereldbeker. ,,Ik kreeg het allesbehalve cadeau'', vertelde de gelukkige winnares. Na het klinken van het startsig naal schoot Puck Pieterse als een komeet uit de startblokken. Een bewuste keuze bleek achteraf. ,,Bij de verkenning viel het me op dat het parkoers uit veel 'singletrack- paden' bestond. Dat maakt het lastig om op te schuiven. Om die reden wilde ik vanuit het vertrek meteen goed vooraan zitten en dat is goed gelukt", omschreef Pie- terse na afloop treffend. In een mum van tijd had Pie- terse zich immers van de tegen stand ontdaan, waarna de talent volle veldrijdster van Alpecin-Fe- nix aan een lange solo begon. De voorsprong bedroeg maximaal zo'n vijftien seconden, waardoor Pieterse nooit buiten schot van de achtervolgers was. Lange tijd werd die achtervol ging geleid door de Hongaarse Blanka Vas. De voorsprong werd echter niet kleiner, waardoor Pie- terse op weg naar de overwinning leek, maar dat was buiten Lucinda Brand gerekend. Na halfweg koers nam de wereldkampioene het ini tiatief in handen bij de achtervol ging. ,,Het duurde inderdaad even voordat ik mijn draai op het par cours gevonden had'', verklaarde Brand haar afwezigheid in de ope ningsfase. ,,Het was ook allesbe halve gemakkelijk om op te schui ven. Toen ik eenmaal vrij baan kreeg, heb ik geen moment ge twijfeld.'' Shirin van Anrooij uit Kapelle dreigde op dat moment juist de aansluiting met de achtervol gende groep te verliezen. ,,Het liep vandaag niet zoals gewild helaas'', vertelde de Zeeuwse hoop na af loop. In de openingsfase lag ze zelfs nog even op de tweede plaats. ,,Ik had last van een val op mijn knie en het draaide vandaag ge woon niet lekker. Dat is erg jam mer, want ik had wel mijn zinnen gezet op deze cross in eigen pro vincie. Helaas mocht het niet zo zijn. Ik denk dat er voor mij niet veel meer in zat.'' Van Anrooij zou uiteindelijk op een achtste plaats de finish passeren. Haar ploeggenote Lucinda Brand slaagde daarentegen er wel in om in de voorlaatste ronde als nog de aansluiting vooraan te ma ken bij koploopster Pieterse. Het duurde vervolgens niet lang voor aleer Brand haar medevluchtster ter plekke liet. ,,Ik ben meteen doorgegaan en dat bleek aan het einde van de Ik wist dat ik kon meedoen, maar zo dicht zat ik er nog niet vaak bij wedstrijd voldoende voor de overwinning te zijn'', was Brand in haar nopjes. ,,Het doet enorm deugd om hier te winnen. Het is een emotionele periode vanwege het zware ongeval van goeie vriendin en collega Amy Pieters. Dat geeft deze overwinning voor mij extra glans.'' Enorm tevreden Pieterse kon na afloop genoegen nemen met haar tweede plaats nadat ze de wedstrijd vanaf het begin kleur had gegeven. ,,Ik ben enorm tevreden met hoe het van daag gegaan is. Ik wist dat ik op dit niveau kon meedoen, maar zo dicht als vandaag heb ik er nog niet vaak bij gezeten.'' „Natuurlijk is het jammer dat ik in de slotfase naast de overwin ning grijp, maar ik heb op deze manier wel gewonnen bij de be lofte-dames en verstevig mijn lei dende positie in de wereldbeker in die categorie.'' PM MAANDAG 3 JANUARI 2022 it geen schrik i - 'i VV-Ur- _V De Belg Hermans gaat onderuit. foto johan van der heijden HULST Shirin van Anrooij jaagt hard over het Hulster parkoers. foto jo han VAN DER HEIJDEN - Puck Pieterse Job de Feijter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43